Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Program zamenjave baterij iPhone5
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 25.01.2015 23:12:15
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
space29 je napisal/a:
Živjo,

tudi sam sem ugotovil, da naj bi bil upravičen do menjave baterije... Telefon žal ni kupljen v območju Eu in nevem ali bojo brezplačno menjali tudi pri nas?
Ima kdo izkušnje s tem?

hvala in lp

Bojo ce serijska ustreza
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.01.2011
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 26.01.2015 09:30:48
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
super....

na kateri servis se naj obrnem?
Emonagram?
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 26.01.2015 09:31:24
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
EPL je za vsa garancijska popravila Apple naprav iz povsod po svetu Like

_________________
...::: Puck0 :::...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.01.2011
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 26.01.2015 09:33:42
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Garancija je žal že potekla, vendar po tem programu ti omogočajo še vedno menjave baterij do 1. marca 2015...
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 26.01.2015 09:38:34
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zglasi se pri njih, pa ti bodo oni točno povedali kako in kaj (vse je vezano na tvojo serijsko številko naprave) Very Happy

Tukaj lahko samo ugibamo, stric Google pa itak vrže ven svega i svašta. Posvetuj se s strokovnjaki! Neutral

_________________
...::: Puck0 :::...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 26.01.2015 19:57:08
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
space29 je napisal/a:
super....

na kateri servis se naj obrnem?
Emonagram?

Lahko na EPL. Telefon mora biti v normalnem stanju na servisu pa se opravi še diagnostika, ki pa mora pokazati da je baterija res v slabem stanju. Če diagnostika tega ne pokaže, nisi upravičen do menjave baterije. Če je aparat preveč poškodovan tudi ne, ker obstaja riziko da se jim bo razletel ekran ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 28.01.2015 17:56:50
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oj,

evo jaz se bom tudi spustil v to zadevo. Opažam zadnje čase (3-4 mesece), da se mi pogosto dogaja, da se aparat izklopi pri cca. 20% baterije. 1x se je celo zgodilo pri cca. 40%.

Če pustim telefon na off nekaj 10min ga lahko potem normalno prižgem nazaj preko power tipke - vemo pa, da ko je 1x baterija na iOS napravah prazna, se ne bo prižgala nazaj razen, ko jo daš polniti. Če ga force-am s polnilcem pa se instantno sam vžge in baterija se magično spet vrne na tisto vrednost pri kateri se je izklopil. Zdaj ne vem ali OS bere narobe baterijo ali je baterija krivec. Bolj grem v smer baterije, ker je bilo kar nekaj OS update-ov vmes in je isto.

Ko je Apple uradno dal vn ta program sem preveril in moj telefon spada v program menjave. Takrat sicer še nisem imel nobenih problemov glede ugašanje aparata.

Telefon je kot nov, nošen v etuiju od prvega dneva tako, da nima niti praske in sklepam, da je to dober znak pri uveljavljanju takih programov. Telefon celo spada v program menjave power tipke ampak tukaj pa res nimam nobenih problemov.

Poslal sem prijazen mail na EPL in so mi povedali, da naj kar pridem do njih. Telefon je izven garancije ampak to ne vpliva na nič. So mi pa isto rekli, da bom cca. 10 dni brez telefona, če ga bodo sprejeli seveda hehe ampak močno dvomim, da bi ga zavrnili. Overall sem res zelo happy s telefonom in če se bo tole uredilo kot imam v mislih ga bom še veselo koristil do nakupa 6s Razz

Baterija se tudi blazno hitro sprazne (moj občutek) in dejansko je dovolj da browsam na 3Gju ene 30min pa nekaj appov vmes updejtam in je takoj 10%-20% manj štroma. Heavy 3d gaming pa sploh ampak ok to mi je nekak bolj "normalno". Ko je aparat na standby je pa vse nekak čisto ok. GPS in ostale "porabnike" skupaj z background apps mam na off.

Jutri bom vzel telefon na EPL in bomo videli kaj bodo rekli. Danes pa že kupil set adapterjev za 8,99€ v bigbangu. Nano v micro, nano v navadno sim in micro v navadno sim - nikoli ne veš kdaj boš to nucal hehe Cool

Verjetno bom od jutri naprej že na Nokiji E5 hahaha bivša cigla od bejbe Cry

Javim kaj in kako se bo tole izšlo.

LP,
Alex
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 28.01.2015 20:45:18
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če si v programu lock tipke ne pa tudi baterije, reči da lock tipka zajevava, ker se ob menjavi lock tipke avtomatsko zamenja tudi baterija in kamera.


LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 28.01.2015 21:03:36
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Če si v programu lock tipke ne pa tudi baterije, reči da lock tipka zajevava, ker se ob menjavi lock tipke avtomatsko zamenja tudi baterija in kamera.


LP


Ja! Zakaj tako? Kolega je imel tezave z tipko, zamenjal so pa tipko, baterijo in kamero. Tega ne razumem.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 28.01.2015 21:05:50
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Ja! Zakaj tako? Kolega je imel tezave z tipko, zamenjal so pa tipko, baterijo in kamero. Tega ne razumem.

Ce si v lock tipki, se aparat poslje v applov servisni center. Oni zamenjajo tipko in seveda preventivno tudi baterijo in kamero da nimas kaksnih problemov naknadno...
Ce imas pa samo baterija program mora biti tvoja serijska v tem programu, ker se naredi samo menjavo baterije na pooblascenem serviserju.. In se ne menja nic drugega...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 28.01.2015 21:47:49
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Ce si v lock tipki, se aparat poslje v applov servisni center. Oni zamenjajo tipko in seveda preventivno tudi baterijo in kamero da nimas kaksnih problemov naknadno...
Ce imas pa samo baterija program mora biti tvoja serijska v tem programu, ker se naredi samo menjavo baterije na pooblascenem serviserju.. In se ne menja nic drugega...


Nism ravno dobil pametnega odgovora.
Ni mi logike, da menjajo se baterijo in kamero, kljub temu, da ni nic narobe.
Ce pa je ze fora kao, da nebi imel kasnej problemov....tu ima iphone precej delov, ki bi jih lahko kar preventivno menjal.

Tole neki smrdi s strani apple-a in sumim, da imajo nekaj za bregom kar nečjo dat na velik zvon.

Mene ne prepričajo, da to delajo kr tko preventivno. Pol naj menjajo se vibro, komektor, ....pa se kaj se najde.

Baterijo bi se razumel, medtem ko kamera pa res ni pogosta stvar napake, da bi jih blo treba menjal. Ocitno pa je le nekaj narobe z njimi
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 28.01.2015 21:51:43
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja pozabil si še da je veliko tistih ki so v lock tipka programu tudi v programu za baterijo.. Zelo veliko je takih naprav.. Zato se menja oboje.

Kamero pa nevem zakaj menjajo, najbrž zaradi starosti & praha in ker načeloma kamere kar dosti crkujejo ali imajo lise.
Vseeno dobrodošlo glede na to da je brezplačno vse in izven garancije.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 28.01.2015 22:33:32
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo.
Kar dost spremljam to sceno, pa nevem za kaksne znane tezave s kamerami. Nism slisal ne za orah ne za lise.

Seveda odštejem kak primer, da bi se pa to pogosto dogajalo pa se nism zasledil.

Sprasujem namrec zato, ker je kolega rekel, da s mamero sploh ni imel tezav.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 28.01.2015 23:59:16
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tkole bom reku...kamera meni dela popolnoma bp. preko 4k slik in video posnetkov za 1x naredu in je good Like

Tudi jaz nikjer zasledil to napako, da bi bila "wide".

zanimivo tole glede tipke-kamere-baterije. meni tudi nič jasno ampak ok, mogoče so cilal na "happy customer" hehe cudno ampak dobr tistemu k pride prav Like
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 29.01.2015 16:12:45
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo danes oddal aparat na EPLa. Za 1x so samo rekli, da me pokličejo v roku 7-8 delovnih dni. Rekli so, da bodo dali aparat na diagnostiko nekaj pa so že preverjali med pogovorom (verjetno če se serijska ujema s programom itd...). Jaz sem jim samo rekel, da baterija ni več to kar je bila.

Vazno, da mi Nokia E5 ni sprejela nanosim v adapterju. Telefon sploh ne zazna sim kartice. Sklepam, da je Nokija prestara saj je delana 2 leti predno so se nano sim pojavile Very Happy

Skratka kaj bo naprej na EPLu še javim.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 30.01.2015 17:24:05
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jo! Evo aparat je ready hehe. Matr so bili hitri Like Like Like

Grem ga jutri dvigniti pa bomo videli kaj in kako. Baterija je bila menjana in imam občutek, da bo sedaj vse OK.

woohoo! Smile

LP
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 30.01.2015 17:32:36
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alexzaki1986 je napisal/a:
Jo! Evo aparat je ready hehe. Matr so bili hitri Like Like Like

Grem ga jutri dvigniti pa bomo videli kaj in kako. Baterija je bila menjana in imam občutek, da bo sedaj vse OK.

woohoo! Smile

LP

Super Like Like
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 05.02.2015 11:25:13
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo se en mini bump in sicer vse je tako kot mora biti. Baterija obcutno boljs dela. Razmerje med standby in usage je tudi bistveno boljse.

Pa se dokaz, da se je baterija res menjala hehe Very Happy



Skratka EPL props! Like

LP,
Alex
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.01.2011
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 06.02.2015 10:59:46
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oddal telefon na EPL, kjer so rekli, da bojo menjali baterijo....

me kličejo dan ali dva nazaj, kjer mi javijo, da je telefon star več kot dve leti in da po pogojih Appla ne morejo menjati baterijo.. Lahko mi jo pač menjajo servisno in tipko za ugasnit zaslon (za kar je bil tudi vpoklic), vendar bi me stalo 400e?!...

Citiram:
Ta program velja za baterije telefona iPhone 5 z napako dve leti od prvotnega datuma nakupa izdelka ali do 1. marca 2015, odvisno od tega, katero od teh obdobij zagotavlja daljše obdobje pokritosti.


to jaz razumem, da ne gleda na to, da je telefon star več kot dve leti, bi mogli servisirati do 1. marca - ker to pokriva daljše obdobje..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 06.02.2015 11:12:15
Re: Program zamenjave baterij iPhone5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
This worldwide Apple program doesn't extend the standard warranty coverage of the iPhone 5. The program covers affected iPhone 5 batteries for two years after the first retail sale of the unit or until March 1, 2015, whichever provides longer coverage.

Glede na to, da ima Apple napisano enako, bi ti telefon morali zamenjat če je ustrezen kar se serijske številke tiče. Preveriš
https://www.apple.com/uk/support/iphone5-battery/
https://www.apple.com/uk/support/iphone5-sleepwakebutton/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani