Jabuk
iOS razvoj photo appa
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.08.2012
Prispevkov: 13
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.05.2013 22:28:58
iOS razvoj photo appa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

Zanima me, če je že kdo razvijal aplikacijo katere del bi bil zajemanje in shranjevanje slik, ter nato prikazovanje le teh na način kot je v Photos app, se pravi galerija in nato brskanje po slikah?

Se pravi od začetka:
Zajem slike z uiimagepickerjem, kjer se zgenerira thumbnail in shrani slika v Core Data z tipom atributa Binary Data in opcijo Allows external storage.
pikazovanje galerije slik sem naredil z UICollectionView-em, nato pa se zatakne, ko hočem pregledovati slike vsako posebej, saj je loadanje slik zelo počasno. Preizkusil že nekaj 5 načinov, pa povsod borni rezultati.

Če je to že kdo delal in ima kakšen namig, bi bil zelo hvaležen.

LP
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.05.2013 15:54:31
Re: iOS razvoj photo appa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je trik, ki ga Photos app uporablja, ta, da nikoli ne prikazujejo slik v polni resolucji (vedno so downscalani). Šele pri zoomiranju preklopijo na višjo resolucijo. Ampak mislim, da nikoli na polno.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.08.2012
Prispevkov: 13
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.05.2013 17:30:10
Re: iOS razvoj photo appa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
O tem sem razmišljal tudi jaz, samo se mi je nkako zdelo škoda prostora za dodatno sliko, tako da če mi danes ne uspe ugotoviti kaj pametnega, bom uporabil ta način.

Hvala za odgovor Smile
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.05.2013 18:32:32
Re: iOS razvoj photo appa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj nisem rekel, da hrani 2 sliki.

Poglej podrobno, kaj Photos aplikacija počne... ko klikneš na sliko, ti za sekundo, dve pokaže povečan thumbnail (zelo nejasna slika). Vmes nalagajo in pripravljajo večjo sliko (ki še vedno ni v polni kvaliteti... je pa verjetno direktno renderirana iz originalne, ni naložena iz pomnilnika). Thumbnaile verjetno že imaš (če ti collection view deluje)... pač jih povečaj na tako velikost, da bo efekt podoben kot pri Photos appu.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.08.2012
Prispevkov: 13
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.05.2013 20:08:37
Re: iOS razvoj photo appa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pf... Ta thumbnail je velikosti 150x150, tako da res ne vem, če je ravno primeren za raztegovanje... Tole je kar večji izziv narest kot sem pa mislil. Mogoče malo preveč kompliciram...
Tudi, sedaj ko bolj pazim na to, sem opazil, da večina aplikacij ima to bolj šlampasto narejeno...

Pf... Bom pomoje prespal tole, pa premislil še 1x...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani