Jabuk
iMac z retina zaslonom
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.12.2014 22:28:25
iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo?

Kakšni so vtisi, izkušnje?

_________________
Iphone 6 64gb
Macbook Air 2013 13' i7 256 SSD
Ipad AIR 32 gb
iMac Retina 5K, 27-inch, Late 2014, 16 gb ram, 3tb fusion drive
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.12.2014 09:37:53
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
comp kot comp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 327
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.12.2014 10:06:16
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Display je legenda

_________________
Mac mini M2pro
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.04.2008
Prispevkov: 373
Kraj: Ptuj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.12.2014 17:39:45
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tocno to , komp kot komp .
No ni pa slab .

_________________
Lep pozdrav
Best regards
Iphone 12
Macbook Air
iMac 27 retina
iPad 4
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.12.2014 21:26:27
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
men se zdi bomba...top od top

_________________
Iphone 6 64gb
Macbook Air 2013 13' i7 256 SSD
Ipad AIR 32 gb
iMac Retina 5K, 27-inch, Late 2014, 16 gb ram, 3tb fusion drive
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 19.02.2015 10:03:07
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
obstaja kak softwer, da bi preveril, če na novi 27 retini hardver deluje brez napake. nekako se mi zdi, da nekaj ne deluje kot treba.


minus točke pri novi retini je to, da so odstranli ir vmesnik za daljinec, šalabajzi
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.02.2015 10:36:16
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa misliš da ti ne dela ok? Šteka?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.02.2015 10:52:06
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Kaj pa misliš da ti ne dela ok? Šteka?


nekaj mi se dozdeva da mogoče grafična.
primer:
prej sem imel late 2011 isto 27, vse delalo tekoče z 512 ddr3 grafično.

sedaj, ko recimo povečam video na YT mi prov zašteka med samo povečavo in zelo počasi odpira, povečuje video.
potem,morem vedno ko prižgem tv, dat prvo na povezavo z računalnikom in ko se postavi šele recimo na tv ali atv. če dam na atv ali tv prvo, se vse grafične nastavitve sesujejo, in se resolucija zmanjša na ne vem 1024 ( nisem preveril ) na samem macu
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.02.2015 12:16:06
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
nekaj mi se dozdeva da mogoče grafična.
primer:
prej sem imel late 2011 isto 27, vse delalo tekoče z 512 ddr3 grafično.

sedaj, ko recimo povečam video na YT mi prov zašteka med samo povečavo in zelo počasi odpira, povečuje video.
potem,morem vedno ko prižgem tv, dat prvo na povezavo z računalnikom in ko se postavi šele recimo na tv ali atv. če dam na atv ali tv prvo, se vse grafične nastavitve sesujejo, in se resolucija zmanjša na ne vem 1024 ( nisem preveril ) na samem macu

Yeah welcome to AMD graphics on Yosemite.
Sam sem že trdil, pred izzidom tega iMac-a, da grafična ne zgleda dovolj sposobna furati toliko pixlov ampak nekaj ljudi ni verjelo. Sedaj pa je čedalje več ljudi, ki so kupili tega iMac-a in ugotavljajo, da grafična ni ne vem bog ve kaj. Sej tudi na mac pro-jih niso wau. Tudi meni šteka spreminjanje velikosti okna, včasih kak video. 4K preko youtube gledam kot diapozitive, medtem ko v final cut pro X dela tekoče.
Predlagal bi ti, da inštaliraš tazadnjo verzijo Yosemite 10.10.2 v kolikor je še nimaš, ker so od prve verzije posodobili driverje za grafiko (2013 driver namesto 2012). Zdej za tvojo grafično je lahko da drug, kot za moje, tako da bi ti predlagal, da si potegneš še dol programčič iz store-a: openGL extension viewer.
Tam ti na prvi strani pokače verzijo openGL-a v uporabi in verzijo driverja.
Pri meni je recimo: openGL version 4.1 ATI-1.30,5, kar je 2013 driver.

Kot drugi nasvet, bi ti predlagal, da izklopiš transparenco tam v system preferences -> accessibility -> reduce transparency. Meni je pomagalo.

Kot tretji nasvet pa: uporabljaj programe čimbolj v fullscreen mode. Namreč ko uporabiš aplikacijo v tem mode-u sam sistem prikazuje en context manj, poleg tega pa aplikacija dobi višjo prioriteto pri izvajanju. Vsak desktop, ki ga sistem izrisuje je svoj context, ki ga mora sistem preko openGL-a sestaviti skupaj.
Torej desktop je en context, aplikacija je potem svoj context in to switchanje bojda požre kar precej grafičnega procesorskega časa.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.02.2015 12:16:50
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce mas mirroring vedno vzame najmanso resolucijo.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 19.02.2015 12:38:25
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Yeah welcome to AMD graphics on Yosemite.
Sam sem že trdil, pred izzidom tega iMac-a, da grafična ne zgleda dovolj sposobna furati toliko pixlov ampak nekaj ljudi ni verjelo. Sedaj pa je čedalje več ljudi, ki so kupili tega iMac-a in ugotavljajo, da grafična ni ne vem bog ve kaj. Sej tudi na mac pro-jih niso wau. Tudi meni šteka spreminjanje velikosti okna, včasih kak video. 4K preko youtube gledam kot diapozitive, medtem ko v final cut pro X dela tekoče.
Predlagal bi ti, da inštaliraš tazadnjo verzijo Yosemite 10.10.2 v kolikor je še nimaš, ker so od prve verzije posodobili driverje za grafiko (2013 driver namesto 2012). Zdej za tvojo grafično je lahko da drug, kot za moje, tako da bi ti predlagal, da si potegneš še dol programčič iz store-a: openGL extension viewer.
Tam ti na prvi strani pokače verzijo openGL-a v uporabi in verzijo driverja.
Pri meni je recimo: openGL version 4.1 ATI-1.30,5, kar je 2013 driver.

Kot drugi nasvet, bi ti predlagal, da izklopiš transparenco tam v system preferences -> accessibility -> reduce transparency. Meni je pomagalo.

Kot tretji nasvet pa: uporabljaj programe čimbolj v fullscreen mode. Namreč ko uporabiš aplikacijo v tem mode-u sam sistem prikazuje en context manj, poleg tega pa aplikacija dobi višjo prioriteto pri izvajanju. Vsak desktop, ki ga sistem izrisuje je svoj context, ki ga mora sistem preko openGL-a sestaviti skupaj.
Torej desktop je en context, aplikacija je potem svoj context in to switchanje bojda požre kar precej grafičnega procesorskega časa.


Kak nasvet za fullscreen lol. Najvecja bedarija. Sistem mora delat dobro, ne zdaj govorit da more bit vsak app za sebe fulscreen. Pol pa so to jajca od prepelice, ni uporabn tak racunalnik ce ne zmore tega.

Prve generacije, sploh ko gre bolj kot ne za testiranje (uporabniki testirajo , ne apple), se ne splaca kupit in je potrosnja denarja. Od tega nimas nic, popravijo itak nena ali pa se ne da. Prisiljen da kupis naslednji model kjer namecejo not 10x bolj zmogljiv hardware za tako resolucijo ipd...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.02.2015 12:42:22
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy bom sprobal, imam zadnje posodobitve.
sem pa sedaj za foro naložil še firefox in mi deluje veliko hitreje in bolje,iz yt, kot na safariju.

skika, glih v tem je fora, da ga nimam, pa mi ga po zagunu kar sam določi
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 19.02.2015 14:51:49
Re: iMac z retina zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Kak nasvet za fullscreen lol. Najvecja bedarija. Sistem mora delat dobro, ne zdaj govorit da more bit vsak app za sebe fulscreen. Pol pa so to jajca od prepelice, ni uporabn tak racunalnik ce ne zmore tega.

Prve generacije, sploh ko gre bolj kot ne za testiranje (uporabniki testirajo , ne apple), se ne splaca kupit in je potrosnja denarja. Od tega nimas nic, popravijo itak nena ali pa se ne da. Prisiljen da kupis naslednji model kjer namecejo not 10x bolj zmogljiv hardware za tako resolucijo ipd...


Nisem jaz spisal sistema, ampak Apple. Pač so se limitiral pri tem. Hoteli so narediti, da je celoten GUI HW pospešen in to jim je uspelo s pomočjo quartz-a, ki izrisuje s pomočjo openGL-a. Problem je v tem, da je vsak program in desktop svoj context v openGL-u, grafične so pa precej počasne pri menjavi context-a. Podobno kot recimo, če imaš recimo na navadnem PC-ju odprto kako igro full-screen in potem alt-tabaš v desktop, traja kako sekundo ali dve.
Očitno je to downside tega, da je pač sistem garfično pospešen.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani