Jabuk
Family share
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.02.2014
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.09.2014 13:08:54
Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo, hčerki sem aktiviral funkcijo "Family Share". Zanima me kako lahko na njen telefon prenesem app Sygic (licenčna verzija),katerega uporabljam na mojem telefonu.

Že v naprej hvala vsem za pomoč, lp.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.09.2014 13:50:24
Re: Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj se nebi na hčerinem telefonu vpisal z svojim ID jem in lepo inštaliral app katerega praviš, da si kupil.

_________________
Lp,Dejc

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.02.2014
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.09.2014 14:29:32
Re: Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Family share naj bi omogočal souporabo plačljivih aplikacij na ostalih napravah znotraj "familije", ravno zaradi tega se mi zadeva zdi zanimiva.

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2013
Prispevkov: 302
Kraj: Cannot Determine Loaction
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.09.2014 16:58:34
Re: Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko probaš, da ona tapne Restore Purchases, in se prijavi s svojim ID-jem, in mogoče se bo kaj zgodilo. Nisem pa siguren, če bo delalo. Smile
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 30.12.2013
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.09.2014 17:20:43
Re: Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na hčerkinem telefonu pritisni App Store> Purchased>My Purcases> izberi svoje ime. Tam se ti pokažejo tvoje aplikacije in nato instaliraš.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.02.2014
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 30.09.2014 06:15:32
Re: Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super hvala, bom poizkusil. Sporočim če deluje Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2014
Prispevkov: 22
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 07.10.2014 08:57:44
Family sharing, Ask to buy?!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni. iNaprave sem nadgradil na iOS 8.02, ustvaril Family sharing in vanj dodal odraslo osebo (ženo), kar pomeni, da lahko tudi ona opravlja nakupe z mojim plačilnim sredstvom. Za vse dodane člane, ki so mlajši od 18 let, odobrim nakup po sistemu prošnje in zahtevka Ask to buy. Če odrasel družinski član opravi nakup, me sistem ne vpraša za odobritev, kot je to za otroke.

Sem morda kaj spregledal, je možno tudi za odraslo osebo na kakšen način vklopiti "Ask to Buy? Funkcije vklopa / izklopa pri odrasli osebi ni. Gre namreč predvsem za to, ker v mojem primeru tudi otroci uporabljajo ženin iPad in se bojim, da ne bo prišlo do neželenih nakupov. Okoli tega sem precej prenetal, ampak kolikor razumem, se obvestilo / opozorilo Ask to Buy nanaša samo na nakup s strani družinskega člana - otroka.

Vnaprej hvala za pomoč.

p.s: vem, da je pred nakupom potrebno vpisati še geslo Apple ID Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.02.2014
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 07.10.2014 11:54:42
Re: Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Anabos je napisal/a:
Na hčerkinem telefonu pritisni App Store> Purchased>My Purcases> izberi svoje ime. Tam se ti pokažejo tvoje aplikacije in nato instaliraš.


Deluje Very Happy Anabos, gvala za pomoč
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2010
Prispevkov: 206
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.11.2015 09:24:47
Re: Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sam uporabljam family sharing v katerem sta dve starejsi osebi. Pred kratkim sta ta dva clana dobila itunes gift card in me zanima kako je kaj s tem? Kot sem bral na internetu se prvo porablja njun denar (ki sta ga dobila z uporabo gift carda) in potem ko jima tega denarja zmanjka, nakupe spet placuje skrbnik family sharing-a.

Mogoce kdo ve, kako je z in app purchases pri family sharing? Gre se vedno vse iz njunega denarja ali vse placa skrbnik?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.11.2015 10:03:57
Re: Family sharing, Ask to buy?!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pr4etorianl4 je napisal/a:
Pozdravljeni. iNaprave sem nadgradil na iOS 8.02, ustvaril Family sharing in vanj dodal odraslo osebo (ženo), kar pomeni, da lahko tudi ona opravlja nakupe z mojim plačilnim sredstvom. Za vse dodane člane, ki so mlajši od 18 let, odobrim nakup po sistemu prošnje in zahtevka Ask to buy. Če odrasel družinski član opravi nakup, me sistem ne vpraša za odobritev, kot je to za otroke.

Sem morda kaj spregledal, je možno tudi za odraslo osebo na kakšen način vklopiti "Ask to Buy? Funkcije vklopa / izklopa pri odrasli osebi ni. Gre namreč predvsem za to, ker v mojem primeru tudi otroci uporabljajo ženin iPad in se bojim, da ne bo prišlo do neželenih nakupov. Okoli tega sem precej prenetal, ampak kolikor razumem, se obvestilo / opozorilo Ask to Buy nanaša samo na nakup s strani družinskega člana - otroka.

Vnaprej hvala za pomoč.

p.s: vem, da je pred nakupom potrebno vpisati še geslo Apple ID Wink


Kot je meni znano ne gre drugače. Dobiš pa obvestilo o nakupu na mail. In če se žen preveč zabava s tvojo kartico, ukrepaš drugače. Ja, vem. Žena v trgovini s tvojo kartico; nočna mora. Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 618
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 22.11.2016 20:04:49
Re: Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam 2 napravi z ios in recimo, da si jaz na napravo A dodam (trenutno nimam) kreditno kartico brez katere ne moreš sploh vklopit omenjene funkcije. Potrebujem za vklop family share-a dodano kreditno kartico potem tudi na B napravi?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 22.11.2016 20:28:32
Re: Family share
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cheff je napisal/a:
Imam 2 napravi z ios in recimo, da si jaz na napravo A dodam (trenutno nimam) kreditno kartico brez katere ne moreš sploh vklopit omenjene funkcije. Potrebujem za vklop family share-a dodano kreditno kartico potem tudi na B napravi?


Je vezano na isto kartico.

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani