Jabuk
iPhone 3GS vprasanja
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2013
Prispevkov: 56
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.11.2013 00:58:01
iPhone 3GS vprasanja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
imam priliko kupit model 3gs, zato bi vas prosil za malo pomoci...
Razmisljal sem, da bi ga kupil za hcerko (nezahteven uporabnik) in da bi se hkrati tudi sam poblize spoznal z iOS-om (do sedaj si nisem lastil nobene ios naprave)...

Je delovanje telefona s sistemom 6.1.3 (ki naj bi bil zadnji za 3gs) tekoce, ali se kaj zatika ?
Predvidevam da "downgrade" na nizjo verzijo (da bi delal bolj tekoce) ni mozen ?
Lahko se vedno nanj nalagam aplikacije iz iStore ?

V bistvu sem dobil dva "primerka". Ker sta "delno" delujoca, je cena temu primerna.

Eden ima napako, da mu gumb za ugasnit ne prime.
Je to le tipka za popolni izklop (reset) ?
Se da telefon (display) tudi kako drugace ugasnit, tako da bi lahko telefon normalno uporabljal tudi brez te tipke ?

Pri drugem se nadgradnja ni koncala, sedaj se ob priklopu na Itunes pokaze le znakec Itunes ter USB kabel...
Se ga da tak telefon se kako resit (lahko dobim informacijo, ce iTunes javi kaksne errorje)?

Hvala za odgovore in LP Andrej
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2012
Prispevkov: 262
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.11.2013 01:48:22
Re: iPhone 3GS vprasanja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za prvi telefon; Spravit se ga da v sleep, če ga jailbreakaš (kot nekakšen hack za iOS) pa sleep gumb "vržeš" na namizje, ne vem točno kako se aplikacija imenuje, sam sem jo na 3G uporabljal ker mi je slabo delal home button, ampak vem da je nekje tam zunaj. Smile Drugače pa seveda sleep pride tudi samodejno po toliko in toliko časa.

Za drugi telefon; Če računalnik zazna USB napravo, iTunes pa ne, pomeni da boš moral telefon spraviti v DFU mode (pogooglaj) in ročno namestiti iOS še enkrat. Nevem kako je sicer zdaj s tem, saj 3GS ne podpira iOS7, ki je po mojih informacijah edini iOS, ki ga Apple še podpisuje. Nevem, res.

Zdi se mi sicer da bi se to nekako dalo obiti, če bi target server iTunesov v Win32 fajlu prusmeril na localhost, a k temu se zatekaj zgolj v primeru da ti druge stvari ne uspejo.

Najraje pa počakaj na odgovor koga, ki se dejansko spozna, sam sem hud začetnik, a sem imel opravka s starim, zabrickanim iPod Touchem 3G, pa sem se malo igral s takimi rečmi. Navodila so pa povsod na YouTubu in nasplošno po internetu, se opravičujem že v naprej da jih ne prilagam. Very Happy
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.11.2013 06:56:37
Re: iPhone 3GS vprasanja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce gumb za izklop ne deluje, je tak telefon bolj kot ne neuproaben... Dokler dela, je se OK... ko pa se pojavijomtezave, pa ga ne mores spraviti niti v DFU ali Restore nacin...

Primrdrugem, kjer je zadeva v nekem vmesnem stanju pa je vprasanje, zakaj je tako... Ker da bi bil,kdo tak tepec, da tega ne bi sam zrihtal ali dal zrihtat.... Skoraj ne verjamem... Pomojr je v okvari kaj vec in se ga niti ne da spravit v delujoce stanje... Imam enega takega 3GS-a doma od hcerke... Kjer je crknil commboqrd ali nekaj podobnega... In se ga ne da niti aktivirat... Sicer mi ga je uspelo vsaj toliko usposobit, da sem gor dal aktiviran firmware, da nekako pride v namizje... Vendar se potem, ko kaj zazenem, po parih minutah resetira...

Jaz bi odsvetoval nakup takega iPhona v okvari... Razen ce ga hoces imeti za eksperimentiranje in ce je res zelo poceni... Wink Ce pa naj bi bil za uporabo, pa bi raje dal malo evrov zraven in kupil polno delujocega...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.02.2013
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.11.2013 10:52:33
Re: iPhone 3GS vprasanja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gumb za izklop se dokaj preprosto in poceni popravi. Imaš tisoč in en turtorial kako, tudi video posnetke.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.12.2011
Prispevkov: 41
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.11.2013 11:00:34
Re: iPhone 3GS vprasanja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ti mojega prodam je kot nov
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2013
Prispevkov: 56
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.11.2013 13:37:39
Re: iPhone 3GS vprasanja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vsem za odgovore Smile
Torej "brickan" vsekakor odpade...
Glde prvega bom videl, ce bo dovolj ugoden, pa mu potem sam poskusam popravit tipko. Je pa (vsaj kot sem gledal po youtube) potrebno zamenjat celten sklop s povezavami.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 31.12.2013 17:31:26
Re: iPhone 3GS vprasanja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://izdelki.kuponko.si/postanite-tudi-vi-del-apple-druzine-50-popust-na-izbiro-med-iphone-3gg-8gb-in-iphone-4-8gg-veckrat-nagrajenima-pametnima-telefonoma-3-mesecna-garancija-v-spletni-trgovini-2handmonster/?ref=sid
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani