Jabuk
Serijska napaka baterij
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.05.2005 22:40:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hi!
Sem nov na tem forumu. Spremljam pa redno jabuk.net.
Sem ponosen lastnik 12" Ibooka. Na zalost se moja serijska stevilka baterije ujema z stevilkami omenjenimi tukaj:
https://depot.info.apple.com/batteryexchange/index.html?lang=en

Ima kdo kaksno idejo kako prit do tega, da mi Apple zamenja baterijo. Moj IBook je bil kupljen v zacetku letosnjega leta v Avstriji.

Deedee
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.05.2005 23:11:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolje bo, da se pozanimaš kako je s tem tam kjer si ga kupil. Baterijo ti morajo brezplačno zamenjati. Lahko povprašaš tudi pri kakšnem slovenskem uvozniku, toda nisem prepričan, da bo šlo, ker je Apple precej problematičen glede servisov v različnih državaih ipd. O tem smo že večkrat govorili na forumu.

Vso srečo ti želim.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.05.2005 23:59:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;deedee je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Na zalost se moja serijska stevilka baterije ujema z stevilkami omenjenimi tukaj:
</dd&rt;</dl&rt;
Pa ti baterija drugače v redu deluje?
Moja recimo ne, zato bi bil prav vesel, če bi se moje serijske številke ujemale, pa jih spet ni na seznamu Mad .
Če ti deluje, je jaz sploh ne bi menjal, ker nikoli ne veš, kakšna bo nova. Staro moraš pa vrniti. Lahko pa vsaj počakaš, da začne baterija kazati znake staranja, pa jo potem zamenjaš (razen če ima akcija zamenjave kak rok).
Sem pa opazil, da na seznamu držav Slovenije sploh ni, je pa recimo Samoa!?!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 22.05.2005 09:15:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;PineApple je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;deedee je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Na zalost se moja serijska stevilka baterije ujema z stevilkami omenjenimi tukaj:
</dd&rt;</dl&rt;
Pa ti baterija drugače v redu deluje?
Moja recimo ne, zato bi bil prav vesel, če bi se moje serijske številke ujemale, pa jih spet ni na seznamu Mad .
Če ti deluje, je jaz sploh ne bi menjal, ker nikoli ne veš, kakšna bo nova. Staro moraš pa vrniti. Lahko pa vsaj počakaš, da začne baterija kazati znake staranja, pa jo potem zamenjaš (razen če ima akcija zamenjave kak rok).
Sem pa opazil, da na seznamu držav Slovenije sploh ni, je pa recimo Samoa!?!</dd&rt;</dl&rt;


Saj v Sloveniji sploh ni Apple Store. Imamo le prodajalce, ki so se sami oklicali za
predstavnike Apple Slovenia. So pa v bistvu navadni dilerji, ki mastno služijo na provizijah. (servis, v mašino montirajo hardver, ki ga pri nas kupijo, nima pa APPle nalepke. Razlika so deli, ki so specifični, za njih pa je čakalni rok od 3 tednov naprej)
Primer: Razlike v cenah (Avstrija in Slovenija) EUro je že nekaj časa "fixen".
Zato nas ni na seznamu.

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 22.05.2005 11:19:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;PineApple je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;deedee je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Na zalost se moja serijska stevilka baterije ujema z stevilkami omenjenimi tukaj:
</dd&rt;</dl&rt;
Pa ti baterija drugače v redu deluje?
Moja recimo ne, zato bi bil prav vesel, če bi se moje serijske številke ujemale, pa jih spet ni na seznamu Mad .
Če ti deluje, je jaz sploh ne bi menjal, ker nikoli ne veš, kakšna bo nova. Staro moraš pa vrniti. Lahko pa vsaj počakaš, da začne baterija kazati znake staranja, pa jo potem zamenjaš (razen če ima akcija zamenjave kak rok).
Sem pa opazil, da na seznamu držav Slovenije sploh ni, je pa recimo Samoa!?!</dd&rt;</dl&rt;

Baterija ne kaze nikakrsnih znakov deformacij (napihovanja, pokanja, ne tece,...) in deluje popolnoma brezhibno. Tudi segreva se ne nevem kako mocno - vse v mejah normale.
V Sloveniji je kriza z Applom, ce mene kaj vprasas. Ko sem jaz kupoval mojega je bila cakalna doba pri nas 3 tedne ali nekaj podobnega. V Avstrijo sem pa prisel, pokazal $$$ in so me ze po rokah nosili, minilo je 5 minut gostoljubja in ze je bil Ibook v mojih rokah. Pa se 10Ksit ceneje je bilo. Ceprev imam sedaj nemsko tipkovnico, me ne moti prevec - tipkam ze skoraj slepo.
V ponedeljek bom poklical v trgovino v kateri sem ga kupil, da vidim kaj pravijo.

Deedee
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 22.05.2005 18:53:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@prfoks
Saj se strinjam, da je položaj Appla v Sloveniji podn. Samo po moje je bolj kriv Apple kot pa lokalni dilerji. Ti sigurno niso krivi, da nas ni na seznamu.

Bomo kupoval pa v Samoa Apple Store Rolling Eyes , a ne?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 23.05.2005 18:59:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo. poklical sem v trgovino v kateri sem kupil IBooka. Povedal sem jim vse podatke, ki jih potrebujejo (serijsko baterije, serijsko booka). Obljubili so mi da me poklicejo, ko bo nova baterija pri njih, potem se pa moram samo po njo. Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani