Jabuk
Kdo je iTunes Accounts in zakaj kuri moje podatke?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.09.2015 09:39:04
Kdo je iTunes Accounts in zakaj kuri moje podatke?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sodeč po izpisani porabi mobilnih podatkov v System Services so ti v slabem mesecu naklepali okoli 16 MB prenešenih podatkov. Takole izgleda top-lista v tem segmentu:

Trenutno me predvsem zanima, kaj naj bi to bilo? Predvsem ob upoštevanju dejstev, da je iPhone večino časa na wifi in da "ekosistema" sploh ne uporabljam: vse je ugasnjeno, razen me.com pošta (ampak brez fetch) in Find my phone, App Store nima cellular data dostopa ali avtomatskega posodabljanja - v bistvu od na spisku navedenih alinej prepoznam kot dejansko aktivno edino "Push Notifications", vse ostalo je popolni misterij.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.09.2015 12:18:28
Re: Kdo je iTunes Accounts in zakaj kuri moje podatke?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://discussions.apple.com/thread/4351602

Muska iz iTunsev se downloada, čeprav nisi več na wifi.

"I just read a cnet article that explains that the setting in music does not work if you have push notifications turned on in the store. You must make sure you turn off automatic push notifications in the STORE by going to Settings>store> and turn off all automatic downloads. I have also turned off "Use cellular data" here as well since I don't need to download purchases (nor do I want to download purchases over the cell network). I can't be sure this will work but seems like a reasonable explanation. "

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.09.2015 12:25:17
Re: Kdo je iTunes Accounts in zakaj kuri moje podatke?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni to. Saj pravim, da imam tiste reci (enable automatic downloads etc.) vse ugasnjene, Music app pa sploh ne uporabljam.
Po moje bo prej kaj v stilu tega, kar se zadnje cajte Microsoftu okoli Windows 10 na vseh koncih ocita... Mad
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.09.2015 12:29:10
Re: Kdo je iTunes Accounts in zakaj kuri moje podatke?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Ni to. Saj pravim, da imam tiste reci (enable automatic downloads etc.) vse ugasnjene, Music app pa sploh ne uporabljam.
Po moje bo prej kaj v stilu tega, kar se zadnje cajte Microsoftu okoli Windows 10 na vseh koncih ocita... Mad


Imas iOS 9? Preveri, ce imas vkljuceno Settings >> Cellular >> Wi-Fi Assist



Ce je ta funkcija na ON se namrec po potrebi podatki prenasajo tudi preko mobilne povezave... ce je Wi-Fi prepocasen ..

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.09.2015 13:03:33
Re: Kdo je iTunes Accounts in zakaj kuri moje podatke?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi to je ugasnjeno. Sem pa opazil, da se v zadnjem tednu vsakic, ko prizgem zaslon, dokler ne grem na kaksen app, v zgornjem levem kotu takoj za znakom wifi vrti tisto "zobato kolo", da nekaj dela v ozadju. Lahko seveda nima zveze s tem in samo kaj indeksira ali karkoli ze mora "optimizirati" (ali se je pa kaksen proces zataknil).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 29.09.2015 13:22:36
Re: Kdo je iTunes Accounts in zakaj kuri moje podatke?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zamenjaj geslo za Applov Account. Pa ne iz telefona, ampak iz računalnika.

To so priporočali po vlomu v Appstore prejšnji teden. Čeprav je zlo malo verjetnosti, da si staknil katerega od okuženih appov, ne škodi kdaj tudi geslo zamenjat.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani