Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
GOPRO HD3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.09.2006
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.02.2013 16:03:16
GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem nov član, forum spremljam že nekaj časa.
Ker se približuje pomlad in s tem več zunanjih aktivnosti, sem se odločil, da bom objavil povzetek svoje raziskave, namreč kupujem price-performance vieo kamero za multi use.
Če bom vsaj komu pomagal bom zadovoljen.

Da ne dolgovezim, naredil sem precej obsežno raziskavo, kjer bom z vami delil svoje ugotovitve in kaj sem se odločil, v morebitno pomoč bodočim nakupom omenjene opreme ali podobnih zadevic. Vsi konstruktivni komentarji dobrodošli, seratorji naredite obvoz.

Torej Alfa in Omega malih video kamer ja praktično že od začetka brand GOPRO. Vse ostalo so potem samo bile kopije, ki so se želele približat temu fenomenu tako ali drugače, bolj ali manj uspešno. Kitajske, ameriške in evropske.

Da rahlo razčlenim trenutno ponudbo in kamere, ki so pri meni prišle v ožji izbor za nakup:
GoPRO HD2, GOPRO HD3 navadna, black in silver edition, MUVI in NILOX. Bom kar priložil tabelo, kdor pa bi si rad ogledal posnetje omenjenih, mislim, da je na youtubu dovolj materiala.

Sam sem po tehtnem razmišljanju, kaj, kdaj, zakaj, kako ugotovil, da bom sam šel v nabavo muvija in sicer full option. Za ta denar in moje potrebe, glede na ostalo je zame to prava odločitev. Če bi seveda hotel profi zadevo bi dal pač še enkrat toliko in vzel HDPRO Black edition. Nekih hudih razlik v kvaliteti med omenjenimi nisem našel, nobena ni perfect razen morda res gopro black, ki pa je svinjsko draga, imho. Ceno za muvi bom poiskal, da prileti na lepih 200 za izvedbo z vsemi dodatki.


Primerjava



Sem tudi za kaj drugega, če ima kdo boljšo idejo ali ponudbo.

Nekaj specifikacij ki sem jih izluščil v priponki.

Komentarji in debata zaželjena.

_________________
Per aspera ad astra
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 10.02.2013 17:37:16
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že nekaj časa se nagibam k nakupu HD GOPro 3 in mi je tale tabela resnično v pomoč....ker nisem točno vedel v čem je razlika med white, silver in black....

Za kakšne aktivnoti pa boš večinoma uporabljal?
Aja, kaj pa dodatki za pod vodo, sneg....
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.03.2009
Prispevkov: 76
Kraj: Ajdovščina
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 10.02.2013 19:09:22
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam GoPro HD Hero in ko bo prišel čas za menjavo bom ponovno vzel GoPro...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.09.2006
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 10.02.2013 21:16:59
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz uglavnem zunaj, v avtu in v vodi. Muvi ima vse,daljinca, sd kartico, ohisja in priklope v kompletu. Matra me gopro, samo ze imam eosa650, za ta denar kot pride goPro z dodatki. Iscem vmesno varianto med eosom in telefonom, pa da je majhno in uporabno...

Res se nagibam k muviju, ce nas bo vec, morda dobimodobro ceno. Popoln komplet je 250, ce bi prisel 200 z postnino bi blo TOP.

_________________
Per aspera ad astra
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.09.2009
Prispevkov: 97
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 10.02.2013 22:05:12
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lastim si GoPro Hero 3 Black edition. Res da je zadeva dokaj draga, vendar je vredna svojega denarja. Pri nakupu sem izbiral med black in silver editon, za black edition sem se odločil predvsem iz tega razloga da kamera lahko posname še slike med snemanje in ker zraven dobiš še remote, ki pa je kr uporaben.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.02.2013 22:19:01
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer si je še ne lastim vendar po tem ko sem jo lahko pri kolegu sprobu se mi zdi fenomen GO PRO 3 black edition. Je res da je dražja vendar ima bolšo kvaliteto videa kar pomeni da ti zadostuje za dlje časa. Na srečo poleti nisem kupil GPH 2 saj bi trenutno samo gledal kje bi jo lahko za največ prodal Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.11.2008
Prispevkov: 173
Kraj: Koroška
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.02.2013 22:49:44
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z GoPro Hero3 serijo so pospravili vse pretekle kamere in novo pod eno streho. White=Hero, Silver=Hero2 in Black je pač on top v tej seriji. Do sedaj sem imel v uporabi vse 3 modele in morem rečt, da so res razred zase kar se tiče športnih kamer, ki morjo na terenu opravit svoje poslanstvo! Hero mi še danes odlično služi kot oko na FPV sistemu, Hero2...odlična a žal prodana, za Hero3 BE pa lahko rečem samo to da je vredna vsakega centa!

Kakorkoli, če je kdo pred nakupom športne kamere, mu lahko svetujem samo to, da glede na svoje zmožnosti in potrebe izbere eno iz serije Hero3!

_________________
Apple is Life Style
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.11.2008
Prispevkov: 173
Kraj: Koroška
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.02.2013 22:58:22
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DJ_Cloud je napisal/a:
Na srečo poleti nisem kupil GPH 2 saj bi trenutno samo gledal kje bi jo lahko za največ prodal Very Happy


Se ne strinjam ravno...za moje pojme je še vedno vrhunska kamera, v določenoh podvigih bolje opravi svojo poslanstvo kot Hero3 BE...Tako da še ni ravno za odpis... Wink

_________________
Apple is Life Style
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.05.2012
Prispevkov: 88
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 10.02.2013 23:09:07
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaksno pa je mnenje na to kamero?
Sony HDR-AS15

se lahko primerja z go pro3 silver ali black?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.02.2013 00:59:17
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa za snemanje pod vodo je potrebno ohišje dodatno kupit?
Pa recimo za montiranje na čelado pri birdanju?

Če prav razumem je GoPro Hero 3 silver v bistvu GoPro 2?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.09.2006
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.02.2013 08:48:54
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, ja saj mene tudi pali gopro, samo cenaje astronomska...
Za muvija ali kaj podobnega nebi bil noben?

_________________
Per aspera ad astra
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.02.2013 09:03:18
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GoPro HERO3: White Edition je kamera, ki nadomešča 2 leti stari model HERO1 in po specifikacijah dokaj zaostaja za Silver Edition model-om, ki je naslednica HERO2 kamere. Na kratko rečeno HERO3 White Edition je le v novo ohišje zapakiran stari model HERO1. Že pri HERO2 so bistveno izboljšali objektiv, pa tudi procesor je 2x zmogljivejši v primerjavi s HERO1. V kolikor finančno ni ovire, bi definitivno svetoval izbiro Silver Edition, ki je naslednica HERO2 modela. HERO3: Silver Edition lahko zajame fotografije ločljivosti 11MP in omogoča Protune način, medtem ko White Edition zajame "le" 5MP in Protune ne podpira.

Ena glavnih prednosti boljšega objektiva pri Silver Edition je ta, da imaš možnost Full HD (1080p) ločljivosti zajemati pri širokem kotu 170 stopinj, medtem ko lahko pri White Edition pri FullHD ločljivosti zajamete le video pri kotu 127 stopinj. Silver Edition omogoča da v 1 sekundi zajame 10 fotografij, White Edition pa le 3. Pri Silver pa imaš možnost nastavljati tudi belino (White Balance), pri White Edition pa ne.
Prav tako so pri Silver Edition priloženi nastavke, ki jih pri White Edition ni:
- J-Hook nastavek za pritrditev na čelade, v stilu čelne svetilke
- trismerni tečaj za pritrjevanje

Silver Edition se veliko boljše izkaže v slabših svetlobnih razmerah (senca, oblačno vreme), poleg tega zaradi zmogljivejšega procesorja uspe zajeti več sličic na sekundo, kar je idealno za upočasnjene posnetke (slow motion).

Skratka, prednosti Silver Edition v primerjavi z White Edition je kar nekaj in definitivno odtehtajo razliko v ceni. To se odraža tudi v prodaji, saj zaenkrat White Edition nismo prodali še nobenega, Silver Edition pa ogromno.

GoPro HERO3: Black Edition pa je čisto nov svet - na novo razvita kamera in objektiv, še močnejši procesor, žal pa tudi energijsko požrešen in posledično krajša avtonomija baterije (Black cca 45min, Silver Edition 2 uri in 15min). Ločljivost 4K še vsaj leto dni ne bo pretirano uporabna (a ima že kdo 4K televizor doma?), poleg tega je pri 4K zajem le 15fps. Pride pa močnejši procesor do izraza pri slow motion, saj je kamera sposobna 100fps pri 960p ločljivosti in 30 slik/sekundo. Za tiste, ki to tudi izkoristijo. Za vse ostale je že HERO2 delal več kot odlične posnetke, pri HERO3 (gledano na Silver Edition) pa pridobiš še novo ohišje (lažje, manjše), vgrajen Wi-Fi (ni potrebe po Wi-Fi BacPac-u) ter ravno lečo na vodotesnem ohišju (ni potrebe po nakupu potapljaškega ohišja).

Priloženi Remote (Black Edition) je sicer priročna zadeva za raznorazne športne aktivnosti (montaža okoli zapestja) kot alternativo pa se lahko uporabi tudi vgrajeni Wi-Fi (pri vseh treh modelih HERO3 kamer), ki nudi povezavo z Android in iOS (iPhone, iPad, iPod Touch). Možnost upravljanja nastavitev in vseh funkcij kamer, vključno z live preview (z manjšim delay-em).

_________________
www.cekarcek.si - spletna trgovina z izbrano ponudbo pametnih gadgetov Netatmo, Wahoo, DoorBird,...
GoPro kamere in dodatna oprema
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.02.2013 10:51:14
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je kdo pogruntal kak anti-vibracijski nacin montaže tovrstnih kamer? Na helikopterju se vse trese zaradi vibracij motorja, niti prisesni nastavek ne pobere vibracij.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.11.2008
Prispevkov: 173
Kraj: Koroška
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 11.02.2013 11:44:27
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na DJI Phantom-u uporabljam 5mm spominsko peno...razlika občutna. Wink

_________________
Apple is Life Style
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 11.02.2013 11:50:37
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem ze razmisljal o tem, ampak pri 100 vozlih se bo pena verjetno strgala.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.01.2009
Prispevkov: 307
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 11.02.2013 12:52:18
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi lahko kdo pove ali pa poda kaki link kolko MB zavzame določen format(720p ipd) na določenemu času snemanja?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 11.02.2013 12:53:22
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1080@60FPS = 2h snemanja pri 32GB kartici iz prakse, drugače pa http://www.digitalrebellion.com/webapps/video_calc.html
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.11.2008
Prispevkov: 173
Kraj: Koroška
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 11.02.2013 13:41:16
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če maš Hero3...ti niti batarija ne bo tolk držala?! Very Happy

_________________
Apple is Life Style
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 11.02.2013 13:43:23
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z dodatkom Battery BacPac bi lahko dosegel 2x daljšo avtonomijo Wink Ali pa imaš v žepu še eno rezervno baterijo in zamenjaš ko je prva prazna (res pa, da je potrebno v tem primeru prekiniti snemanje za tistih nekaj sekund).

_________________
www.cekarcek.si - spletna trgovina z izbrano ponudbo pametnih gadgetov Netatmo, Wahoo, DoorBird,...
GoPro kamere in dodatna oprema
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 11.02.2013 13:46:56
Re: GOPRO HD3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Veš kako je, če nimaš hero 3 so posnetki manj kvalitetni, življenjska doba baterije pa se v njih nikjer ne pozna.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani