Jabuk
Mobilni internet
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.06.2009 22:04:23
Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z mobilnim internetom (simobil) oz. instant iternetom (mobitel).
Predvsem me zanimata DL/UL hitrost.

LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.06.2009 22:07:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole tudi mene zanima?
Predvsem me zanima, če ima kdo SiMobil-ov DELL-ov Mini Inspiron 9".
Kako se kaj obnese? če modem ki je že vgrajen deluje ok, ali so kakšne težave?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.06.2009 22:09:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj imaš nekaj testov:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/626464/page/0/fpart/1/vc/1
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.06.2009 06:31:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Raje daj malo vec ne mesec (29€/mesec = Mobitel) ker je hjitrost in pokritost s hitrim 3G signalom precej boljsa, kot pri Si.mobilu (19€/mesec za unlimited) ...

Tukaj sem enkrat delal neke primerjave in teste >> http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=32520

Glede Dell Inspirion Mini 9 pa se mi ne zdi poceni...

Potrebno je za 24 mesecev sklenit paket Freestyle, ki je v bistvu enak paketu Plus, le da je se enkrat drazji ... Internet Plus je 15€/mesec, Internet Freestyle pa je 30€/mesec ... oba imata vkljucenih 10GB podatkovnega prometa mesecno ...

Ce ze potrebujes notebook, potem je boljsa varianta Mobitelov Unlimited in Lenovo notebook ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.06.2009
Prispevkov: 267
Kraj: Slovenske Konjice
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.06.2009 07:14:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz uporabljam mobitelov instant internet. Cena neomejenega paketa je 30 eur/mesec. v kolikor ima kdo namen uporabljat to stvar, priporocam neomejen paket, saj sem jaz enkrat skoraj dozivela infarkt ob pogledu na poloznico za 250eur (imela sem omejen paket 5giga prenosa na mesec).

Hitrosti niso bogve kaj, uporabno je za splosno uporabo kot je uporaba maila, browsanje, chat, skype in kaj podobnega. Za DLjanje ni uporaben.

Slisala sem tudi, da ima T-2 svojo podobno varianto in ima dobre hitrosti, ne vem pa, kako je s pokritostjo. Splaca se razmisliti.

Je pa res, da tisti Dell tudi meni dela luste. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.06.2009 08:28:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če se bom odločil, se bom zagotovo za neomejen paket pri mobitelu, že zaradi pokritosti... T2 je najcenejši (10€), pokritost pa slaba.. dobesedno LJz okolico, MB z okolico in KP z okolico...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.06.2009 06:56:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OFF

a je kdo vidu reklamo za tega Della Very Happy zanimiv operacijski sistem ima he he he (beri OS X)


lp Avi
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.01.2012
Prispevkov: 590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 23.01.2013 14:06:29
Re: Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Porabil sem ves internet in danes nujno rabim še vsaj 400mb. Sem na Si.mobilu. Kaj je rešitev? Vem da se da nekako zakupiti za en dan?
Nočem pa spreminjati paketa in ta mesec verjetno sploh ne bom več rabil interneta. Torej rabim izključno za danes.

Kaj naj naredim?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 23.01.2013 14:21:15
Re: Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Posljes sms koliko mb ali pa poklices na simobil info in za 5eu dobis 1giga mam tud jst simobil in tisto kocko tko da mam okol hise in v hisi lepo wi-fi
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.01.2013 22:18:44
Re: Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rooxye je napisal/a:
Porabil sem ves internet in danes nujno rabim še vsaj 400mb. Sem na Si.mobilu. Kaj je rešitev? Vem da se da nekako zakupiti za en dan?
Nočem pa spreminjati paketa in ta mesec verjetno sploh ne bom več rabil interneta. Torej rabim izključno za danes.

Kaj naj naredim?


http://goo.gl/g60qh



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Premaknjeno: Čet 24. Jan 2013 12:16.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.12.2012
Prispevkov: 504
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 07.04.2013 00:05:45
Re: Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej kaj novega glede tega? Kaj se najbols splaca, sem iz okolice lj, tako da 3g imam. Mogoce se kaksna mnenja
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 31.07.2013
Prispevkov: 2
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 31.07.2013 11:09:47
Re: Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo

Prvič se javljam na forum, upam da ne kršim kakega pravila.

Moja težava je naslednja. Imam novi Ipad wi fi + cellular.
Iščem ugodno opcijo za mesečno rabo ca 200MB podatkov (npr. izlet v hribe ali vikend hiško nekje v SLO, pogledaš mejle, posurfaš lokalne znamenitosti, prebreš novičko ali dve + vreme!, morda še Map's)

Vsekakor gledam zgolj Mobitel. (razlog: pokritost s 3G signalom v hribih)

1. Opcija druga kartica na obstoječo naročnino. (pravijo da to stane ca 7€ na mesec, kar se mi zdi malce oderuško )
2. Opcija mobilni internet (ponujajo 1GB in več z uporabo časovne omejitve....za mene žal neuporabno ker 1GB ne morem porabit drugače kot da gledam filme...tega pa na tablici ki jo imam s seboj na izletu ne mislim početi)
3. Opcija je Mobikartica. To sem tudi storil, obrezal na nano velikost in jo vtaknil v IPad. Nato so se začele praktične težave. Moral bi vklopiti GPRS prenos podatkov preko SMS spročila Surprised . Ipad ne zna pošiljat SMS-e, pregled stanja na kartici je prav tako možen le preko SMS-a, ali preko prijave številke v "Moj telekom". Ob prijavi v "Moj Telekom" pa je zopet potrebno sprejeti in poslati SMS.
Skratka nekako sem v slepi ulici.

Ker nisem edini, ki uporablja tablico in cellular v manjših MB količinah me zanimajo, kako ste to rešili....morda kak namig...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 31.07.2013 11:20:35
Re: Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da si dal v izbor samo Mobitel... si ze sam navedel skoraj vse mozne nacine...

Lahko vzames recimo enotni paket za 2,99€ mesecno in mu za 4€ mesecno dodas 200MB ... Opcijo lahko poljubno vkljapljas ali izkljapljas (preko SMS ... kar pomeni,d a bos moral SIM vstaviti zacasno v drugo napravo Smile ) ... in si jo vkljucis le tisti mesec, ko jo bos uporabljal ...

EDIT: Sem sedajle pogledal in imas Instant Internet Piko (narocniski) ki trenutno stane 2,5€ mesecno in vsebuje 1GB podatkov ... Velja pa ta cena ob sklenitvi do konca avgusta... trajanje te cene pa je do konca leta 2013 ... Pogoj pa je tudi sklenitev aneksa za 12 ali 24 mesecev >> http://www.mobitel.si/paketi/instant-internet.aspx

Preko Tusmobila, Si.mobila ali bob-a imas 1GB mesecno za manj (v povprecju okoli 5€ ) ...


Je pa se preko Debitela na voljo paket DataDostop, kjer za 5€ mesecno dobis 100MB podatkov, po prekoraceni kolicini pa se samo zmanjsa hitrost na 64 kb/s >> http://www.debitel.si/paketi/zasebni-uporabniki/mobilni-internet-paket-datadostop/

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 31.07.2013
Prispevkov: 2
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 31.07.2013 14:15:05
Re: Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Glede na to, da si dal v izbor samo Mobitel... si ze sam navedel skoraj vse mozne nacine...

Lahko vzames recimo enotni paket za 2,99€ mesecno in mu za 4€ mesecno dodas 200MB ... Opcijo lahko poljubno vkljapljas ali izkljapljas (preko SMS ... kar pomeni,d a bos moral SIM vstaviti zacasno v drugo napravo Smile ) ... in si jo vkljucis le tisti mesec, ko jo bos uporabljal ...

EDIT: Sem sedajle pogledal in imas Instant Internet Piko (narocniski) ki trenutno stane 2,5€ mesecno in vsebuje 1GB podatkov ... Velja pa ta cena ob sklenitvi do konca avgusta... trajanje te cene pa je do konca leta 2013 ... Pogoj pa je tudi sklenitev aneksa za 12 ali 24 mesecev >> http://www.mobitel.si/paketi/instant-internet.aspx

Preko Tusmobila, Si.mobila ali bob-a imas 1GB mesecno za manj (v povprecju okoli 5€ ) ...


Zdravo

Hvala!

Instant internet piko, mi je nekako ušel. Te opcije nisem našel na spletišču, pa sem kar nekaj časa potrošil za surfanje po njihovi spletni strani...

Hmm, verjetno je težava z menoj. Doma sem na Wi-FI-ju, v mestih je Wi Fi javno dostopen. Torej potrebujem celular takrat, ko grem nekam na izlet in želim, da mi na Ipadu laufa kaka aplikacija, ki potrebuje GPS. (Ipad ima boljšo baterijo kot telefon, ki bi GPS aplikacije tudi znal laufat Smile )

Vsekakor ni vredno tega, da bi sklepal naročniško razmerje. Je pač čas recesije.

Hvala še enkrat!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2009
Prispevkov: 930
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 05.08.2013 23:15:06
Re: Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravlejni!

Zanima me, ce ima kdo kakane izkusnje s podatkovnim internetom v Švici. Torej takšni paketi kot jih ima VIP na Hrvaskem.


Lp luka
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.12.2018
Prispevkov: 2
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 31.12.2018 10:47:30
Re: Mobilni internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo probleme z mobilnim prenosom podatkov? Imam iPhone 6S in iOS 12.0.1. in mi zadnja dva ni LTE kar ne dela. Je vse vklopljeno, ampak samo "nalaga", in ne dela. Nimam pojma, ali je problem iPhone ali iOS. Sem naredila ze vse mozne resete.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani