Jabuk
SSD v Optibay
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.05.2008
Prispevkov: 104
Kraj: Mariibor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 30.07.2015 21:18:51
SSD v Optibay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

imam naslednjo težavo: več kot leto nazaj sem kupil Samsung 830 256GB SSD disk in ga vgradil v macbook pro 15 2011 early. Obstoječi HDD sem pa premaknil na mesto optične enote. Vse to je delovalo odlično.

Sedaj pa mi je teh 256GB postalo premalo in sem kupil 512GB SSD, ki sem ga zamenjal z 256GB. Na 512GB je celoten OS. 256GB pa bi se uporabljal samo za shranjevanje podatkov in virtualne mašine.

Težava sedaj nastane, ko sem priklopil samsungov SSD na mesto optične enote, disk enostavno ne deluje. Ne da se ga formatirat:

Volume Erase failed with the error:
Couldn’t unmount disk.


Niti kopirat na njega datotek:
The operation can’t be completed because an unexpected error occurred (error code -50).

Če enak disk priklopim preko usb (postaja za disk) dela vse normalno.

OS je še Meverics.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 30.07.2015 22:55:21
Re: SSD v Optibay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja tukejle možiček pravi, da je problem ker macbook prepreči dostop do sata3 diska na sata 2 vodilu (dvd/optibay dela na sata 2)
kot rešitev navaja, da je njegovega ocz ssdja forcal na sata 2 z firemwarom..
nisem bral vsega, to prepuščam tebi.. Rolling Eyes
http://forum.crucial.com/t5/Crucial-SSDs/Problem-with-Optibay-SSD-on-Macbook-Pro-Late-2011/td-p/130922/page/2
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani