Jabuk
HowTo: Postopek za vklopitev SSH na AppleTV z Windowsi
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.06.2008 21:01:21
HowTo: Postopek za vklopitev SSH na AppleTV z Windowsi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot novopečeni lastnik luštne AppleTV napravice, sicer pa Windows uporabnik, sem se odločil, da delim z vami postopek, kako na Windowsih skreirati USB ključ, s katerim nato na AppleTV-ju omogočiš SSH.

Že takoj na začetku sem se obrnil na strica Googla, ki mi je na iskane besede "hack appletv windows" odgovoril s stranjo http://atv4windows.com. Kmalu sem ugotovil, da gre za redirect na neko drugo stran, na kateri imajo naprodaj že narejene USB ključke, kar pa zame ni bila sprejemljiva rešitev. K sreči obstaja Google cache in našel sem vsebino strani, ki je bila nekoč online, kjer je pa vpisan celoten postopek, katerega sem prevedel v slovenščino:

Postopek za izdelavo USB ključka, ki vam bo omogočil SSH na AppleTV
------------------------------------------------------------------
Programska oprema, ki jo potrebujete:
- DD 4 Windows (za izdelavo USB ključka)
http://www.chrysocome.net/downloads/dd-0.5.zip
- WinRAR (za razpakiranje image-a)

Potrebujete še:
- 1 GB velik USB ključ (oz. max 4GB)
- image, ki ga dobite na:
http://atvpatch.com/viewpage.php?page_id=2

1. Resetirajte AppleTV na tovarniške vrednosti (v menuju na nastavitvah izberete "Factory Restore")

2. Preverite verzijo programske opreme na vašem AppleTV-ju. V kolikor je manjša od 2.0.1, jo nadgradite (to storite z možnostjo "Update AppleTV" v menuju na nastavitvah).

3. Na C disku naredite mapo DD in vanjo odpakirajte "DD 4 Windows" v mapo ("C:\DD")

4. Prav tako v mapo C:\DD odpakirajte datoteko "PatchstickATVT2.img.bz2" (bz2 datoteko zna odpakirati WinRAR)

5. Formatirajte USB ključek (My computer -> z desno kliknete na črko pogona USB ključka -> Format -> izberete FAT -> Quick Format)

6. Odprite Command Prompt (Start/Run -> cmd)

7. Vtipkajte "cd C:\DD" pritisnite tipko Enter ter nato vtipkajte še "dd --list"

POZOR! NASLEDNJEGA KORAKA SE LOTITE PREVIDNA, SAJ LAHKO V NASPROTNEM PRIMERU POBRIŠETE PARTICIJO Z WINDOWSI!

Na zaslonu so se prikazali vsi mountani diski. Poiščite tistega, ki ustreza črki pogona vašega USB ključka, npr. če vašemu ključku ustreza črka F:, bo pravi:

Koda:
\\.\Volume{e3429891-0eb9-11da-b18f-000d60dc98cd}\
   link to \\?\Device\Harddisk4\DP(1)0-0 3 removable media
   Mounted on \\.\f:


Iz zgornjega zapisa boste potrebovali izsek, v srednji vrstici "\\?\Device\Harddisk*"

Ko boste pripravljeni, vtipkajte ukaz:

Koda:
dd if=PatchstickATVT2.img of=\\?\Device\Harddisk*STEVILKA_VASEGA_DISKA*\Partition0 bs=1M --progress

Npr.:
Koda:
dd if=PatchstickATVT2.img of=\\?\Device\Harddisk4\Partition0 bs=1M --progress

...in s tem se bo pričelo pisanje image-a na USB ključek (postopek traja kakšno minuto).

Ta postopek žal na Windows Vista ne deluje (preverjeno!), tako da boste morali uporabiti Windows XP.


8. USB ključ vstavite v AppleTV in na daljincu hkrati zadržite tipki Menu in - (cca 5 sekund). S tem se bo AppleTV resetiral ter kakšno minuto ali dve izpisoval polno teksta, lahko da boste vmes videli tudi kakšno sporočilo o napaki "invalid destination port", ampak nič hudega.
Na koncu bo izpisal "Done!" in takrat odstranite USB ključ in izklopite AppleTV iz elektrike.

S ponovnim vklopom imate aktiviran SSH dostop do svojega AppleTV!



Postopek za SSH dostop do AppleTV
------------------------------------------------------------------

Programska oprema, ki jo potrebujete:
- WinSCP ali kakšen drug program, ki omogoča SSH dostop
http://winscp.net/download/winscp407setup.exe

1. Inštalirajte in zaženite program

2. Izpolnite naslednja polja:
- Host name: sem vpišite IP številko svojega Apple TV-ja (to dobite v AppleTV na menuju: Settings -> General -> Network -> IP address)
- Port number: 22
- Username: frontrow
- Password: frontrow

3. Kliknite "Connect" (če povezavo vzpostavljate prvič, vas program prikaže še eno sporočilo, katerega potrdite z "Yes")

Čestitam! Uspešno ste povezani na vaš AppleTV preko SSH-ja.


Kaj pa sedaj? Ne vem še, grem strica Google-a vprašat, kako sedaj shackati AppleTV, da bo znal predvajati divx in ostale bombončke Smile


Nazadnje urejal/a urosbe Pon 11. Avg 2008 16:26; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.06.2008 21:21:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In si na instaliral programe že gor?
Kako potem deluje apple TV?
A lahko še kje za mac uporabnike najdeš?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.06.2008 21:35:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem še, zaenkrat sem zgolj SSH aktiviral (po zgornjem postopku). Ko se je znova prebudil, je identičen kot prej (menuji in vse), s to razliko, da lahko nanj s SSH-jem dostopaš in s tem nalagaš nove stvari.

Verjetno bom tudi danes zaključil, saj šibam na dopust, tako da čez en teden se bomo igrali naprej:)

Glede Mac-a nimam izkušenj, niti ne vem kateri postopek je pravi, saj Mac-a kot operacijskega sistema v živo sploh še videl nisem:) Vem pa, da so vsi hacki, ki jih najdeš na Googlu praktično za Mac-a, tako da je bila prava veselica najti tudi postopek za Windowse Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.06.2008 23:31:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ATVPatch je komercialen software, katerega je potrebno kupiti. Zato sem odstranil torrent linke in dodal link do uradne strani.

Ce pa hocte piratizirat se pa znajdite Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.08.2008 18:36:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem se lotil nadaljevanja in sicer mi je uspelo inštalirati nitoTV, to je pa tudi vse kar potrebuješ za začetek - gledanje divx-ov in to celo iz mape, ki jo imam v skupni rabi v windows mašini Smile

Imam pa en problem, ki ga nikakor ne znam rešiti. Podnapisi so čisto premajhni. Bral sem vse možne teme po netu in ljudje so to rešili tako, da so iz svojih Mac-ov skopirali pisavo Helvetica v mapo /System/Library/Fonts in po restartu naj bi bilo ok. Tudi sam sem to poskusil, pa so žal podnapisi nespremenjeni - še vedno zelo majhni. Se je kdo že ukvarjal s podobnim primerom?

Poleg tega mi predvajanje 720p filmov zelo šteka oz. čez par sekund zadevo kar vrže ven. Če deluje komu tekoče, s katerim programom jih gleda (mplayer, Perian)?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.08.2008 18:51:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zelo dober prispevek! Pohvalno!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.08.2008 18:55:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je mozno da ti steka zaradi preobremenjenosti mreze doma?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.04.2007
Prispevkov: 148
Kraj: Domžale
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.08.2008 20:43:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
In si na instaliral programe že gor?
Kako potem deluje apple TV?
A lahko še kje za mac uporabnike najdeš?


Postopek bi moral biti na macu precej podoben. DD je itak unix komanda in jo ima Mac OS X že integrirano. S tem da bi za output file napisal nekaj takega of=/Volumes/"ime usb kljuca"
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.08.2008 22:17:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
A je mozno da ti steka zaradi preobremenjenosti mreze doma?

Dvomim, da bi bila mreža kriva, saj ni na njej trenutno nobenega prometa, pa še gigabitna je (čeprav mislim da ima AppleTV zgolj 100mbit vmesnik). Poleg tega sem 720p film stestiral tudi tako, da sem ga presnel lokalno na AppleTV.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 10.08.2008 09:19:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Namig za postopek. Namesto dd, lahko probaš tudi s programom WinImage, ki ima grafični vmesnik in omogoča snemanje image datoteke na usb. Nisem pa probal, ker nima :appletv: Crying or Very sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 10.08.2008 23:41:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Napisal sem nadaljevanje vodiča in sicer postopek za inštalacijo nitoTV (divx, xvid, 720p, ...): http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=33856
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.08.2008 08:37:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsa čast!!!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.08.2008 08:37:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noro, sam še kupt bo treba mašino.. čim prej Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.05.2008
Prispevkov: 224
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 11.08.2008 09:00:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
uroš ti si legenda.samo če bo meni to vse skupaj ratalo sem...ne vem...papež.koliko bi mi računal da mi zadevo urediš?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 11.08.2008 15:11:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni nobenega problema, da bi se ti kaj zapletlo... v najslabšem primeru, če kaj zafrkneš, narediš Factory Restore pa gremo od začetka:)

Jaz sem postopek 2x ponovil, saj sem v prvo preizkušal vse možno, spreminjal privilegije na raznoraznih mapah in je bilo potem že toliko stvari inštaliranih in spremenjenih, da je vse štekati začelo. In ko sem štartal znova, sem rabil točno 10 minut (seveda sem imel USB ključek s patchstickom že od prej narejen in zdownloadane vse potrebne programčke).

Tudi sam sem bil pred tem, da bi najraje nekomu dal v predelavo, saj nimam nobenih izkušenj z Mac-i. iPhone je bil moj prvi Apple produkt, sledil je pa AppleTV Smile

Pa tudi boljši občutek je, če sam kaj zgruntaš/narediš, kot pa da ti nekdo drug. Če že drugega ne, boš na netu prebral o kakšnem novem programčku za AppleTV, pa boš spet odvisen od drugega, da ti ga bo inštaliral. Jaz ti predlagam, da poskusi sam, če se ti bo kje ustavilo - napiši, pa bom pomagal, v skrajnem primeru, lahko pa tudi naokoli priletiš, pa priklopiva in zrihtava (sem pa iz gorenjske).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.05.2008
Prispevkov: 224
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 11.08.2008 17:08:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala,se bom začel "igračkat" pa kaj bo....ti javim....
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani