Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Napake z macom (neodzivnost)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2015
Prispevkov: 23
Kraj: domači
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.05.2016 10:14:27
Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sinoči sem polnil maca in ko ga izklopil iz polnjenja je ventilator della na polno in ko odprl comp se mi ni zagnal tako da se ni odzival monitor ne tipkovnica ugl vs eje bilo v temi.
Pol sm stisnil na gump power on/of in se je ugasnil in ko ga na novo zagnal je bilo vs eok le da je podal okence za report napake.

Je to napaka v osx ali v samem compu ali kje drugje?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2008
Prispevkov: 183
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.05.2016 10:35:02
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne sekiraj se dokler se napaka na ponavlja.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2014
Prispevkov: 47
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.05.2016 19:10:55
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo, mam en resen problem...

Skratka že cel dan pišem seminarsko, ki jo moram oddati do jutri, napisal sem 10 strani, nakar mi Pages zablokira, je neodziven že cca pol ure. Ne upam ga Force quitat ker mi na vrhu piše "not saved" (kar je precej čudno, saj vedno vse avtomatsko uploada v iCloud)...

A ima kdo kakšno idejo (po možnosti takšno, da ne izgubim seminarske), kako naj to rešim?

Hvalaa
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2008
Prispevkov: 183
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.05.2016 09:25:16
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskusi se prijavit v icloud.com pa poglej ce mas tam shranjeno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.05.2016 10:45:36
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj pa ne shranjuješ? Ker tudi avtosave ne deluje, če nisi vsaj enkrat shranil ... to bo dobra šola za prihodnjič.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.05.2015
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.05.2016 11:02:29
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tko pač je. OSX is the new Windows. Windows is the new OSX. http://www.macrumors.com/2016/05/13/macbook-pro-system-freezes-os-x-10-11-4/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1410
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.05.2016 11:10:54
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
maartin je napisal/a:
Tko pač je. OSX is the new Windows. Windows is the new OSX. http://www.macrumors.com/2016/05/13/macbook-pro-system-freezes-os-x-10-11-4/

Ne windblowsi so še vedno precej slabš...

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.05.2015
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 14.05.2016 11:38:40
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mja stari Winsi so crap. Ampak vedno več je ljudi, ki so v zadnjem letu za foro sprobali W10 in jezno ugotavljajo, da so bolj stabilni kot njihov Apple. Zdej majo čas do izzida novih Macov, da popedenajo stvari pa nehajo masturbirat na njihov spaceship HQ, drugač bodo začel izgubljat svoje dolgoletne stranke.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 14.05.2016 11:53:57
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
maartin je napisal/a:
Mja stari Winsi so crap. Ampak vedno več je ljudi, ki so v zadnjem letu za foro sprobali W10 in jezno ugotavljajo, da so bolj stabilni kot njihov Apple. Zdej majo čas do izzida novih Macov, da popedenajo stvari pa nehajo masturbirat na njihov spaceship HQ, drugač bodo začel izgubljat svoje dolgoletne stranke.

ah ne bluzi.

še vedno so vsi windowsi crap.
a recimo black screen of death pri zagonu windows 10 pa noben ne omenja?
to je bila prva stvar ki me je pričakala na teh oh in sploh windblows 10. kaj je bila rešitev? reinstal, lih sveže inštaliranih luknjastih oken. no seveda so po dvo dnevnem testu letela dol.
in ne nisem posameznik, ki so mi okna povzročila tak prepih, to je kr odmevna tema v svetu mikromehkih.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 14.05.2016 11:57:27
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Ne windblowsi so še vedno precej slabš...


Sorry, ampak se niti najmanj ne strinjam s tabo oz. argumentiraj zakaj - uporabljaš oba, da točno veš zakaj so Winsi slabši? - meni gre najbolj na živce, ker zagriženi applovci tak zagreto in slepo zagovarjajo Apple.
Edini fail, ki so ga Windowsi imeli je bila Vista.

Uporabljam oba sistema, winsi doma (+ hackintosh) in MBP v službi. Lahko brez skrbi trdim da ima OS X še vedno prisotne faile od Snow leoparda dalje (mogoče celo dlje nazaj). Se še komu vedno dogaja, da OS očitno ne zna ločiti med programi in ti kljub premiku na drug program (četudi ga fokusiraš) še vedno prikazuje cursor za tekst od prejšnjega? - ta napaka je prisotna že zeelooooooo dolgo in očitno še vedno niso našli rešitve.

Na OS X El capitanu lahko zatrdim, da se pogostokrat zgodi, ko grem domov, zaprem ekran na MPB in izključim ekran (iz thunderbolta) in kasneje želim prižgati, ne dobim prijavnega okenca. Rešitev je ali ponovni vklop v tretji ekran ali restart naprave (včasih pa sam skapira in po 20 sekundah sam prikaže prijavo okno). - Ta fail je bil tudi v Yosemite-u....
Tudi "BSOD" ekvivalent če se temu lahko reče sem na MBP-ju v preteklih 6 mesecih izkusil najmanj 2-3x. Da ne omenimo pred El capitanu laggy UI... Tudi Bluetooth miška ne deluje kot bi morala in rabim ugasnit bluetooth ter ga ponovno zagnati. Zgleda kot da nekako "pozabi" nanjo ko prinesem računalnik od doma v službo, kljub temu da je ista miška.

Tudi iz vidika developerja je koncept Mac OS X Finder-ja biggest fail ever - ._fsEvents anyone?.
Iz vidika tistih, ki oblikujejo lahko zagotovo trdim da je na ekvivalentnem PC prenosnike experience bolj smooth za Adobe programe kot na macbook pro-ju (testiral Photoshop). Že sam zoom deluje bolj tekoče.

Če ga tako sovražim, zakaj ga še vedno uporabljam? - Ker imam iPhone, kjer se mi zdi da se bolj posvečajo tej napravi kot samemu OS X-u in dobro delujeta skupaj (čeprav je kar nekaj težav oz. zelo dolgo traja preden se zaznata npr. za messages in tethering)... Ker uporabljam open-source solutione in preprosto je lažje delati preko terminala na linux-u ali os x kot na windowsih (četudi se bo to v prihodnje spremenilo, saj bodo Winsi tudi izdali nek svoj terminal v tem letu)... Ker sam sistem omogoča kar nekaj modifikacij, ki jih Windows kot v osnovi ne... in mogoče še kakšna zadeva poleg baterije in ekrana na MBP-ju.

In čisto tako objektivno lahko pritrdim, da Cupertino vlaga ves razvoj v iPhone in wearables, medtem ko pušča OS ter desktop / laptop selekcijo na dnu... Smešni so mi bili, ko so govorili na predstavitvi kako folk uporablja 4 leta stare računalnike, kjer bi jim lahko iPad pro precej olajšal delo... a pozabili so rečti, da oni še vedno prodajajo Mac mini-ja kot novo napravo, ki je stara že skoraj 2 leti! Da ne omenim Mac Pro, ki bo čez pol leta star 3 leta =).

Preprosto "spijo" na svojih starih lovorikah... in argument "Tko pač je. OSX is the new Windows. Windows is the new OSX" je popolnoma na mestu.. mogoče bi samo dodal Vista zraven =).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 14.05.2016 12:03:04
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
ah ne bluzi.

še vedno so vsi windowsi crap.
a recimo black screen of death pri zagonu windows 10 pa noben ne omenja?
to je bila prva stvar ki me je pričakala na teh oh in sploh windblows 10. kaj je bila rešitev? reinstal, lih sveže inštaliranih luknjastih oken. no seveda so po dvo dnevnem testu letela dol.
in ne nisem posameznik, ki so mi okna povzročila tak prepih, to je kr odmevna tema v svetu mikromehkih.


Ne moreš ti men rečt, da je bila edina rešitev na novo inštalirat Windowse - četudi ti težko verjamem, da je to bila resnično prva stvar ob prvem zagonu Windowsov, ki si jo videl. A na OS X-u tudi ko ne moreš bootat v Mac-a prvo stvar, ki jo narediš je reinstall OS-a? Al greš malo verbose mode in poskusit diagnosticirat napako al pa greš v recovery mode... cmon XD to tudi obstaja za winse FYI.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 14.05.2016 12:21:42
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@roki
ok, jaz sem amaterski uporabnik pc-ja, prej sem uporabljal windowse, sedaj že kakih 7 let osx.
se strinjam, da kej ni tako spolirano kot bi lahko bilo, pa tudi podporo znajo za voljo zaslužka prehitro končati, ampak po drugi strani, pa stvari, ki jih jaz počnem, na osxu delajo. na windowsih sem imel skos sam skret.
nič ni delalo tam tako kot mora, igrce so delale, to je pa to.

internet browsanje: pri windowsih samo čakaš, da stakneš neko fekalijo, ki bo zahtevala od tebe vsaj svežo inštalacijo.

muzika: na windowsih latency enostavno prevelik, da bi naredil karkoli.

filmi: fcp 7, fcpx sta meni v osx fenomenalna programa, moj mac prenosnik zmore obdelat kak film in obenem biti še v uporabi za ostale stvari, kar je na windowsih utopija. adobe ima pa tako failan UI po pomojem okusu, da se jih nisem nikoli učil.

slike: za svoje delo ne vidim kakih težav z osx, je pa res, da opengl deluje počasneje kot directx v windowsih (se nanaša tudi na hitrost pri obdelavi filmov, windowsi so hitrejši).

UI: pri samem windows sistemu in vseh 3rd party (win) programih je meni obupen. in ja UI meni dosti šteje.

na windowsih se nikoli nisem upal imeti samo eno particije ker si hitro ostal brez vsega. na macu sem imel zadnjih 5 let, samo 1 particjo, (potrkam na les), zdej imam 2, ker imam 2 diska in se mi ne da vklapljat fusion drive. do zdej vse bp, še vedno imam iste podatke kot prvi dan. brez antivirusa od prvega dne.

iz vidika navadnega uporabnika, ki dnevno zlorablja pc je meni windows skret in skret bo ostal, kakšne težave imate pa vi developerji pa mene niti ne zanima.


Nazadnje urejal/a hhsk Sob 14. Maj 2016 12:33; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 14.05.2016 12:22:31
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokiii je napisal/a:
Ne moreš ti men rečt, da je bila edina rešitev na novo inštalirat Windowse - četudi ti težko verjamem, da je to bila resnično prva stvar ob prvem zagonu Windowsov, ki si jo videl. A na OS X-u tudi ko ne moreš bootat v Mac-a prvo stvar, ki jo narediš je reinstall OS-a? Al greš malo verbose mode in poskusit diagnosticirat napako al pa greš v recovery mode... cmon XD to tudi obstaja za winse FYI.

komot ti rečem.
ker sem si vzel ure, da bi rešil brez reinstala in ni delovalalo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 14.05.2016 12:25:52
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa niti nebi zgublju besed o windows recoverju..
insert your cd into disk drive, windows will try to solve your problem.
windows cant solve your problem, please reboot your computer and try again.
FU pa te crapasti windowsi res.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 14.05.2016 12:42:59
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no pa lih ko sem odpru avto.net stran me je pričakal beachball of death za 5 sekund in sem se spomnil še na peščeno urico v windowsih in ko se ti kak taskmaneger.exe oz. kak podoben nepomebnen program obesi in zablokira cel sistem in čakaš in čakaš in klikaš ctrl + alt + del in v šteku ugašaš tiste nepomebne obešene programe. obup.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 14.05.2016 12:53:58
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
o joj tolk sm not v pisanje padu, da sm lonc z vodo za kavo pozabu na štedilniku 1 uro. bedak. Zombie
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 14.05.2016 13:22:43
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
no pa lih ko sem odpru avto.net stran me je pričakal beachball of death za 5 sekund in sem se spomnil še na peščeno urico v windowsih in ko se ti kak taskmaneger.exe oz. kak podoben nepomebnen program obesi in zablokira cel sistem in čakaš in čakaš in klikaš ctrl + alt + del in v šteku ugašaš tiste nepomebne obešene programe. obup.


Stare zgodbice ko si imel zastarel PC, win 10 je druga zgodba.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 14.05.2016 13:25:39
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
pa niti nebi zgublju besed o windows recoverju..
insert your cd into disk drive, windows will try to solve your problem.
windows cant solve your problem, please reboot your computer and try again.
FU pa te crapasti windowsi res.


A to xpje nalagas?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 14.05.2016 13:54:00
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid, hehe. vsi windowsi so druga zgodba. ampak vedno enaka zgodba.
sej meni je vredu če so vam všeč okna, mene nič ne moti, vsak izbira svoje.

sem pa tudi svoje bližnje opremu z osx in imam redke težav z njimi.

dedek, takrat jih je imel 75, sem ga po enem tednu na osx (hackintosh) vprašal, če mu dam nazaj windowse (7), pa mi je rekel, če sem neumen. in ja ker mislim, da nisem, je danes, ko jih šteje že 80, še vedno na hackintoshu 10.7.5.

če so kakšni dvomi v legitmnost moje zgodbe, vam lah jutri pošljem sliko srečnega dedka s hackintoshom pod palci Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 14.05.2016 15:16:28
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokiii, tebi svetujem da si odpreš nummyjev profil, pa poiščeš poste, kjer je lepo razložil vse ampak reeees vse. Celo večkrat je razlagal na to temo..

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani