Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 63, 64, 65  Naslednja
OS X 10.10 Yosemite
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #901   Objavljeno 16.12.2014 09:01:37
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sicer bolj malokrat rebootam... me pa pri Yosemite moti to, da se ne shranijo nastavitve tipkovnic (input sources)... Vedno po rebootu je seznam prazen... oz. je na voljo samo U.S. in moram vedno po rebootu dodajat slovensko tipkovnico ter nastavitve (recimo vedno je izkljucen "Show Keyboard & Character Viewers in menu bar")



Sem sicer ze malo iskal za kaksno resitvijo... pa nisem nasel nic uporabnega ...


Čudno mene vedno pri zagonu ali rebootu kaže SLO Qwertz tipkovnico.



_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #902   Objavljeno 16.12.2014 09:03:15
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj je meni tudi do nadgradnje na Yosemite... Sedaj pa karkoli dodam, po rebootu izgine... tudi ce dodam recimo nemsko... ali pa katerokoli drugo tipkovnico...

Res pa je, da nisem kaj prevec pozoronosti posvecal temu, ker ga res rebootam zelo redko Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.10.2008
Prispevkov: 517
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #903   Objavljeno 16.12.2014 09:22:22
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men tud na MacBookAir5,1 si zapomni tipkovnice...

_________________
The two most common elements in the universe are hydrogen and stupidity.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #904   Objavljeno 16.12.2014 10:29:33
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmm meni dela normalno... lahko da ti kaj "pobriše" seznam ob vsakem reboot-u.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #905   Objavljeno 16.12.2014 15:46:26
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sicer bolj malokrat rebootam... me pa pri Yosemite moti to, da se ne shranijo nastavitve tipkovnic (input sources)... Vedno po rebootu je seznam prazen... oz. je na voljo samo U.S. in moram vedno po rebootu dodajat slovensko tipkovnico ter nastavitve (recimo vedno je izkljucen "Show Keyboard & Character Viewers in menu bar")



Sem sicer ze malo iskal za kaksno resitvijo... pa nisem nasel nic uporabnega ...


ali uporabi to: https://dl.dropboxusercontent.com/u/445597/SloQWERTZ.zip
je sicer moja QWERTZ tipkovnica, narejena po standardni apple slo tipkovnici, le Z in Y sta zamenjana, ter @ dodana na Alt+V

ali pa editiraj fajl com.apple.HIToolbox.plist v MacHD/Library/Preferences
in vpiši svojo tipkovnico... tako se lahko znebiš tudi originalne sistemske tipkovnice in imaš samo slovensko QWERTZ.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #906   Objavljeno 16.12.2014 16:11:21
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj tudi ce dodam katerokoli, ki je ze v samem OS X-u... mi po rebootu ostane vedno samo U.S. ... Si bom moral enkrat cas vzet in to raziskat Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #907   Objavljeno 16.12.2014 21:59:47
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
preglej oba com.apple.HIToolbox.plist fajle.
imaš ju v /Library/Preferences in Uporabnik/Library/Preferences. mogoče je kaj z njima narobe...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #908   Objavljeno 17.12.2014 20:23:39
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že kdo probal kej

http://www.macrumors.com/2014/12/17/continuity-activation-tool-dongles/

?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #909   Objavljeno 19.12.2014 20:13:34
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če koga zanima, danes mi je ponudilo namestitev OS X 10.10.2 beta.
Focus popravka je bil na:
-wifi - ne vem kaj so popravljali, ker ne uporabljam, imam še vedno raje kabel Smile
-Mail - tudi zaenkrat ne uporabljam.
-voiceOver - tudi ne uporabljam Cry

Popravek je "težak" krepkih 519MB, med drugim sem videl, da so tudi nadgradili driverje za grafiko.
Prej smo imeli 1.28.29, sedaj so verzija 1.30.4. Performance je mogoče par % boljši, vendar še vedno precej zadaj za windows-i.

Zadeva mi zaenkrat deluje stabilno, tako da se mogoče splača namestiti in stestirati, kdor želi.

Edino kar še vedno ne dela OK je input lag, ko kje pišem text (browser). Je sicer bolje kot prej, samo še vedno občasno zadeva malo obstane ali pa se tekst prikaže šele par sekund po tem ko ga že napišem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2012
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #910   Objavljeno 19.12.2014 21:20:46
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ko bi vsaj porihtal safari ki je z vsako posodobitvijo slabši.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.09.2014
Prispevkov: 4
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #911   Objavljeno 21.12.2014 18:24:54
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

Pred nekaj dnevi sem (po dolgem odlasanju) svoj iMac nadgradila na Yosemite in cez par dni opazila, da ne morem odkleniti "kljucavnice" (Security & Privacy), ko zelim zamenjati nastavitve. Sad

Nikoli nisem imela passworda-a vedno mi je vse delalo bez tezav, ce sem potrebovala kaj, kjer je zahtevalo geslo, sem preprosto kliknila OK, ali Unlock zdaj ko to naredim, mi ne odklene. Ali kdo ve v cem je tezava? Confused

Prilagam tudi sliko in naj povem, da ceprav iMac-a uporabljam ze kar nekaj casa, sem v bistvu se kar bolj kot ne zacetnik saj razen nadgradenj in install kaksen program, na njem nisem kaj veliko "raziskovala". Imam pa iMac Midi 2011.

Ze vnaprej hvala za kakrsnokoli pomoc. Smile




_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #912   Objavljeno 21.12.2014 18:44:00
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nah Na je napisal/a:
Pozdravljeni

Pred nekaj dnevi sem (po dolgem odlasanju) svoj iMac nadgradila na Yosemite in cez par dni opazila, da ne morem odkleniti "kljucavnice" (Security & Privacy), ko zelim zamenjati nastavitve. Sad

Nikoli nisem imela passworda-a vedno mi je vse delalo bez tezav, ce sem potrebovala kaj, kjer je zahtevalo geslo, sem preprosto kliknila OK, ali Unlock zdaj ko to naredim, mi ne odklene. Ali kdo ve v cem je tezava? Confused

Prilagam tudi sliko in naj povem, da ceprav iMac-a uporabljam ze kar nekaj casa, sem v bistvu se kar bolj kot ne zacetnik saj razen nadgradenj in install kaksen program, na njem nisem kaj veliko "raziskovala". Imam pa iMac Midi 2011.

Ze vnaprej hvala za kakrsnokoli pomoc. Smile




vpisati moraš svoje user geslo - enakega kot vpisuješ, ko kakšen nov program instaliraš ali posodabljaš...
če ga nikoli nisi imela, poskusi pod v System Preferences pod Users&Groups izbrati Change Password in ga dodaj.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.09.2014
Prispevkov: 4
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #913   Objavljeno 22.12.2014 05:59:32
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kenz76 je napisal/a:
vpisati moraš svoje user geslo - enakega kot vpisuješ, ko kakšen nov program instaliraš ali posodabljaš...
če ga nikoli nisi imela, poskusi pod v System Preferences pod Users&Groups izbrati Change Password in ga dodaj.


Najlepsa hvala za odgovor. Smile Sem sla pod Users&Groups in zanimivo tukaj mi kljucavnico odpre brez poblema, brez gesla. Zdaj pa ce zelim narediti oz. spremeniti geslo zahteva, da vpisem staro geslo, tega pa jaz nimam, ker ga nikoli nisem imela.

Ali lahko kaj "zafrknem", ce poskusim "spremeniti" oz. v mojem primeru narediti "novo" geslo brez starega, ker starega pac nikoli nisem imela in sem te "kljucavnice" do nadgradnje na Yosemite odpirala brez problema? Zdaj pa to v Security&Privacy ne gre ... hoce geslo ... Sad

_________________
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.03.2011
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #914   Objavljeno 26.12.2014 20:39:36
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pozdravljeni.

Ali ima še kdo težavo z Wifi-jem na OSX 10.10.1 (imac late 2013) in sicer po tem, ko je računalnik zbujen is spanja internet ne deluje kljub temu, da je normalno povezan z wifijem?
Težavo sicer "odpravim" tako, da ugasnem wifi ter ga ponovno prižgem nazaj, nakar nato vse dela normalno?

To težavo opažam že kak teden in je skrajno moteča...

lp
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 09.12.2008
Prispevkov: 18
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #915   Objavljeno 26.12.2014 21:18:40
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odkar se nadgradil na Yosemite mi Macbook pro (Late 2011) ne vidi več samodejno windows računalnikov na mreži. Na mojem starem Macbook proju (Late 2007) s Snow Leopardom vidim vse računalnike na mreži. Windovse pa je treba ročno dodati s connect to server SMB://192....... itd

_________________
japka je zakon
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 09.12.2008
Prispevkov: 18
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #916   Objavljeno 26.12.2014 21:19:20
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odkar se nadgradil na Yosemite mi Macbook pro (Late 2011) ne vidi več samodejno windows računalnikov na mreži. Na mojem starem Macbook proju (Late 2007) s Snow Leopardom vidim vse računalnike na mreži. Windovse pa je treba ročno dodati s connect to server SMB://192....... itd.

A ima še kdo takšne probleme ?

_________________
japka je zakon
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #917   Objavljeno 26.12.2014 21:40:36
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luckyduke15 je napisal/a:
Odkar se nadgradil na Yosemite mi Macbook pro (Late 2011) ne vidi več samodejno windows računalnikov na mreži. Na mojem starem Macbook proju (Late 2007) s Snow Leopardom vidim vse računalnike na mreži. Windovse pa je treba ročno dodati s connect to server SMB://192....... itd.

A ima še kdo takšne probleme ?


Ma jaz imam že od windblows 95 probleme videt windblows računalnike na mreži... Enkrat dela, enkrat ne... Ni mac kriv, pač pa windblows PC.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.12.2011
Prispevkov: 171
Kraj: MaRiBoR
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #918   Objavljeno 28.12.2014 12:28:35
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam Vlc player za gledanje filmov in me zanima zakaj mi v podnapisih ne prikaže črke Č ostali šimniki so ok samo č ja ni pokaže nekakšen hiroglif.
Hvala za pomoč..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #919   Objavljeno 28.12.2014 12:52:06
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Ma jaz imam že od windblows 95 probleme videt windblows računalnike na mreži... Enkrat dela, enkrat ne... Ni mac kriv, pač pa windblows PC.


Marsikdaj je ravno MacOS kriv ... ampak pustimo zdaj to. Mogoče imaš slabo nastavljeno mrežo.

Da bo relativno dobro delovalo vse, je najboljše, da imaš pri Network -> WINS nastavljeno isto ime za delovno skupino, kot ga imaš pri tvojih ostalih računalnikih z Windows sistemom (npr. WORKGROUP ali pa INTERNA-MREZA).

Če je vse okej, se ti moraj naprave avtomatično prikazati tudi v Finderjevem Sidebaru pod rubriko SHARED (primer za OSX Yosemite 10.10.1):


jani12345 je napisal/a:
Imam Vlc player za gledanje filmov in me zanima zakaj mi v podnapisih ne prikaže črke Č ostali šimniki so ok samo č ja ni pokaže nekakšen hiroglif.
Hvala za pomoč..


Pri nastavitvah daj prikaz fontov v kodnem načinu WINDOWS-1250 oz. CP-1250.
http://www.inforbiro.com/blog-eng/how-to-change-subtitle-encoding-in-vlc-player/

Sicer pa smo o tem že govorili tukaj:
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=9739&sid=1a9749ea93c37824fbc7ccb5b83669ef

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1037
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #920   Objavljeno 28.12.2014 15:28:56
Re: OS X 10.10 Yosemite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jani12345 je napisal/a:
Imam Vlc player za gledanje filmov in me zanima zakaj mi v podnapisih ne prikaže črke Č ostali šimniki so ok samo č ja ni pokaže nekakšen hiroglif.
Hvala za pomoč..

Verjetno je CodePage podnapisov v drugačnem kot pa imaš nastaljeno. Skoraj vedno je tako. (vzhodno evropsko-windows-1250) ponavadi deluje v redu.
Lp
« Poglej prejšnjo temo - Mac OS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 63, 64, 65  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani