Jabuk
Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 356
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.11.2015 00:02:55
Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
Že nekaj časa opažam, da je ena izmed najbolj pogostih napak pri MacBook-ih ravno odpoved polnilca. Kar nekaj kolegov jih menjuje skoraj vsakoletno, ker odpovejo kot takšni ali pa se kje prekine oz. preguli kabel.

Na mojem Mid-2010 MBP-ju je zaenkrat še prvi polnilec, je pa res, da delam z njim izjemno nežno, eden izmed kolegov pa zamenja tudi po dva na leto. Vedno pa kupujejo originalne.

Zato me zanima, kako pa kaj vam držijo tile MagSafe polnilci?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2010
Prispevkov: 201
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.11.2015 07:54:43
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam MacBook pro mid 2009 in menjal že 3 polnilnike,čeprav delam z njimi zelo nežno in pazim na kabel,da se ne lomi ali zavija!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 27.11.2015 09:46:28
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V 15 letih se nisem unicil enega napajalnika/kabla, pa je napajalnik vsak dan na poti iz stanovanja v office in nazaj... Res ne vem kaj eni pocnete z temi kabli Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 27.11.2015 11:25:54
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PowerPC je napisal/a:
Pozdravljeni!
Že nekaj časa opažam, da je ena izmed najbolj pogostih napak pri MacBook-ih ravno odpoved polnilca. Kar nekaj kolegov jih menjuje skoraj vsakoletno, ker odpovejo kot takšni ali pa se kje prekine oz. preguli kabel.

Na mojem Mid-2010 MBP-ju je zaenkrat še prvi polnilec, je pa res, da delam z njim izjemno nežno, eden izmed kolegov pa zamenja tudi po dva na leto. Vedno pa kupujejo originalne.

Zato me zanima, kako pa kaj vam držijo tile MagSafe polnilci?

odkar sem ga ovil v požirko/skrčko odlično.. čene bi pa verjetno šel en kabel na leto ali dve. seveda bi pa zamenjal samo kabel, sej nisem kuku, da bi dajal applu 100eu na leto gnarja za njihove napajalnike s skret kabli in tako povzročal še večjo okoljsko obremenitev.

vam, ki pa zdržijo, pa svaka čast, kapo dol.še posebi tistim, ki uporabljajo en par apple slušalk dlje kot 1 mesec. kako vi s tem ravnate jaz pojma nimam, pa sej ubistvu me niti ne zanima, ker tako lepo belo skret kablovje nima drugega kot, da razcveti oz. se skuri pri polni obremenitvi, meni osebno zelo poznana napaka macbook napajalnikov.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 27.11.2015 11:34:12
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam samo enega, in še ta je original (od 2011 dalje).. Edino kar sem mogel menjati, je tisti ta kratek del, ko vtakneš v elektriko (nimam ga na daljšem kablu ker ga ne rabim).. Tisto sem upel zvit tako, da ni šlo več v električni vtikač... :/ Kabel je pa glanc nov (edino bel ni več, zdej je že bež barve).

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 27.11.2015 11:38:13
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hhsk, tale je zate Wink

Stiri leta stare slusalke, zadnja tri leta v redni uporabi:



Pa se vedno delajo.. Ene boljsih in ear slusalk, skoda ker se jih nikjer ne dobi vec..

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 27.11.2015 16:25:11
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res, meni ni jasno, kaj delate s temi stvarmi. Sluške vse delajo (od iPhonea 4s dalje), napajalnik od belega Macbooka 1.8 duocore (nimam pojma, koliko star), vse stvari stalno v uporabi - notebooki skoraj dnevo sem-in-tja... vse dela. Pravzaprav, dva Macbook-a (bela) sta mi prej crknila... napajalnika oba delata.

Je pa res, da imamo pri bajti enega najstnika, za katerega ni izdelka, ki bi zdržal nek "normalen" čas. Uničil je 4 telefone v zadnjih 4 letih (vključno s slušalkami", uničil je troje slušalke (phillips, AKG, sony), uničil en laptop, posteljo, omaro, mizo... no, to so stvari, ki jih opazim. Koliko je še neopaženih malenkosti - s tem sem se nehal ubadat. Kako to, da mu uspeva vse to uničit? Poleg dejstva, da je "najpametnejši" ima velik delež tudi to, da je "iz inata" skregan z logiko.

Smile

Mogoče ste vi tud? Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 27.11.2015 17:43:00
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
f0r3st727 je napisal/a:
Hhsk, tale je zate Wink

Stiri leta stare slusalke, zadnja tri leta v redni uporabi:



Pa se vedno delajo.. Ene boljsih in ear slusalk, skoda ker se jih nikjer ne dobi vec..

joj, pa ne rečt ene boljših, ker to je lih dobrih 7eu vreden kitajski skret Idea

accom je napisal/a:
Uničil je 4 telefone v zadnjih 4 letih (vključno s slušalkami", uničil je troje slušalke (phillips, AKG, sony), uničil en laptop, posteljo, omaro, mizo... no, to so stvari, ki jih opazim. Koliko je še neopaženih malenkosti - s tem sem se nehal ubadat. Kako to, da mu uspeva vse to uničit? Poleg dejstva, da je "najpametnejši" ima velik delež tudi to, da je "iz inata" skregan z logiko.

Smile

Mogoče ste vi tud? Wink

ne omar pa laptopov pa telefonov pa postelj pa miz res ne uničujem, to smo že porihtal v šoli.. seveda se pa probam čimbolj držat masivnega lesa, da je vseeno kvaliteta kot se šika, ne pa skret iveral plastika smrdljiva Idea
na drugi strani pa en lep bel apple kabel s pol milimetra debelo plastiko pa res ni problem uničit..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 27.11.2015 21:49:47
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk, meni so ene boljših zato, ker me med daljšo uporabo ne bolijo ušesa. KEr mi pašejo v uho kot ulite.. Une nove slušalke me žulijo, pa mi niso fajn, une slušalke s čepki, ali mi ven padajo skoz, če pa ni to, me pa po daljši uporabi bolijo ušesa.. Smile Zvok pa.. oh ja. sej se lepo sliši, ma on ear slušalke so mi ljubše kar se zvoka tiče (pa seveda ne vse on ear ali over ear slušalke)..

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 29.11.2015 13:56:36
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
V 15 letih se nisem unicil enega napajalnika/kabla, pa je napajalnik vsak dan na poti iz stanovanja v office in nazaj... Res ne vem kaj eni pocnete z temi kabli Smile


Enako. Niti en še ni šel v dobrem desetletju, najstarejši ima enih 8 let. edino kar zj. na dve leti je jack od Senheisserc, kjer se kovinski del enostavno odlepi od gume, v kateri je zalit ... In potem enkrat popustijo kablčki, ko dlečeš ven.

_________________
2013 15" MBP, 2010 MBA 11", 2007 MB 2.0, TC, iPhone SE, iPad Mini Retina, iPad2.
Jebemti, bere se, kot da sem fanboy ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.12.2015 14:21:20
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vam kar vsem kabli zdržijo desetletja..
meni pa tud dc in konektor ne zdrži 5 let..

lihkar zamenjan z novim.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.12.2015 17:40:56
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ti je mal pine skurl Very Happy Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.12.2015 15:07:52
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
A ti je mal pine skurl Very Happy Very Happy

aha, mejčkn Idea po dobrih 4ih letih.. ljudem pa kr teli apple skret kabli držijo miljon let.. men to sploh ni jasno.
zdele mi že kako leto ni delal polnilec obrnjen v eno smer, no pred kakim mesecem je začel pa sračkat še v drugo smer.
wuhu, prišparal 60 eur kukr hočjo samo za menjavo brez rezervnega dela v enem xy podjetju In Love
res so pa dobri za servisirat teli unibody macbooki. simpl ko pasulj.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.11.2009
Prispevkov: 30
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 16.12.2015 13:30:23
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da imam podobno težavo...

navabil sem novi kabl magsafe konektor za polnilec ga zamenjal. Problem pa je ostal enak kot pred zamenjavo in sicer ta koviski del konektorja se zagreje da bi lahko jajca pekel pa še pravo pozicijo moraš ga spravit da sploh začne polnit

Verjno nepotrebnem zamenjal in je težava v magsafe konektorju na plati ... Se motim ?

Kje ga nabavit ? Aliex...?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 16.12.2015 13:51:54
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
d12345678 je napisal/a:
Mislim da imam podobno težavo...

navabil sem novi kabl magsafe konektor za polnilec ga zamenjal. Problem pa je ostal enak kot pred zamenjavo in sicer ta koviski del konektorja se zagreje da bi lahko jajca pekel pa še pravo pozicijo moraš ga spravit da sploh začne polnit

Verjno nepotrebnem zamenjal in je težava v magsafe konektorju na plati ... Se motim ?

Kje ga nabavit ? Aliex...?

jaz sem ga nabavil na ebayu iz velike britanije.. cena 15eu s poštnino vred..
konektor se ne nahaja na osnovni plošči, ampak za zamenjavo, moraš osnovno ploščo odstraniti..
če imaš zažgane pine kot na zgornji sliki potem imaš ziher isti problem..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 356
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 30.06.2016 03:18:47
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko še dodam tole. Po cca. 3 letih je še meni odpovedal polnilec. 85W izvedba, kupljen poleti 2013, saj sem prvega pozabil v tujini.
Rakom žvižgat je šel včeraj med polnjenjem maminega MBP 13" 2011, s tem, da je bila baterija na 85%, ko sem ga odprl, skratka zelo malo obremenjen. K sreči je prenosnik preživel.

Le močno je počilo pod mizo, ter kasneje zasmrdelo po zažganem. MagSafe lučka je v trenutku ugasnila. Sam kabel je še vedno brezhiben.

Ker sem iz te branže, sem ga nežno odprl in preveril notranjost. Pravi masaker. Pol vezja je čisto črnega, oba močnostna tranzistorja sta v stiku, napajalni čip ima luknjo, kar nekaj uporov upepeljenih, skratka nepopravljivo. K sreči (ali pa tudi ne), je bila okvara na primarni strani in ne na sekundarni, zato je prenosnik tudi preživel.

Pred cca. pol leta sem narazen vzel skoraj identičen kolegov napajalnik, ki je tudi šel. Bil je identičen - 85W, letnik 2013, z identično napako (v stiku MOSFET-a), vendar pri tistem je varovalka reagirala hitreje in preprečila takšen masaker kot pri mojem zato ni bilo ničesar zažganega. V obeh primerih gre za LiteON original Apple polnilec. Kolegov polnilec še imam, ko sem ju primerjal, gre za 100% identično zadevo. Najverjetneje so nekaj zašuštrali pri tej seriji...

Zadevo bom še poslikal...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 30.06.2016 10:11:28
Re: Zanesljivost MagSafe napajalnikov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še vedno uporabljam originalni polnilec iz leta 2007. Nikjer se mu ne vidijo znaki uporabe, pa ga ima zadnji dve leti moj 13-letnik.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani