Jabuk
Slovenska verzija aplikacije
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 19.12.2013
Prispevkov: 2
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.12.2013 10:55:40
Slovenska verzija aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

Naj kot prvo napišem, da sem popoln n00b kar se tiče Apple izdelkov in iOS okolja - saj ne lastim nobenega i-zdelka. Smile Zato vas prosim za pomoč.

Delam v mednarodnem podjetju, ki prodaja izdelke tudi v Sloveniji. V drugih državah se že uporablja brand aplikacija, ki pa jo želijo lansirati tudi v SLO.

Težava je menda v tem, ker v iOS v nastavitvah ni mogoče nastaviti Slovenščine kot jezika naprave (na ta način omenjena aplikacija prikazuje druge jezike v drugih državah). Vsaj jaz jo ne najdem na službenem iPadu, ki so mi ga dali, da zadevo stestiram.

Ker se vsebina na iTunes store ne sme podvajati (menda) ne moremo lansirati popolnoma slovenske aplikacije na slovenskem iTunes.

Je težava samo v mojem iPadu (kupljen izven Slovenije), da ne ponuja slovenščine? Mi lahko kdo svetuje kako to urediti?

Hvala za vaše odgovore Smile

lp
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.12.2013 15:05:23
Re: Slovenska verzija aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iOS zaenkrat še nima podpore za slovenščino.

Lahko se pa aplikacija naredi tako, da uporablja lastne nastavitve za jezik (in ne sistemskih). Je pa to malo več dela.

Sicer pa tudi mislim, da ni problem podvojene aplikacije v drugem jeziku. Sploh, če je ta dostopna recimo samo preko slovenskega App Stora. Poglej si recimo od Hoferja aplikacijo... imajo tudi za vsako državo svojo. Pa razne radio aplikacije imajo tudi za vsako državo svojo aplikacijo... pa se razlikujejo samo v seznamu postaj.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 19.12.2013
Prispevkov: 2
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.12.2013 08:29:57
Re: Slovenska verzija aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor.

Včeraj sem se malo igral z nastavitvami jezika naprave - angleščina, italijanščina, nemščina in aplikacija se je vedno odprla v drugem jeziku brez tega, da bi jo na novo inštaliral.

Nič, skušal jih bom prepričat, da če izdajo aplikacijo samo v slovenščini da to ni "double content", ker drgač smo popušili, dokler se nas Apple ne usmili slovenčkov. Devil
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.12.2013 10:36:21
Re: Slovenska verzija aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot je napisal mikrohard. Lahko dodate v aplikacijo nastavitve za jezik z opcijami, npr.: sistemski jezik, slovenščina, angleščina, itd. Ostalega dela ni veliko, le to nastavitev je potrebno dodati. Potem pa večina dela out of the box (z izjemo tega, da je potrebno NSLocalizedString makro zamenjat z nekim drugim). Edini problem še bi lahko bil pri storyboardu, za kar nisem siguren, da lahko dodaš slovenski prevod. Zna se zgodit, da je potrebno vse elemente povezat z outleti.

Lp
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.12.2013 11:00:13
Re: Slovenska verzija aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obstaja tudi način, kako vsiliti svojo nastavitev za sistemsko lokalizacijo aplikacije. Ampak je to potrebno storiti v main.m predenj se ustvari app delegate. In za vsako spremembo jezika je potrebno ubiti aplikacijo.

http://stackoverflow.com/questions/1669645/how-to-force-nslocalizedstring-to-use-a-specific-language
Premaknjeno: Pet 20. Dec 2013 11:00.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.12.2013 08:23:21
Re: Slovenska verzija aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Obstaja tudi način, kako vsiliti svojo nastavitev za sistemsko lokalizacijo aplikacije. Ampak je to potrebno storiti v main.m predenj se ustvari app delegate. In za vsako spremembo jezika je potrebno ubiti aplikacijo.

http://stackoverflow.com/questions/1669645/how-to-force-nslocalizedstring-to-use-a-specific-language

Spreminjati sistemsko nastavitev AppleLanguages (čeprav samo znotraj lastne aplikacije) se je najbolje izognit, ker lahko prinese nepričakovane rezultate. Sam sem namreč imel težave z iPhone 5 in 5S, če sem dal sl_SI jezik, se je na tanovih telefonih pojavila napol delujoča slovenska tipkovnica (ime na tipkah je bilo slovensko - išči, preslednica, manjkale pa so tipke za šumnike, držati C pa ni prikazalo seznama, zanimivo da te težave na iPhone 4 ni bilo), sicer sem to potem rešil, ampak nikoli ne veš kaj se Apple loti spremeniti + ubijanje aplikacije ni najbolje za uporabnika.

Da se bolje naresti z makrojem, ampak to je potem lastna implementacija, in prevajanje storyboardov/XIB fajlov ni avtomatizirano.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani