Jabuk
US TAX ID
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.12.2012 12:16:43
US TAX ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Pri Applu bi se rad prijavil kot "razvijalec" oz. avtor knjig, ki bi jih objavil v iBook trgovini. Ker knjige ne bi bile zastonj (vsaj nekatere), se moram prijaviti z US davčno številko (US TAX ID), čeprav nisem US rezident.
Navodila na Applovi strani te sicer pripeljejo na stran IRS (njihov DURS) a tu se mi ustavi ... načeloma naj bi to bilo precej enostavno (vsaj tako trdi Apple).
Obrnil sem se tudi na Ameriško-Slovensko gospodarsko zbornico, a je to očitno zbornica zaradi same sebe in tistih nekaj coctail eventov čez leto ... saj jim v mesecu dni ni uspelo niti odgovoriti na moj mail.
Torej obračam se na vas (domnevam, da tudi razvijalci appov morate imeti US TAX ID), da bi mi nekdo step by step (Get US TAX ID for Dummies) razložil kako naj izpeljem postopek.

Hvala za kakršnokoli pomoč.

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.12.2012 12:43:52
Re: US TAX ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj ni možnosti, da bi delal registracijo za EU trg.

Ker US davčno (pomoje) lahko pozabiš.

Pred enim tednom, je bil na obisku kolega, ki ima v US podjetje že 10 let, dela pa iz Slovenije. Poleti so mu tebi nič meni nič Amerikanci ukinili račun, kartice itd.

Potem je šel gor da bi uredil, a je doživel totalno blokado. Šlo je celo tako daleč, da so hoteli iz banke v živo videt njegove poslovne prostore, itd, itd. Na koncu mu je sicer (za las) uspelo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.11.2007
Prispevkov: 235
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.12.2012 14:57:36
Re: US TAX ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer za developer account tega ne rabiš. Ampak na hitro sem preletel navodila za iBooks, kjer pravijo, da greš na url od IRS-a. Od tam sem pod Apply Online kliknil na Internet EIN, nato pa na dnu APPLY ONLINE NOW, kjer sem prišel do obrazca za naročilo te številke. Kje se je pa tebi ustavilo na IRS strani?

_________________
LP,
Andro_
www.mobile.si
Premaknjeno: Čet 06. Dec 2012 00:49.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani