Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 177, 178, 179  Naslednja
Nakup Mac-a
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2061   Objavljeno 27.11.2015 00:27:53
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj mislite se splača tole kupiti..

http://tinyurl.com/po28tkp

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 528
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2062   Objavljeno 27.11.2015 07:46:28
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2063   Objavljeno 27.11.2015 11:44:17
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
karlosSLO je napisal/a:
ne..


Argumenti in razlogi da upravičimo ta tvoj ne?

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2064   Objavljeno 27.11.2015 11:48:14
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A mid 2013 macbook air ze ima to novo baterijo ki traja 12 h? Smile

Uredba: ima... https://support.apple.com/kb/SP678?locale=en_US


Nazadnje urejal/a f0r3st727 Pet 27. Nov 2015 11:52; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 528
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2065   Objavljeno 27.11.2015 11:48:45
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pri temu airu ki že tako nima nekaj velik portov , in če ne dela 1 usB port, lohka gre še kaj..če je v garanciji se splača in je ugodno..ker daš popravit..če ne je drago da daš popravit...

vprašanje zakaj ga prodaja... osebno bi raj novega , sploh zdej k je črni petek maš popust..
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2066   Objavljeno 27.11.2015 22:06:40
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
USB je pa na plati tko da nimaš kej...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2067   Objavljeno 27.11.2015 23:32:29
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
karlosSLO je napisal/a:
pri temu airu ki že tako nima nekaj velik portov , in če ne dela 1 usB port, lohka gre še kaj..če je v garanciji se splača in je ugodno..ker daš popravit..če ne je drago da daš popravit...

vprašanje zakaj ga prodaja... osebno bi raj novega , sploh zdej k je črni petek maš popust..

mislim ti pa tud neumnosti stresaš.. če se človek zadovolji z 1 usb, oz. nobenim, lahko vse še vedno furaš prek thunderbolta..
no pa matematika ti tudi ne gre.. vau celih 10% popusta boš dobil na črni petek to je celih 120eu od 1200eu, in zate je to skoraj tako kot 580eu ane. osebno pa pojdi po novega ane.
@dejco, kar se mene tiče, je zadeva zelo za razmislit.. če res ne dela samo en port.. j?bš ta usb. je pa sumljivo to za nov računalnik.. verjetno ga je polil s čim..
jaz bi ga vsekakor poklical, pa probal videt in sprobat ta pc.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2068   Objavljeno 28.11.2015 09:56:15
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men je na enmu Miniju skuril usb en zunanji disk (Icybox). Zakadilo se je iz napajalnika, skurilo elektroniko v ohišju diska in uničilo usb port na Miniju. Mašina je potem še par let delala.

Tko da, za pol cene je mogoče čist ok nakup.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2069   Objavljeno 28.11.2015 12:50:51
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ramisljam mal o nakupu ene mocnejse masine tipo Mac Pro in potem vidm Apple deli se zmeraj jadikavo leto garancije na svoje premium 3K€ entry level masine.

bruka

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2070   Objavljeno 28.11.2015 13:34:59
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
ramisljam mal o nakupu ene mocnejse masine tipo Mac Pro in potem vidm Apple deli se zmeraj jadikavo leto garancije na svoje premium 3K€ entry level masine.

bruka

ja seveda zato, da te lahko oderejo še 250 doru na apple protection planu..
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 02.12.2015
Prispevkov: 14
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2071   Objavljeno 02.12.2015 00:24:14
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno vorasanje,v svici imajo macbooki dvoletno garancijo(mediamarkt),pa me zanima ali lahko uveljavljam garancijo v mediamarktu v avstriji? Prvo leto tako lahko v sloveniji ne? Naslednjo pa potem pac v eni izmed mediamarkt trgovin..??Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 528
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2072   Objavljeno 02.12.2015 09:32:07
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
mislim ti pa tud neumnosti stresaš.. če se človek zadovolji z 1 usb, oz. nobenim, lahko vse še vedno furaš prek thunderbolta..
no pa matematika ti tudi ne gre.. vau celih 10% popusta boš dobil na črni petek to je celih 120eu od 1200eu, in zate je to skoraj tako kot 580eu ane. osebno pa pojdi po novega ane.
@dejco, kar se mene tiče, je zadeva zelo za razmislit.. če res ne dela samo en port.. j?bš ta usb. je pa sumljivo to za nov računalnik.. verjetno ga je polil s čim..
jaz bi ga vsekakor poklical, pa probal videt in sprobat ta pc.



Poglej prosim kaj si sam napisal..Moje besede si uporabil vendar jih premetal po svoje... moraš biti zihr politik da take stresaš...
se strinjam pa, da je dražje, če kupiš novega sam sem mu svetoval da raje ne kupuje mačka v žaklju. " en dober rek: nisem bogat da bi kupoval poceni" ...to še kako dobro drži..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2073   Objavljeno 02.12.2015 10:45:46
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimam me, kako je lahko (in nisem prepričan če je res samo to) tako velika razlika v ceni? link 1 vs link 2?

V sosednji Avstriji, Mediamarkt MBP za 1999€ ( to je cena z ddv in vsem?)
http://www.mediamarkt.at/de/product/_apple-macbook-pro-retina-15-4-zoll-mjlq2d-a--1420352.html

In še pri nas v SLO,
http://www.istyle.eu/si/mac/macbook-pro/macbook-pro-15-retina-2-2ghz-2015.html


In če je taka razlika, morda ima kdo izkušnje kako je potem z garancijo (da bi jo uveljavljal v SLO)? in morda še kdo kako s tem, da bi vzel na podjetje (potem je enako kot v SLO - da se še DDV odšteje..torej -20%? če morda kdo ve..)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2074   Objavljeno 02.12.2015 11:25:38
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kercmar je napisal/a:
Zanimam me, kako je lahko (in nisem prepričan če je res samo to) tako velika razlika v ceni? link 1 vs link 2?

V sosednji Avstriji, Mediamarkt MBP za 1999€ ( to je cena z ddv in vsem?)
http://www.mediamarkt.at/de/product/_apple-macbook-pro-retina-15-4-zoll-mjlq2d-a--1420352.html

In še pri nas v SLO,
http://www.istyle.eu/si/mac/macbook-pro/macbook-pro-15-retina-2-2ghz-2015.html


In če je taka razlika, morda ima kdo izkušnje kako je potem z garancijo (da bi jo uveljavljal v SLO)? in morda še kdo kako s tem, da bi vzel na podjetje (potem je enako kot v SLO - da se še DDV odšteje..torej -20%? če morda kdo ve..)


V prvem primeru dobiš nemško tipkovnico, v drugem pa slovensko (hrvaško). "V igri so različni davki in marža prodajalca"

Garancijo lahko uveljavljaš v SLO eno leto, če sem prav seznanjen dobiš v mediamarket 2 leti garancije, tako da, tisto drugo leto lahko uveljavljaš samo pri njih.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2075   Objavljeno 02.12.2015 11:37:11
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kercmar je napisal/a:
Zanimam me, kako je lahko (in nisem prepričan če je res samo to) tako velika razlika v ceni? link 1 vs link 2?

V sosednji Avstriji, Mediamarkt MBP za 1999€ ( to je cena z ddv in vsem?)
http://www.mediamarkt.at/de/product/_apple-macbook-pro-retina-15-4-zoll-mjlq2d-a--1420352.html

In še pri nas v SLO,
http://www.istyle.eu/si/mac/macbook-pro/macbook-pro-15-retina-2-2ghz-2015.html


In če je taka razlika, morda ima kdo izkušnje kako je potem z garancijo (da bi jo uveljavljal v SLO)? in morda še kdo kako s tem, da bi vzel na podjetje (potem je enako kot v SLO - da se še DDV odšteje..torej -20%? če morda kdo ve..)


V Sloveniji je malenkost višji davek, ostala razlika pa je marža trgovca, ki si jo potegnejo, da ne rečem iz kje Devil V Sloveniji se splača Maca kupit samo ko je kaka akcija, recimo kot je bil Black Friday.
Jaz imam MacBook Pro Retina 13 iz MediaMarkta in je bila razlika tudi 250€. Apple garancija je worldwide, tipkovnica pa je res nemška, vendar ti jo program kot je npr. https://pqrs.org/osx/karabiner/ spremeni v slovensko. Velja za šumnike in za vse ostale bližnjice, do posebnih znakov, je pa manjši problem, da moraš potem vedet na pamet kje je kateri znak, ker tisto kar je narisano na tipkah ne drži.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2008
Prispevkov: 183
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2076   Objavljeno 02.12.2015 11:41:07
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kje si našel garancijo 2 leti?

2 leti je gewährleistung, torej po naše zaščite pred stvarno napako, katera pa mora bit prisotna ob nakupu.

Je pa opcija apple care(podaljšanje za 3 leta ob nakupu, velja potem v slo) ob nakupu v MediaMarktu ali pa po nakupu pri reselerju(Mcshark naprimer) v okviru enega leta od nakupa, tudi če je kupljen v slo.


Nazadnje urejal/a nejc_r Sre 02. Dec 2015 11:46; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2077   Objavljeno 02.12.2015 11:43:15
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nejc_r je napisal/a:
Kje si našel garancijo 2 leti?

2 leti je gewährleistung, torej po naše zaščite pred stvarno napako, katera pa mora bit prisotna ob nakupu.

Je pa opcija apple care ob nakupu v MediaMarktu ali pa pri reselerju(Mcshark naprimer) v okviru enega leta od nakupa, tudi če je kupljen v slo.


Potem pa moja napaka. Možno, da sem prebral nekje na forumu za stvarno napako.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2078   Objavljeno 02.12.2015 13:36:40
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
abbracci je napisal/a:
Potem pa moja napaka. Možno, da sem prebral nekje na forumu za stvarno napako.


Tudi, če bi bilo res, bi veljalo samo v dotični državi (v tem primeru Švici). V Avstriji ne bi mogel uveljavit.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 575
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2079   Objavljeno 02.12.2015 16:42:57
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Trenutno se odločam za nakup računalnika in seveda je v ožjem izboru tudi mac (verjetno pro retina). Imam pa par vprašanj in upam da bom dobil normalne odgovore. Najprej me zanima resolucija samega računalnika, ki znaša samo 1280x800px, seveda s podvojenimi piksli vendar je še vedno resolucija na ravni prvih računalnikov. Vem da lahko resolucijo povečam (celo) do 1440x900 in pridobim na prostoru vendar izgubim na ostrosti. Tisti, ki si lastite tak računalnik uporabljate retina ločljivost, več prostora ali kakšno drugo opcijo? Ali lahko na windowsih naprimer nastavim na fullHD? Drugo vprašanje pa glede samih zmogljivosti. Vem da specifikacije niso najboljše na trgu vendar sem zasledil, da sam operacijski sistem poskrbi za optimalno zmogljivost, kar nekako pomeni da hardware deluje skoraj enako kot boljši hardware na windows napravi naprimer. Kako je s tem v praksi? Hitrost diska me ne zanima, vem da je odlična, zanima me predvsem ram in procesor. Kako se pri polni obremenitvi obnaša računalnik, kajti windowsi z enakimi specifikacijami večinoma laggajo in se včasih celo ustavijo. Sprašujem zato ker imam podoben računalnik (po specifikacijah) že zdaj pa čeprav je star že dobrih 5 let (dva jedra, 8gb rama, ssd). Torej priporočate nakup, sploh tisti ki ste novi uporabniki oz tisti ki ste zamenjali win za mac... Hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2080   Objavljeno 02.12.2015 16:57:01
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@iGorenc:
računalnik dela enako hitro v windowsih kot v osx, važna je frekvenca, ki kalkulira.. v kakšnih pogledih celo hitreje na windowsih, v drugih pa v osxu.

operacijski sistem je pa v jedru popolnoma drugačen kot windowsi. tako, da v praksi sistem pri 100% obremenitvi ne počepe tako kot je to navadno pri windowsih. seveda se izris slik na sekundo zmanjša, programi dlje nalagajo, ampak je sistem še vedno uporaben in odziven.
meni recimo veliko pove to, da je apple poskrbel, da uporabniku v preteklosti ko so bili aktualni hdd diski nikoli ni bilo treba defragmirat diska, ker je že sistem skrbel za te stvari v ozadju, z razliko od windowsev, kjer bi ga bilo skor najbolje defragmirat vsak dan.

tudi če se aplikacija ne odziva v večini primerov to ne vpliva na celotni sistem, tako, da lahko še vedno upravljaš z drugo aplikacijo, čeprav je tista prva v ozadju popolnoma neodzivna.

poraba energije je v osxu manjša, kar se dobro vidi pri bateriji ter hitrosti vrtenja ventilatorjev, ki v osx pri normalni uporabi računalnika redko preseže 2000rpm, v windowsih pa stalno nažigajo te obrati v neskončnost.

pa tudi hardware je bolj zbalensiran, tako, da se računalnik pri polnih obremenitvah ne ugaša, tako kot je to dostikrat pri kakšnih poceni hpjih itd. seveda tudi na račun kakšnega herza nižjega delovanja vgrajene opreme. ker apple ponavadi, svoj hardware underclocka in ne overclocka kot je to navada pri drugih proizvajalcih.

no, ko enkrat sprobaš jaz ne vidim poti nazaj, razen directx podpora in igre so na strani windowsev. ne pa pričakovati, da bo računalnik z osxom poletel v nebesa..
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 177, 178, 179  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani