Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Izvorne kode iOS - Je že kdo kupoval tukaj
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 14.08.2015 15:57:17
Re: Izvorne kode iOS - Je že kdo kupoval tukaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
javascript... eeeeeewwww ga mam že dost na šihtu. Sej dokler nimaš tko ene 3k vrstic tega sranja je še vse ok, pol se pa začne "zabava". Še najhujš pa je, ko ti potem stranka reče, da jim dela počas... ja no sh*t sherlock, hibrid nikol ne bo delal tako dobro kot dela native.

Men je bil do sedaj auto-layout kar ok za delat. Je res da ni perfect, ampak to itak ni nobena stvar in tudi veliko boljši kot marsikatero orodje tam zunaj, še posebej karkoli ponuja "konkurenca".

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 14.08.2015 19:31:06
Re: Izvorne kode iOS - Je že kdo kupoval tukaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Auto-layout in size classi so prav fina zadeva, vendar pa traja nekaj časa da se naučiš vseh trikov, zato pa imajo web developerji, ki poizkušajo native precej težav z njo. Tukaj pomagajo razni React Native, kjer Facebook in nekateri poizkušajo rešiti te probleme, prinesejo pa zraven precej bridging overheada, ki zopet ni to kar iščeš.. Sem bil na predavanju, kjer je NIck Lockwood (guy, ki je odgovoren za React Native) predstavil zadevo, vendar me ni prepričalo.. Precej težav je imel že s postavitvijo environmenta, potem pa razne custom komponente pa to.. Že celotna zadeva je malo v sivi coni, saj Apple ne dovoljuje izvajanje neprevajane kode v runtime-u, zaenkrat je JavaScriptCore še izjema, vendar če pride kdaj do sprememb, bo pa problem..

Tudi kdor koli ko misli se profesionalno ukvarjati z iOS/OSX developmentom, naj ne misli, da bo lahko šel mimo ObjC.. Če delaš samo za lastno uporabo, potem okej. Drugače pa bo treba še nekaj let znati delati tudi z ObjC, pa se lahko jezite kolikor hočete. Smile Ni pa res, da bi C# matrala leta, daleč od tega. Ima ObjC s tem bolj težave Smile

@Nummy, če boš zaslužil 100 EUR letno s tvojim appom.. Bo kar veliko Wink zaradi različnih APIjev si pa zmeden tudi zato, ker tudi drugi folk ne ve kateri API mora uporabit Smile Da je auto-layout boljši od konkurence, pa tudi ne bi rekel.. Microsoft je z WPF layout težave rešil skoraj idealno, tudi Flexbox ni dosti zadaj. Android ima tudi soliden sistem, najslabši je skoraj praktično res Auto-layout..

Lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 14.08.2015 20:07:02
Re: Izvorne kode iOS - Je že kdo kupoval tukaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma najbolj smotano trenutno na beti 7 je to, da je celotna dokumentacija oz. primeri spisani v obj-c, kar mi nuca skoraj nič, ker tanov swift ima očitno drugačne fore.

Danes sem se ubadal z simple drag&drop-om poljubnega fajla v NSView, pa mi nikakor noče registrirat ničesar. Potem sem naredil subclass za NSImageView, kjer mi sicer image prikaže, kot tudi njegovo pot, ampak mi skoz meče ven print dialog, pa ne vem al je tole sam zbugan xcode al sem pa jaz že počas čorav.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 14.08.2015 23:35:08
Re: Izvorne kode iOS - Je že kdo kupoval tukaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam trenutno in review en app spisan v react native. V bistvu je trenutno processing for appstore Very Happy

Dela presenetljivo dobro in zelo hitro, ker UI ne procesira v main threadu. Narejen imam tudi native bridge, kjer podatke prenašam v notification widget. Ta je narejen v interface builderju z autolayout in objc. Ostalo je pa vse es6 javascript.

Zaenkrat sem zelo impresioniran z performanci. Spreminjanje kode brez kompajlanja pa sploh zmaga. In to dela tudi če testiraš app direktno na napravi. Enostavno shraniš file in čez kako sekundo so spremembe vidne na telefonu. Debugiranje v chromeu mi je pa tudi veliko bolj domače kot v xcode.

Sem delal tudi z appceleratorjem, ki je bil precej bolj buggy in počasnejši. Sicer še nisem probal 4ke, samo react native v beti dela precej bolje.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani