Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 77, 78, 79  Naslednja
iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.10.2012
Prispevkov: 85
Kraj: LJUBLJANA
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #301   Objavljeno 02.10.2014 07:21:26
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni! Imam narocnino pri simobilu okoli 50e(s tem se dobila tudi telefon za 1e)Nevem vec tocno ker paket nek orto Smile Sedaj imam narocnino se do decembra, potem mi potece. Pise mi, da moram telefon odplacati se 57,15 e, do poteka pogodbe pa je se 65 dni. Zanima me, ce telefon odplacam takoj, teh 57e, ali to pomeni tudi preklic pogodbe. Ze pred kratkim sem se namrec odlocila, da bom sla na telekom, te cene telefono so pa itak bolane. Ne samo zaradi iphona ampak zato, ker je to delanje norca iz ljudi. Torej moje vprasanje; ce odplacam telefon, to pomeni, da tudi tistih 20e mesecne narocnine za dva meseca ne rabim placati, ali moram za menjavo operaterja pocakati se teh 65 dni. Ali odplacam samo teh 57 e in nisem vec vezana na simobil? Hvala za odgovore Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #302   Objavljeno 02.10.2014 07:26:17
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ursika13 je napisal/a:
Pozdravljeni! Imam narocnino pri simobilu okoli 50e(s tem se dobila tudi telefon za 1e)Nevem vec tocno ker paket nek orto Smile Sedaj imam narocnino se do decembra, potem mi potece. Pise mi, da moram telefon odplacati se 57,15 e, do poteka pogodbe pa je se 65 dni. Zanima me, ce telefon odplacam takoj, teh 57e, ali to pomeni tudi preklic pogodbe. Ze pred kratkim sem se namrec odlocila, da bom sla na telekom, te cene telefono so pa itak bolane. Ne samo zaradi iphona ampak zato, ker je to delanje norca iz ljudi. Torej moje vprasanje; ce odplacam telefon, to pomeni, da tudi tistih 20e mesecne narocnine za dva meseca ne rabim placati, ali moram za menjavo operaterja pocakati se teh 65 dni. Ali odplacam samo teh 57 e in nisem vec vezana na simobil? Hvala za odgovore Smile


da, če plačaš razliko, v tvojem primeru 57,16€. se s tem zaključijo penali. če prekineš pogodbo, pa ti obračunajo še cirka 15 nekih bednih stroškov. vsaj tako je bilo pri meni. najbolje in najbolj zanesljivo pa je da pokličeš k njim na 040404040 in boš izvedela iz prve roke, kako in kaj
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #303   Objavljeno 02.10.2014 07:34:52
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
... še cirka 15 nekih bednih stroškov. vsaj tako je bilo pri meni. ...


Te "bedne stroske" ti ze nekaj casa obracunajo skoraj vsi operaterji ob prekinitvi NR Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.07.2011
Prispevkov: 98
Kraj: komenda
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #304   Objavljeno 02.10.2014 10:19:35
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ursika13 je napisal/a:
Pozdravljeni! Imam narocnino pri simobilu okoli 50e(s tem se dobila tudi telefon za 1e)Nevem vec tocno ker paket nek orto Smile Sedaj imam narocnino se do decembra, potem mi potece. Pise mi, da moram telefon odplacati se 57,15 e, do poteka pogodbe pa je se 65 dni. Zanima me, ce telefon odplacam takoj, teh 57e, ali to pomeni tudi preklic pogodbe. Ze pred kratkim sem se namrec odlocila, da bom sla na telekom, te cene telefono so pa itak bolane. Ne samo zaradi iphona ampak zato, ker je to delanje norca iz ljudi. Torej moje vprasanje; ce odplacam telefon, to pomeni, da tudi tistih 20e mesecne narocnine za dva meseca ne rabim placati, ali moram za menjavo operaterja pocakati se teh 65 dni. Ali odplacam samo teh 57 e in nisem vec vezana na simobil? Hvala za odgovore Smile


teh 57€ je izračun, ki ga moraš plačati na dan predčasne prekinitve pogodbe(dolgovi). vendar je to znesek brez ddv, tako da verjetno naj bi bila položnica tam nekje okoli 70€. če preneseš številko je pa še tam nekje 5€. naročnino ti pa seveda zaračunajo do dneva prekinitve. če greš na telekom potrebuješ zadnjo plačano položnico, davčno in osebno. vse ostalo uredi telekom. če prekineš do 15.30 ure, bo naslednji dan vključen že mobitel.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #305   Objavljeno 02.10.2014 11:16:02
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Te "bedne stroske" ti ze nekaj casa obracunajo skoraj vsi operaterji ob prekinitvi NR Smile ...


Sicer nevem za druge, vendar "bedne stroške" ti Telekom ne zaračuna ob prekinitvi.

- Če nimaš vezave in bi rad prekinil pogodbo ter IZKLOPIL številko te ne stane popolnoma nič.

- Če imaš vezavo in želiš prekiniti pogodbo moraš seveda odplačat aparat (v kolikor si ga vzel na obroke in ga nisi v celoti plačal ob nakupu) in pa preostanek subvencije ki si jo dobil ob nakupu aparata. Nato prekineš in izklopiš številko brez nadaljnih stroškov.

- Če imaš vezavo in želiš zamenjati operaterja moraš seveda odplačat aparat (v kolikor si ga vzel na obroke in ga nisi v celoti plačal ob nakupu) in pa preostanek subvencije ki si jo dobil za čas vezave ob nakupu aparata. Ničesar ne prekinjaš pri obstoječem operaterju ampak prestop urediš pri novem.

!Pri prestopu k drugemu operaterju se mobilne številke pri dosedanjem operaterju ne prekinja/ukinja! če ukineš si številko izgubil in je ne dobiš nazaj!

V kolikor prestopaš k drugemu operaterju se pa res zaračuna 12€, vendar mislim da del tega vzame APEK (baje so se sedaj preimenovali). Pri Telekomu je pa še celo tako, da te prestop k njim stane samo 7€, saj ti ostalih 5€ "časti" Telekom sam, ostali operaterji mislim da zaračunavajo "polno" ceno 12€.



Simc13 je napisal/a:
...če greš na telekom potrebuješ zadnjo plačano položnico, davčno in osebno. vse ostalo uredi telekom. če prekineš do 15.30 ure, bo naslednji dan vključen že mobitel.


Če greš na telekom ne rabiš zadnje plačane položnice ampak samo številko računa dosedanjega operaterja, ki pa naj ne bo starejši od 90 dni. Najbolje bo da imaš s seboj zadnji račun, ki pa ni potrebno da je plačan!

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #306   Objavljeno 02.10.2014 11:24:58
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajCloud je napisal/a:
Če greš na telekom ne rabiš zadnje plačane položnice ampak samo številko računa dosedanjega operaterja, ki pa naj ne bo starejši od 90 dni. Najbolje bo da imaš s seboj zadnji račun, ki pa ni potrebno da je plačan!


Ce nimas vezave pri simobilu ti za prekinitev racunajo 10 eur!!!

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #307   Objavljeno 02.10.2014 11:28:55
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iAndrej76 je napisal/a:
Ce nimas vezave pri simobilu ti za prekinitev racunajo 10 eur!!!


Saj pravim da za druge operaterje nevem, vem da ti Telekom prekinitve ne zaračuna. Govorimo o popolnem izklopu številke ne o prenosu številke k drugemu operaterju Smile

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #308   Objavljeno 02.10.2014 11:51:16
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajCloud je napisal/a:
Saj pravim da za druge operaterje nevem, vem da ti Telekom prekinitve ne zaračuna. Govorimo o popolnem izklopu številke ne o prenosu številke k drugemu operaterju Smile


Kolikor vem, te to stane 12€ >> http://www.telekom.si/info-in-obvestila/obvestilo-o-spremembi-cenika-splosnih-storitev




http://www.telekom.si/ceniki/pdf/cenik_splosne_storitve.pdf




Pri Si.mobilu te to stane recimo 5,09€ >> http://www.simobil.si/pomoc-in-informacije/prekinitev-narocniskega-razmerja#acc-155939




Pri Tusmolbilu pa 11,90€ >> http://www.tusmobil.si/uploads/docs/Ceniki/Cenik%20z%20novimi%20paketi/TUS_CENIK_30%209%202014.pdf



Pri ostalih pa je tudi verjetno prisotna taka postavka v ceniku... samo treba je malo pobrskati po njihovih straneh ... Smile


Prenos stevilke k drugemu operaterju pa te v vsakem primeru stane 5€... Znesek tega stroska je dolocil APKE (oz. po novem AKOS).


Nazadnje urejal/a Jest Čet 02. Okt 2014 11:52; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #309   Objavljeno 02.10.2014 11:52:07
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajCloud je napisal/a:
Saj pravim da za druge operaterje nevem, vem da ti Telekom prekinitve ne zaračuna. Govorimo o popolnem izklopu številke ne o prenosu številke k drugemu operaterju Smile


Izklopu sem ko ni blo vec vezave in dobim pol poloznico Devil

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #310   Objavljeno 02.10.2014 11:54:34
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej vidim da sem pol leta zadaj z informacijami Very Happy

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.10.2012
Prispevkov: 85
Kraj: LJUBLJANA
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #311   Objavljeno 02.10.2014 12:54:16
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce prou razumem! Odplacam ta aneks oz telefon 57e in potem se menjava operaterja. Zakaj ce z simobilom poravnam vse racune? Potem placam samo se nov aneks pri telekomu 12 e al kako... Aja in pri simobilu placam preostanek narocnine. Sej se mi ne mudi samo tako cist informativno sprasujem
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #312   Objavljeno 02.10.2014 13:03:26
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že nekaj časa ne smejo zaračunaviti zamenjave operaterja, samo prenos številke 5 eur. Velja za vso EU.

Zaostale stroške (računi, sorazmerni delež naročnine, aneksi...) moraš pa plačat (Simobilu). To je pa logično.


Nazadnje urejal/a macata Čet 02. Okt 2014 13:04; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 05.01.2013
Prispevkov: 49
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #313   Objavljeno 02.10.2014 13:04:44
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam vezave za noben telefon sem pa aktiviral neki bonus k cenejši naročnini. Je kdo zasledil koliko stroškov bom nosil če prekinem naročnino?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #314   Objavljeno 02.10.2014 13:06:14
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nicklas je napisal/a:
Nimam vezave za noben telefon sem pa aktiviral neki bonus k cenejši naročnini. Je kdo zasledil koliko stroškov bom nosil če prekinem naročnino?


Pokličeš na njihov support in ti po telefonu povejo, kolk točno maš za plačat na določeni datum. Vsi operaterji.

Jaz za take stvari kličem ponoči, ker ni gužve.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.10.2008
Prispevkov: 517
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #315   Objavljeno 02.10.2014 13:47:23
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hitri kredit je cenej kot pa ajfon 6 pr naših trenutnih preprodajalcih.

_________________
The two most common elements in the universe are hydrogen and stupidity.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #316   Objavljeno 02.10.2014 14:04:39
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče ma kddO kaki info, če bo možno kupiti 6-ko na Telekomu z bonom?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 952
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #317   Objavljeno 02.10.2014 15:03:28
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Deko je napisal/a:
Mogoče ma kddO kaki info, če bo možno kupiti 6-ko na Telekomu z bonom?


twitter poglej. pravijo, da bo znano kmalu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2012
Prispevkov: 394
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #318   Objavljeno 02.10.2014 17:15:52
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je mogoče kdo tukaj ki je pri simobilu uzel telefon in dostavo na dom(kakšna je dostava,čas....)


Lep prosim za odgovor!

_________________
Lep pozdrav,

David


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 952
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #319   Objavljeno 02.10.2014 17:21:55
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iphone_4 je napisal/a:
Je mogoče kdo tukaj ki je pri simobilu uzel telefon in dostavo na dom(kakšna je dostava,čas....)


Lep prosim za odgovor!


Če si naročil po tam nekje 9.45, se pravi ko so sploh delali serverji, dobiš jutri. 100%, če so te seveda po naročilu poklicali iz simobila in da si porihtal do konca / potrdil. glede dostavne službe mi ni čisto jasno, kaj je, domnevam, pa da bi lahko bil to GLS. lahko pa vprašaš na twitter.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2012
Prispevkov: 394
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #320   Objavljeno 02.10.2014 17:24:57
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
stonhenge4 je napisal/a:
Če si naročil po tam nekje 9.45, se pravi ko so sploh delali serverji, dobiš jutri. 100%, če so te seveda po naročilu poklicali iz simobila in da si porihtal do konca / potrdil. glede dostavne službe mi ni čisto jasno, kaj je, domnevam, pa da bi lahko bil to GLS. lahko pa vprašaš na twitter.


Naročilo je bilo zaključeno včeraj 13:30 in baje je dostvna služba DPD in nevem kakšen pristop imejo(čas dostve)-imate kakšne izkušnje?

_________________
Lep pozdrav,

David


« Poglej prejšnjo temo - iPhone od vsepovsod - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 77, 78, 79  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani