Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Igre na macu?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 07.05.2004 20:03:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cold, nene, modre barve. Ce bi bla oranzno zelena, ne bi bla v skladu s prej povedanimi oblikovnimi smernicami. Stil je pa treba met Laughing

_________________
www.3delavnica.com
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 08.05.2004 13:17:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ce nimas pameti, pa imej vsaj stil Razz
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 09.05.2004 17:15:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst se vedno nisem slisal nobenega argumenta s strani nasih dveh XP kolegov.

Kar se pa tice tega, da smo kup bogatih mulcev, ti lahko zase zatrdim da nisem. Mogoce zgolj cenim svoje zivce malo bolj kot tisti od vaju, ki je to napisal, za to kupujem racunalnike, ki mi ne povzrocajo preglavic in mi je delo na njih v uzitek. In za svoje zivce placam visjo ceno racunalnika. Res je, za manj denarja lahko sestavis PCja, ki ravno tako deluje, in vsak problem se da tako ali drugace odpravit. Ampak to te stane zivce in cas. Raje imam pocasnejso masino za enako denarja kot najnovejse komponente, ki skupaj ne delujejo, brez da bi moji lasje postali sivi.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 10.05.2004 14:12:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kak ste smotani vsi skupaj... kregate se pc fani vs. mac fani.
v sloveniji smo folk. tukaj ne more noben rečt da je mac cenejši ker ni. cene fajn nabijejo gor. v vsakem primeru če si obični uporabnik računalnika je najboljša zadeva če hočeš računalnik PC, operacijski sistem si pa lahko izbereš po želji. Če bi bili v ameriki bi bilo stanje drugačnejše. maci so tam dost cenejši, standard je višji tako da za maca je dost lažje takšen znesek odštet kolk pač stane. v povprečju je v ameriki tud folk bolj tumast in jim je lažje uporabljat maca ki je bolj preprost kot pa PC z Windowsom. dost lažje je tud it v trgovino, pokažeš s prstom, plačaš in neseš ven, kot pa prit v trgovino in se najprej eno uro učit kajje katera komponenta in študirat ali boš to sploh rabil ali ne. v ameriki v vsakem primeru dobiš računalnik PC dost ceneje kot pri nas v sloveniji ker je koncurenca večja. kolega si je kupil novega laptopa za 300 USD. računalnik ni nevem kaj, firma je tud njihova domača kot je naš slovenski Comtron, ampak je za običnega uporabnika čisto dovolj. pri nas še rabljenega laptopa za tako ceno ne dobiš.
tak da slovenija je še vedno slovenija in če imaš maca se je treba zato ven metat, si limat razne Apple logote zadaj na avto da ja vsi vidijo da imaš doma maca itd .... Apple v sloveniji še dolgo nebo tako razširjen med uporabniki računalnikov ker se ne splača.
bedasto je samo da mac uporabniki tako hvalite te svoje škatlice kot da so nevem kakšen čudež. nič ni popolno, tud maci niso, tako da prosim ne pretiravat. zdi se mi da je prevelika hvala glede macov - to je dobesedna zaljubljenost oz obsedenost z znamko Apple.
zakaj bi se kregali ali je boljši PC ali Mac? radi se mejmo, itak nas je komaj 2 miljona.
pa še enkrat, radi se mejte :love:
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 11.03.2005 22:57:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fcker:Macintosh je pač zanesljiv ker vse pihaja iz iste hiše vključno z OS.Drugače pa nikoli več na PC,razen ko grem na lan party :love: :mac:

_________________
we are  of borg
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 12.03.2005 08:33:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@we_are_the_borg: kaj pa vem, ma kr prav model..... js mam doma Duron 700 Mhz računalnik z 384 Mb rama in WinXP in včasih deluje velik hitreje kot Mac. Da ne omenim, da je Office 2003 na njemu leteči, pri meni se pa na Macu vleče kot smola.... Včasih se mi je na isti konfiguraciji windows usipu, zdej odkar mam WinXP pa nič. Tko da kar se zanesljivosti tiče, je PC sedaj postal dost dober. Upram si trditi, da se mi je mac večkrat obeseu (predvsem Finder se rad obeša), ko sem se povezoval prek Finderja na kak omrežni disk al pa ftp strežnik, kot pa PC.... tolk o tem
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 23.08.2005 11:10:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no ja, sicer nevem kaj vi, ki imate mac-e, delate z PCji, da imate toliko problemov. jaszt uporabljam Pc z XPji, vedno posodobljeni in se mi slučajno ne obešajo sredi 'pomembnega dela' oz. kakšne hujše nezgode kot pišete. pc nisem formatiral že dobro leto pa še zmeraj normalno igram vse špile in photoshopam. z virusi, spywareom, črvi, hekanjem nimam problemov (mcafee+ad-aware) raznih firewallov mi sploh ni treba uporabljati (router) in živim srečno. Res pa je, da je treba XPje resetirat na najmn okrog 10 dni(špili programi...) ker drugače se upočasnijo. ampak meni to ne predstavlja nepremostljive ovire. glede mac-ov pa ne morem nič povedat, razen to da iTunes r0x Very Happy
in ne nisem kakšen XP fantaik kot unale dva zgoraj, samo povem, da se z XPji in PCjem čisto normalno živi in dela z vsemi programi in igrami.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 23.08.2005 11:32:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AzzQim je napisal/a:
glede mac-ov pa ne morem nič povedat, razen to da iTunes r0x Very Happy
in ne nisem kakšen XP fantaik kot unale dva zgoraj, samo povem, da se z XPji in PCjem čisto normalno živi in dela z vsemi programi in igrami.


No to pa je res lepo napisano! Thumbsup! Laughing Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 23.08.2005 16:22:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP: eno je, da se obesi sistem, drugo da se obesi aplikacija.

Kaj se obesi tebi?

Meni se je Finder že obesil tako, da sem moral ugasniti iMaca (mogoče ne poznam kakšnega bolj nebolečega načina).

V Linuxu pa v ca. 3 letih ne poznam obešanja sistema. Če se obesi aplikacija grem v drugo lupino in jo ubijem od tam. Samo ena lupina v Mac OS X je precejšnja pomanjkljivost glede stabilnosti.

_________________
Mac OS X. Because making Unix user-friendly is easier than debugging Windows.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 24.08.2005 06:22:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mathjazz je napisal/a:
MitjaP: eno je, da se obesi sistem, drugo da se obesi aplikacija.

Kaj se obesi tebi?

Meni se je Finder že obesil tako, da sem moral ugasniti iMaca (mogoče ne poznam kakšnega bolj nebolečega načina).

V Linuxu pa v ca. 3 letih ne poznam obešanja sistema. Če se obesi aplikacija grem v drugo lupino in jo ubijem od tam. Samo ena lupina v Mac OS X je precejšnja pomanjkljivost glede stabilnosti.

Finder ja! Mene najbolj moti, da je najmanj stabilen ravno osrednji program na macu! In potem moraš al na tipko ugasnit ali resetirat računalnik. Sploh se ne odziva! In to pogosto! Recimo, če imam mountan omrežni vir, se po izgubi povezave kar nekaj časa ustavi in premleva, da ugotovi, da tega vira ni. Boknedaj, da takrat še kaj druga klikam, ker drugače se bo finder ziher čist zajamu! Pol ga lahk sam še na power tipko resetiram (aja: neboleči način ctrl+jabucek+power tipka za restart).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani