Jabuk
itunes, mavericks in še kaj
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.06.2014
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.10.2014 21:13:47
itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na novo sem naložila OS X in sicer Snow Leopard, ker mi je že počasi delal računalnik. Nato sem želala iTunes abtejtati pa ni in ni šlo... Malo sem brskala po netu in ugotovila, da imam verjetno prestaro različico Leoparda in sem čez naložila OS X Mavericks, nato pa iTunes, najnovejšo verzijo.
A glej ga zlomka, iTunes mi še vedno NE zazna Iphona. Iphone povežem z računalnikom preko USB in se oglasi značilen zvok za filanje, telefon se fila, v zgornjem desnem kotu pa NI ikone za iphone...

Potem sem hotela Mawericks odstraniti po navodilih... da ob restartu držiš cmd + R in potem greš v UTILITY in ko sem vse najdla kot je pisalo in hotela ERESEat, mi je napisalo, could't unmount disk... Zakaj ne vem...

Prosim, če mi lahko kdo pomaga kaj narediti... Ali naj Maverricks odstranim... Če ja, potem prosim za pomoč kako... ali naj ga pustim? Kaj lahko še naredim, da bi mi iTunes zaznal iphone?

Računalnik je macbook, star 4 leta, a je ok... Ne bi kupovala novega, sprašujem pa ali naj kupim novo različico OS X, da bo delalo ali kaj bi lahko naredila.
Zapleteno, vem, ampak rešitev zagotovo obstaja.

A je kdo iz Lj, ki se spozna in bi mi bil pripravljen priskočiti na pomoč ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.10.2014 21:24:38
Re: itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. Nove različice OSX ni treba kupit, ker je zastonj. Wink Drugega pa ne moreš (uradno) kupit.

2. Mavericksa pomoje kar pusti inštaliran.

3. Če ga hočeš odstranit, moraš računalnik štartat iz drugega medija (CD, USB ključ), ker sistem ne more zbrisat samega sebe. Logično.

4. Glede telefona in iTunsev pa nimam pojma, zakaj ti nočejo prepoznat telefona. Probaj restartat računalnik. Kako si mela do sedaj urejeno s povezavo s telefonom?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.10.2014 22:08:48
Re: itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
1. Nove različice OSX ni treba kupit, ker je zastonj. Wink Drugega pa ne moreš (uradno) kupit.

2. Mavericksa pomoje kar pusti inštaliran.

3. Če ga hočeš odstranit, moraš računalnik štartat iz drugega medija (CD, USB ključ), ker sistem ne more zbrisat samega sebe. Logično.

4. Glede telefona in iTunsev pa nimam pojma, zakaj ti nočejo prepoznat telefona. Probaj restartat računalnik. Kako si mela do sedaj urejeno s povezavo s telefonom?


Kot je napisal macata. Pusti maverics inštaliran, je trenutno zadnja verzija sistema, kar pomeni tudi najbolj varna in update-ana.

Da ti telefona ne zazna v iTunes je fora, da moraš prvo se vpisati v apple ID v iTunes, potem pa moraš "spariti" telefon in iTunes skupaj (iTunes si zapomne iz katerih računalnikov dostopaš v iTunes-u do katerega telefona). Verjetno ti iTunes ne zazna računalnika, ker si nadgradila sistem in sklepa, da gre za drug računalnik. Pogooglaj malo na to foro, vem 99% da je tu nekje fora, ker moji punci tudi enkrat neki hecal iTunes in sva potem rešila tako da sva dodala računalnik notri in ji sedaj dela.

Kot zadnje pa lahko preveriš, če se telefon pravilno sploh poveže. Sam imam 10.9.5 maverics in ko vtaknem iPhone v računalnik in avtomatsko odpre iPhoto, kjer lahko dostopam do fotk, ki jih imam shranjene gor. Probaj še to, če lahko dostopaš do fotk preko iPhoto. Če ti to ne dela, bomo pa potem pogledali, če ti dela USB povezava, lahko da je tudi tam kaj narobe, samo jaz bi rekel da je krivda samo v iTunes nastavitvah, kot sem napisal Smile Hope it helps.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.10.2014 22:33:40
Re: itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na iphonu pritisni trust, ko priklopiš iphone, to je neka nova fora
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.06.2014
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.10.2014 15:45:44
Re: itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepša hvala za pomoč vsem.... Sem se registrirala, pa je potem zaznal, se pojavil telefonček zgoraj desno... Sem tudi uspela iz telefona prenest dol neke stvari ampak ne vse, pa tudi označila sem, da naj se mi avtomatsko sinhronizira itunes s telefonom, pa se mi ne... Trust sem tudi rekla, da ok, ko se mi je na telefonu pojavil... Se pravi, sem malo bližje cilju, ampak ni še vse tako kot je bilo prej, ko se mi je povezalo vse in preneslo itd

Hm, ne vem kaj lahko nareidm še... ?

Imam pa še eno vprašanje... Uporabljala sem OPEN OFFICE, sedaj sem hotela na novo naložit, pa pravi, ko ga hočem naložit, da ne bo naložil tega, ker ga kao ne prepozna.
Pol sem NEO OFFICE dala gor, uno free varianto, pa pravi, da ne bo shranil dokumenta in da podpira samo une Appse, ki so iz App Store... Hm, a mi lahko kdo predlaga kaj se da naredit... naložit gor, da je neka varianta MS OFFICE-u...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 12.10.2014 18:40:00
Re: itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moraš si v prefsih odklopit, da sistem blokira instalacijo appov, ki niso iz appstora.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.06.2014
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 12.10.2014 20:33:58
Re: itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor. Joj, kje pa najdem to opcijo?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 12.10.2014 21:02:12
Re: itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
System Preferences >> Security & Privacy >> General >> Allow apps downloaded from: Anywhere



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.10.2014 21:11:11
Re: itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Me je že @Jest prehitu.

https://kb.wisc.edu/helpdesk/page.php?id=25443

Pa jaz bi to po uspešni inštalaciji nazaj zaklenu. Mal paranoje ne škodi. Very Happy
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.06.2014
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.10.2014 21:15:28
Re: itunes, mavericks in še kaj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepša hvala! Urejeno. Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani