Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Preprosta spletna stran?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2010
Prispevkov: 261
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 25.01.2013 01:10:19
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam ravno namena plačevati še gostovanja poleg domene in iščem bolj neko free opcjo. Stvar je v tem, da imam NAS server, ki je nenehno vključen (za dostop do določenih podatkov, shranjevanje posnetkov kamer..) in sem mislil če bi spletno stran gostil kar na njem.. Vem pa podpira to funkcijo vendar me zanima če bom potreboval kakšen dodaten paket pri internetnem ponudniku (za upload), da bo to normalno delovalo (ne pričakuje se ravno velik obisk strani) in če se to sploh splača?? Ima kdo kaj izkušen s tem?
Ali bi spletno stran preprosto kar izdelal naprimer na Weebly in jo tam tudi gostil? Drugače pa imam že zakupljen prostor pri Siolu za neko drugo spletno stran in je verjetno še kaj prostora na strežniku.. ali je možno imeti 2 ločeni spletni strani z različnima domenama na istem strežniku (zakupljene prostoru)??

Kaj bi bila najboljša opcija?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 22.01.2011
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 25.01.2013 01:18:44
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda lahko usposobiš tako, da boš imel na enem serverju 2 ali več domeni, če ti to dopušča prostor, ki ga imaš zakupljenega.

Če si server postavljaš doma je stvar nekoliko bolj zakomplicirana. Najlažje je če naložiš Linux based OS (za server), recimo ubuntu server, ki je seveda zastonj, v paketu pa dobiš namestitvene datoteke za vse pogosto uporabljene servise (Apache, MySql, PHP,...). Če si postavljaš svoj server moraš imeti tudi statičen IP naslov za katerega zaprosiš pri operaterju.

Še vedno je lažja rešitev da imaš server nekje drugje (zakupljen prostor), in samo gostuješ na njihovih strežnikih. Tako nimaš praktično nobenih težav. Tudi če kaj crkne se s tem ubadajo oni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2010
Prispevkov: 261
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 25.01.2013 09:35:15
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No super.. moram preverit koliko je še prostora na tem zakupljenem strežniku. Drugače imam pa Nas Synology server za kamere in shranevanje dartotek, ki že ima naložen nek "OS" in v nastavitvah že omogoča vspostavitev in gostovanje spletne strni... tko da to tudi ne bi smel bit tak problem če na zakupljenem strežniku ni več dovolj prostora. Hvala vsem za odgovore!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 25.01.2013 09:36:58
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lion555 je napisal/a:
No super.. moram preverit koliko je še prostora na tem zakupljenem strežniku. Drugače imam pa Nas Synology server za kamere in shranevanje dartotek, ki že ima naložen nek "OS" in v nastavitvah že omogoča vspostavitev in gostovanje spletne strni... tko da to tudi ne bi smel bit tak problem če na zakupljenem strežniku ni več dovolj prostora. Hvala vsem za odgovore!


Če imaš pa synology pa enostavno vklopiš gostovanje v nastavitvah. Če rabiš zna tudi synology tudi wordpress peljat Wink

lp Avi
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.03.2012
Prispevkov: 645
Kraj: Sittich
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 26.01.2013 00:04:17
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali mi lahko kdo pove kolikšna je cena gostovanja pri Wixu ali Weeblyju? Malo sem pogledal način izdelave pri Wixu in je res zelo preprosto. Ampak je verjetno pogoj, da tudi pri njih vzameš gostovanje.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.11.2008
Prispevkov: 173
Kraj: Koroška
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 26.01.2013 00:17:44
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tone je napisal/a:
Ali mi lahko kdo pove kolikšna je cena gostovanja pri Wixu ali Weeblyju? Malo sem pogledal način izdelave pri Wixu in je res zelo preprosto. Ampak je verjetno pogoj, da tudi pri njih vzameš gostovanje.


Točno tako! Wink

_________________
Apple is Life Style
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.03.2012
Prispevkov: 645
Kraj: Sittich
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 26.01.2013 00:20:25
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, kaj pa cena? Je kaj ceneje. kot pri slovenskih ponudnikih? To me predvsem zanima.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.11.2008
Prispevkov: 173
Kraj: Koroška
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 26.01.2013 09:00:55
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WIx ima v ponudbi 3 pakete od 90 - 190€ letno...domena + gostovanje.

_________________
Apple is Life Style
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.03.2012
Prispevkov: 645
Kraj: Sittich
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 26.01.2013 09:33:31
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf, to je pa drago! Škoda, sem se že veselil, da si bom lahko eno spletno stran sam naredil. Vseeno pa se mi zdi čudno, kako da so naši ponudniki toliko cenejši. 100€ za tri leta! Kakšna druga opcija, mogoče?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 22.01.2011
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 26.01.2013 10:34:33
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
preveri godaddy.com, poceni zadeva, solidna storitev za manjše spletne rešitve Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2010
Prispevkov: 261
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 26.01.2013 12:26:25
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tone je napisal/a:
Uf, to je pa drago! Škoda, sem se že veselil, da si bom lahko eno spletno stran sam naredil. Vseeno pa se mi zdi čudno, kako da so naši ponudniki toliko cenejši. 100€ za tri leta! Kakšna druga opcija, mogoče?


Weebly ima drugače zastonj gostovanje na njihovih serverjih in tudi dober website builder... tako da bi moral kupiti samo domeno, ki pa jo lahko kupiš kjer koli (.si domena je približno od 10 do 15 eur/leto).
Problem je samo potem če želiš kdaj to spletno stran gostovat kje drugje ali dodati kaj bolj zahtevnega v njo.. Jaz naprimer rabim bolj profesionalno stran in sem se zato tudi odločil, da bom raje naredil stran v kakšnem programu, ki omogoča več funkciji in imel potem tudi možnost jo gostovat kjer koli. Za preproste strani pa mislim da je Weebly čisto vredu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.03.2012
Prispevkov: 645
Kraj: Sittich
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 26.01.2013 14:45:55
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, sem pogledal. Enostavno za delat, verjetno jo bom kar na Weebliju naredil. Samo nekaj mi je čudno, zastonj gostovanje? Ker danes ni nič zastonj. Saj sem pripravljen tudi kaj malega plačat, samo da stvar potem v redu deluje. Verjetno imajo spletne strani na zastonj gostovanju kakšne omejitve. Kakšne? Da ne bom sedel pri računalniku en teden preden bom spravil vse skupaj, potem pa ugotovil da ta to ni to, kar sem pričakoval!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2010
Prispevkov: 261
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 26.01.2013 15:18:49
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam lastnih izkušenj s to stranjo zato me ne za besedo držat.. vendar mislim, da je ravno fora v tem da ti oni ponudijo enostaven način izdelave strani in zastonj gostovanje na njihovih serverjih in računajo na to, da boš v prihodnje potreboval dodatne funkcije v spletni strani, ki pa so za doplačat.. Sicer je njihovo gostovanje zastonj vendar si "ujet" v njihovem sistemu in če hočeš kaj več ni druge možnosti kot plačati.
Lahko probaš najprej neko simpel stran naredit in jo objaviš na free domeno in boš takoj videl kako se bo spletna stran odzivala...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.03.2012
Prispevkov: 645
Kraj: Sittich
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 26.01.2013 15:35:12
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj jaz že imam svojo spletno stran, katero mi je nekdo naredil jaz pa jo urejam, dodajam vsebine in skrbim,da je vse ok. Rad pa bi si naredil eno zase, čisto tako za užitek, pa največ bi imel fotografij in kakšno temo v zvezi s tem.
Bom probal, bomo videli kaj bo ratalo.
Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2010
Prispevkov: 261
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 09.02.2013 18:16:57
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iZiga je napisal/a:
Seveda lahko usposobiš tako, da boš imel na enem serverju 2 ali več domeni, če ti to dopušča prostor, ki ga imaš zakupljenega.


Zanima me kako bi izvedel sedaj to.. Dve ločeni spletni strani z različnima domenoma na enem zakupljenem spletnem strežniku/serverju od siola. Kako kopirati file. Sedaj imam vse file od ene spletne strani direkno na serverju in ne morem sedaj kar kopirati še od druge spletne strani ker se bo vse pomešalo... Lahko delam mape brez da bi pokvaril povezave/linke? Pa sta lahko dva index-a na enem strežniku? Kako določiti domene na določen index?

Hvala za info
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 68
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 09.02.2013 18:37:45
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsako stran dj v svojo mapo in tko tut linkas domeno..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2010
Prispevkov: 261
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 10.02.2013 10:15:25
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo a ni tako da mora biti index file v root mapi oz. direktno na serverju? Sem probal dodati novo spletno stran (v svoji mapi) na server in ji tako linkat domeno pa ni delovalo.. ko hočem potem preveriti domeno napiše -> Bad request (Invalit hosname). Tako da ne vem če bo to delovalo..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2239
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 03.12.2013 18:04:04
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MyinT je napisal/a:
Wix ( www.wix.com ) je za moje pojme daleč najboljša rešitev za nekoga, ki nima znanja in bi si rad sam sestavil spletno stran. Pogoj je samo, da se registrira, ima malo smisla za oblikovanje in ko si sestavi spletno stran online preko Wix-a, da zakupi preko njih željeno gostovanje, uvozi lastno domeno...woooolaaaa in to je to Wink


Se da še kako drugače lastno domeno uvozit, oz. nekak dol dobit spletno stran ki jo ustvariš in dat na svojo domeno in gostovanje? Če jo shraniš kot html žal ne gre :S


Nazadnje urejal/a sasoz Čet 12. Dec 2013 15:21; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2239
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 03.12.2013 18:43:33
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale weebly mi zgleda dost ok zadeva, sam me pa zanima kje hudiča najdem kaj dobm za "free", kaj za 4$7mesec itd... nikjer ne piše :S
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 03.12.2013 18:58:08
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
www.webs.com lahko tudi veliko nardiš Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani