Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
FINAL CUT PRO 10.2
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.05.2015
Prispevkov: 9
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.05.2015 10:41:34
FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Final cut pro7 ali Final cut pro x 10.2
Ker se odločam za nakup tega programa za videomontažo bi prosil, da če je tu kak uporabnik z izkušnjami, da se mi javi. Rad bi namreč slišal mnenja in pa sploh nasvet za katero opcijo se odločit. Sem kar malo zmeden po prebiranju člankov. Namreč Final cut pro 7.03 je zadnja posodobljena verzija iz leta 2010, potem je prišla ven verzija X. Nekateri pišejo da za resno delo Final cut pro x ni primeren in da še vedno uporabljajo final cut pro7.
Če je slučajno kakšen uporabnik enega ali drugega programa bi bil vesel za kakršnokoli pomoč da se lažje odločim. Lahko tudi na zs ali bi si prišel osebno pogledat kako sploh izgleda način dela s tem programom.
Hvala lepa in lp.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.05.2015 11:22:33
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz usebno uporabljam Final Cut Pro X, osebno mi je kar dober program(s tem da upostevam da je zraven motion in compressor). Delam kratke in dloge vide. Da se marsikaj narediti, za bolj profesionalno rabo pa bi osebno priporocal Premiere, ne me narobe razumet FCPX je odlicen ampak za costo profesionalnost pa ni noben FCP ali FCPX.. Priporocam da najprej sprobate program preko.... ZS.

_________________
Lep pozdrav, Mark
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.05.2015
Prispevkov: 9
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.05.2015 09:43:31
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Očitno bolj malo uporabnikov dela s tem programom, ali pa so vsi na počitnicah.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.05.2015 10:31:55
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jah profesionalno verjetno res. meni za hobi je fcpx super.. nekje leta 2011 sem se lih začel učit fcp7, ko je prišel X in kar sem se naučil v fcp7 mi je enako koristilo tudi v fcpx. meni osebno veliko boljši/sodobnejši interface v fcpx.
http://9to5mac.com/2015/02/25/final-cut-x-hollywood/

tudi v linku imaš link do applove strani, kjer opisujejjo kako je potekalo delo z fcpx pri snemanju focus (2015), da ga nebi zgrešu ti ga prilepim še jaz.
https://www.apple.com/final-cut-pro/in-action/focus/
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.05.2015
Prispevkov: 9
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.05.2015 09:00:21
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem instaliral taleFCPX in je kar zanimivo vse skupaj. Res da je vse skupaj malo drugače kot Pinnacle studio, za izdelavo napisov in pa raznih 3D efektov so pa veliko večje možnosti. Pogrešam pa tipke za orodja za rez, briši predvajaj...
A vse to delaš s tipkovnico? Jaz sem bil vajen to delat z miško. Pa kako nastaviš da sta zvok in slika usklajena da ne prihaja do zamikanja ko dodajaš prelive in razne efekte. Očitno bo treba kar nekaj učenja. Bi bilo dobro da bi mi osnove nekdo mal na hitro pokazal, če bi bil kdo zainteresiran, ker mi je program všeč.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.05.2015 09:08:32
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zvok bi mogu bit sinhroniziran..
drugače pa, ko importaš file uporabi funkcijo "create optimized media" to ti bo avtomatsko convertal file v prores format.. nujno potrebno za delo (upam da imaš velike količine čim hitrejšega diska na razpolago) http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_ProRes

ja vse bližnjice imaš na tipkovnici.. https://support.apple.com/kb/PH12724?locale=en_US
hm z miško? sej maš vse pomembne ikone pri roki.. al kako si ti do delal z miško?

drugače pa yt je tvoj zaveznik.. tale matthew pearce ma kr v redu filmčke.. njegovih tutorialov pa ne poznam..
https://www.youtube.com/watch?v=4UET7QptHtc
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.05.2015
Prispevkov: 9
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.05.2015 10:11:24
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za linke. Bom malo preštudiral.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.05.2015 06:59:14
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam delam profesionalno že nekje 10 let z FCP 7.0.3 PRO. Seveda sem začel z FCP 6 in potem nadgradil.
Skratka, med osnovnimi effekti imam skoraj celotno zbirko FX Factory Plug-Inov in moram reči, da sem z programom zelo, zelo zadovoljen.

Za programe Video Editing velja, da morajo izpolniti tvoje ideje o montaži. Tudi z najosnovnejšim s/w lahko narediš gledljivo stvar, saj je pri montaži največ vredna tvoja ideja, kako boš dva kadra povezal med seboj in kasneje vse v celoto. In ne koristi ti najboljši program in najboljši računalnik, če nimaš ustvarjalnih idej.

Za oba programa FCP7 ali FCP X pa priporočam tudi video pretvornik, ki ti bo vse posnete datoteke najprej pretvoril v FCP format za obdelavo z ProRes Codecom.
Načeloma gre tudi z nekonvertiranim materialom, vendar je montaža dokaj netekoča.

Za vsa nadaljna vprašanja pa na ZS.

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.10.2008
Prispevkov: 236
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.05.2015 07:31:21
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred leti sem uporabljal FCP in prešaltal na Premiere Pro ker je veliko enostavnejši in boljši.
Sploh če pomisliš da ti ni treba čakat da ti zrenderira vsak fajk ki ga importiraš.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.05.2015 08:57:42
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fpunk je napisal/a:
Pred leti sem uporabljal FCP in prešaltal na Premiere Pro ker je veliko enostavnejši in boljši.
Sploh če pomisliš da ti ni treba čakat da ti zrenderira vsak fajk ki ga importiraš.


Pri FCP ni treba čakat rendiranja, ravno iz razloga, da vse datoteke predhodno pretvoriš v FCP format z ProRes 422 codecom. Potem lahko normalno delaš z nekompresiranimi datotekami (ProRes 4444).

Stvar enostavnosti in stvar kateri s/w je boljši, pa je stvar navade in stvar ali program dohaja tvoje zamisli, ter seveda ali program obvladaš 10 ali 90%. Vsak od njih pa ima Tips&Tricks, ki jih ni v navodilih in so dobrodošli v glavah uporabnika.
Premiere je super za obdelavo videa, predvsem z podporo After Effects kakor je super FCP z podporo FX Factory in Motion in super je tudi FCPX.
Včasih smo delali z moviemaker in Sony Vegas in še ogromno jih je. Na koncu šteje le to, ali je video gledljiv in navaden smrtnik te ne bo nikoli vprašal s katerim s/w je program delan.
Pri Applu je super tudi to, da sproti dodaja, kot update, nove formate za obdelavo in predvajanje videa.

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.05.2015
Prispevkov: 9
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.05.2015 14:11:44
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za mnenja. Tudi jaz mislim da je najbolj pomembna ideja v glavi kako neke kadre sestavit v gledljivo celoto. Marsikdaj je celo lepše če ni preveč prelivov in efektov. Je pa super če imaš program ki ima na razpolago kaj zanimivega, da lahko vkomponiraš in izrabiš zakakšno uvodno špico, napis...
Sem delal s Pinnaclom in tudi z GV Ediusom.Ta je sicer odličen prav zaradi podpore kodekov in veliko efektov dela v realtime-u. Za izdelavo napisov pa je bolj bogi, razen če se uporablja After efekte. Zato me vleče da poskusim nekaj novega.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 04.05.2015 14:17:28
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fpunk je napisal/a:
Pred leti sem uporabljal FCP in prešaltal na Premiere Pro ker je veliko enostavnejši in boljši.
Sploh če pomisliš da ti ni treba čakat da ti zrenderira vsak fajk ki ga importiraš.

hm.. sej ti ni treba čakat da zrenderira kar koli.. samo boš delal v kodeku v katerem je film posnet.. torej se bo cpu in gpu med obdelavo in predvajanjem v katerem koli programu muču za brez veze, da dekodira te kodeke.. še posebaj na prenosnikih je obvezen čimmanj/nekodiran format..
enostavnejši pa kakor si vzameš.. meni je UI veliko boljši pri fcpx, ker je vse nekak narjen po applovem konceptu UI-jev, katerega se pač držim..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 04.05.2015 14:25:33
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
čene pa a bii mogoče kdo od vas pokazal kak izdelek, kaj npr. delate z premier oz fcp (x) in ostalimi programi...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.12.2013
Prispevkov: 134
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 04.05.2015 15:14:20
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FCP X je najboljsi Very Happy

_________________
Apple iPhone X Silver 64GB
Apple iPhone 7 Black 32GB
Apple iPhone 6 Silver 16GB
Apple iPhone 5 Silver 16GB
Apple iPhone 4 White 16GB
Apple iPhone 3G Black 8GB

Apple iPod Touch 2nd Generation 8GB
Apple iPod Classic 3rd Generation 40GB

Apple iPad 2 WiFi 16GB

Apple MacBook Pro (Retina, 13inch, Early 2015) (8GB RAM, 250GB SSD, Intel Core i5 2,7 GHz, Intel Iris Graphics 6100 1536 MB)

iMac (27inch, 2017) (8GB RAM, 2TB Fusion, Intel Core i5 3,8GHz, AMD Radeon pro 580 8GB)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2012
Prispevkov: 261
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 06.06.2015 13:17:36
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lepo prosim kogarkoli, ki obvlada FCPX, da bi mi poštimal par videov. Storitev seveda plačam. Sem iz Ljubljane


Kontakt tukaj ali na zs

LpR
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 945
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 06.06.2015 19:24:56
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zelenicaj je napisal/a:
Lepo prosim kogarkoli, ki obvlada FCPX, da bi mi poštimal par videov. Storitev seveda plačam. Sem iz Ljubljane


Kontakt tukaj ali na zs

LpR


kolk konkretne videe? dolžina, resolucija, kakšne edite pričakuješ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 945
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 06.06.2015 19:28:59
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ferjan je napisal/a:
Pogrešam pa tipke za orodja za rez, briši predvajaj...
A vse to delaš s tipkovnico?


če hočeš z miško, maš še vedno nad timelinom drop-down meni s temi funkcijami (če še nisi uporabljal, je verjetno miška narisana (puščica))


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2012
Prispevkov: 261
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 07.06.2015 08:15:20
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
stonhenge4 je napisal/a:
kolk konkretne videe? dolžina, resolucija, kakšne edite pričakuješ?


4 videi po cca 6 minut dolzine, HD format. Gre za nočne posnetke. Potrebno bi bilo zmanjšat odseve luči in kolikor se da izostriti sliko.

Hvala
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.11.2016 19:49:01
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali je realno pričakovati, da bo Apple sedaj proti novemu letu kaj znižal ceno za Final Cut Pro, ala Black Friday deal itd.? Kupil bom app, pa ga ne bi zdaj kupoval po polni ceni 300 EUR, potem pa bo recimo čez en teden znižan... Neutral

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.11.2016 19:59:26
Re: FINAL CUT PRO 10.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nebo... Nikol ni bil..

_________________
Lep pozdrav, Mark
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani