Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
iRobot Roomba SE
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.11.2007 13:38:58
iRobot Roomba SE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še en video, tokrat od moje nove pomočnice Roombe. Stvarca se ful dobro obnese, kljub temu da na videu tega ni opazit Wink


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.11.2007 13:46:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A tole dela kaj koristnega ali se samo vrti in zaletava? Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.11.2007 13:51:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Very Happy Ne boš verjel, res dobro posesa Very Happy
Samo se mi ne da pol ure zraven skakat in snemat, da bi bilo res Before/After.

Pa tukaj ni nobenih trikov - to je prava Real TV Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.11.2007 16:49:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hahaha.
Youtube mi je zastekal.
Loopa zadnje tri sekunde v neskoncnost Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.09.2006
Prispevkov: 61
Kraj: Bled
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.01.2008 16:05:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še en test:


Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.01.2008 17:44:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje bi ta stvar bila uporabna le z kakim srebrnjim pladnom in vpisanimi koordinatami do kuhnje,kjer še vedno potrebuješ nekoga da ti naredi malinovec in ga postavi na pladenj.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.12.2007
Prispevkov: 89
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.01.2008 18:52:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@rokyrock: koliko pa te je koštala tale Romba in kako se to primerja s kakim Trilobitom od Elektroluxa?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.09.2006
Prispevkov: 61
Kraj: Bled
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.01.2008 13:03:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AndyK je napisal/a:
@rokyrock: koliko pa te je koštala tale Romba in kako se to primerja s kakim Trilobitom od Elektroluxa?


Fosil od Elektroluxa je po nekaterih primerjavah kar 10x dražji, saj namesto "zaletavanja z glavo v zid" uporablja neke vrste sonar.

Je pa pred kratkim iRobot predstavil novo verzijo "500" ki pa uporabja IR za zaznavanje ovir. Cena modela 560 je pri nas cca. 800 EUR, v Evropi cca. 400 za še boljši model 570 v ZDA je pa cena samo 270 EUR.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.09.2006
Prispevkov: 61
Kraj: Bled
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.01.2008 13:05:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tule je še video kako zgleda napravica od znotraj:


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.01.2008 17:18:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokyrock je napisal/a:
AndyK je napisal/a:
@rokyrock: koliko pa te je koštala tale Romba in kako se to primerja s kakim Trilobitom od Elektroluxa?


Fosil od Elektroluxa je po nekaterih primerjavah kar 10x dražji, saj namesto "zaletavanja z glavo v zid" uporablja neke vrste sonar.

Je pa pred kratkim iRobot predstavil novo verzijo "500" ki pa uporabja IR za zaznavanje ovir. Cena modela 560 je pri nas cca. 800 EUR, v Evropi cca. 400 za še boljši model 570 v ZDA je pa cena samo 270 EUR.


Jaz čakam spet kakšno tako ponudbo, kot so jo imeli decembra, ko so prodajali Roombo in Scoobo (pomivalčka) v kompletu za mislim da $400.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.03.2008
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 10.03.2008 13:16:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uroš: tudi jaz nameravam kupiti Roombo. Prosim, povej kje so ponujali sesalec in pomivalec skupaj za 400 $?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 10.03.2008 13:46:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
na proizvajalčevih straneh: http://www.irobot.com/
samo trenutno ni nobene konkretne ponudbe, bomo po moje mogli kr mal počakat na Holiday Season oz Black Friday.

kot boš videla, trenutno dobiš zraven Dirt Doga, sam kaj čem s tem.

PS:Da se ne boš matrala, ne pošiljajo izven US.

Če boš rabila še kaj, pa kar vpr, lahk tud na ZS
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 09.03.2013 09:05:30
Re: iRobot Roomba SE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
že kdo kaj kupoval irobot v bližnji prteklosti? kater model se kej splača kupit, jih je malo morje... Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 09.03.2013 10:01:07
Re: iRobot Roomba SE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ga imam dobre dve leti (kupil sem ga v Petrolovi akciji, ne vem kater model je, ker ne piše na njem) in se super obnese. Ker imam psa, je veliko dlak in se mi ne da vsak dan sesat, tu pa samo zjutraj vklopim in ko pridem iz službe je posesano, dobra stvar, priporočam.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 09.03.2013 22:55:01
Re: iRobot Roomba SE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam dva. Model 581, star cca2 leti in dela kot nov. sedaj ga imam v pisarni.
Doma pa imam model 770 in se mi zdi da je bil decembra best buy!
Moram pa priznat, dapri 581 modelu dobis cel kup dodatkov in rezervnih delov. Pri novih modelih pa skoraj nic. Cene pa zato niso nizje Sad

Se mi pa zdi da je 770 glasnejsi od 581. Men je roomba res super stvar in ko bo kateri sel k vgragu (nok nok), bo zagotovo spet nabavil. Ko se enkrat navadis je res super.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2009
Prispevkov: 161
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 10.03.2013 10:23:31
Re: iRobot Roomba SE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je roomba porazna naprava. Zelo slabo sesa, še posebej če imaš preproge na parketu te metlice spredaj vse zmečejo na rob preproge in potem roomba ne more posesati tega kar je za robom. Druga stvar je pa ta, da se dlake od živali navijejo okoli krtače in potem moraš to vsakič, ko roomba posesa čistiti in potem to čiščenje traja toliko časa, kot če bi sam posesal z navadni sesalcem. In presenečeni boste kako dober je lahko sesalec za 400 eur kolikor stane roomba. Tretja stvar je pa da baterije pri roombi zelo hitro izgublajo na moči in vedno manj lahko posesa. Veliko boljše so samsungovi sesalni roboti saj so bolj natančni in učinkoviti, seveda pa se to vidi tudi pri ceni saj od samsunga okoli 1000 eur. To je samo moje mnenje, če ima kdo mogoče podobno situacijo doma kot jo imamo mi, se pravi da ima psa in pa ima na parketu na določenih delih preproge. LP

The Samsung NaviBot S SR8980
http://www.youtube.com/watch?v=Py_qvUSlI28


Nazadnje urejal/a xporter1991 Ned 10. Mar 2013 10:50; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2008
Prispevkov: 389
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 10.03.2013 10:37:16
Re: iRobot Roomba SE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem zelo zadovoljen, imam pa 770 model. Imam ga nastavljenega da vsaki dan sesa v tistem času, ko sem v službi tako, da ga med tednom sploh ne vidim. Ko sem kupoval sem kar dosti pregledal, ampak je bil ta še nekako najbolj ugoden. 780 model ima boljše le to, da sesa "od sobe do sobe", 770 in nižji modeli pa vse povprek, ampak z rezultatom sem pa zadovoljen.
Je pa res tako kot je predhodnik rekel (sicer nimam psa), se pa v krtačke hitro zavozlajo kakšni lasje tako, da je treba zadevo kar pogosto čistiti (2x tedensko), sta pa zraven priložena dva pripomočka za čiščenje, ki sta vsaj meni zelo dobra.

_________________
Macbook Pro 13" (early 2010)
iPhone 4 16GB
iPod Shuffle
iPod Nano
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.08.2011
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 10.03.2013 10:37:55
Re: iRobot Roomba SE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi sam si nameravam omisliti roombo in me zanima ali je res baterija samo za okoli 100 polnenj. saj to pomeni da ti zdrzi pol leta. kaksne so cene baterij? po tleh imamo ploščice. Kakšno moč sesanja ima roomba. nočem sicer, da nam fuge ven vrže Smile

lep pozdrav...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2009
Prispevkov: 161
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 10.03.2013 10:53:25
Re: iRobot Roomba SE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dtusek je napisal/a:
tudi sam si nameravam omisliti roombo in me zanima ali je res baterija samo za okoli 100 polnenj. saj to pomeni da ti zdrzi pol leta. kaksne so cene baterij? po tleh imamo ploščice. Kakšno moč sesanja ima roomba. nočem sicer, da nam fuge ven vrže Smile

lep pozdrav...

Ja, baterija zelo hitro začne izglubljati moč, glede sesalne moči se pa ne sekiraj, saj te skoraj da ni, deluje bolj na principu krtač in je sesalna moč zelo majhna. Smile pojdi v BTC ali nekam kjer jih razstavljajo in lahko sam preizkusiš.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 242
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 10.03.2013 12:50:57
Re: iRobot Roomba SE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Roomba naceloma ni slaba, AMPAK to kolk bo ucinkovita in smiselna je odvisno predvsem od tega kakšno stanovanje nekdo ima, ter kakšno pohištvo(stoli, mize, preproge, itd.) ima v njem. Najboljše bo zadeva delovala v stanovanjih, ki imajo cim bl simpl tloris(beri da je stanovanje oz. prostor v obliki pravokotnika, kakrsne koli druge oblike zadevo zakomplicirajo.

Najlažje zadevo opišem na svojem primeru. Imam stanovanje kjer je glavni prostor na sredini razdeljen s steno(tako da ce ga gledas iz pticje prespektive je v obliki U. Ker sem imel roombo s svetilniki sem to sicer potem rešil tako da sem na to steno dal svetilnik in prostor razdelil na en del v obliki pravokotnika ter drugega v obliki L. Pa je se kar vredu posesal ceprav bl ko je kompleksna oblika slabse posesa.

Druga stvar, ki je bila pri meni problematična je to da se mi je skos zapletal med stole. Tako da je bila pred sesanjem obvezna predpriprava(beri: dvigniti vso pohištvo, kamor bi se mi lahko zagozdil.

Potem so bile preproge dokler sva imela z zeno navadno preprogo je posesal ok, na debeli preprogi pomoznosti s kakimi cofki pa zadeva ne dobro. Pravtako se ti rada zadeva zagozdi kjer koli je to mozno. Pr nama se je konstantno zataknil med ogrodje od steng in potem pol stanovanja ni bilo posesanega. Potem sva imela se spalnico v zgornjem nadstropju kamov valda ne zna, pa tut ko sem ga dal tja je tam posesal se slabse.

Tretja stvar, ki je meni bila smotana je to da ko ga pucas, rabiš za dobro delo navaden sesalec tako da ga ornk spucas, pa ta proces lahko kar traja, sploh ce imas psa z daljsimi dlakami, kjer ga lahko pucas ze kar po vsakem drugem ciscenju.

Zadevca cisto vredu posesa(sicer ga ne smes gledat ker sesa kot en debidus...), ampak kot sem ze rekel ce imas kak bl zajeban layout stanovanja rabis obvezno svetilnike, plus ce imas smolo z dimenzijami stolov jih bos mogel umikati.

Tko da jst bi roombo priporocil tistim ki:
- imajo majhno cim bl simpl stanovanje s cim manj sobami, ter kjer je vse v enem nadstropju
- ki nimajo psa z dolgo dlako
- ki imajo tako pohistvo, da jim ga ne bo treba umikati vsak dan
- ki nimajo debelih preprog, po moznosti s kaksnimi dolgimi cofki

Ce se v tem opisu najdete, je roomba z opcijo programiranega urnika sesanja ter v kombinaciji s svetilniki in polnilno postajo lahko super. Imejte pa v mislih, da boste se vedn rabl sesalec za takrat ko ga boste mogli spucat. Plus za kake koticke, ki jih bo morda zgresil.

Ni pa to edini robotski sesalnik na trgu, nekaj casa nazaj sem na engadgetu videl takega, ki ti pred sesanjem skenira cel prostor tako da ve kak je tloris ter ti nato sistematično posesa cel prostor(in ne beka naokoli kot kura brez glave kot to počne roomba). Rezultat je seveda veliko hitreje ter bolj natančno posesan prostor. Takrat ko sm jst to gledal se ga pri nas se ni dalo dobiti, mozno pa da se je to sedaj ze kaj spremenilo Smile

_________________
MBP 2.4 GHz Intel Core i7, 8GB 1333 MHz DDR3, 256 GB SSD, iPhone 4S 64GB, Ipad 3 WiFi 32gb
http://www.v2cigarete.si
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani