Jabuk
Dinamično dodajanje gumba
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.02.2012
Prispevkov: 24
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.11.2012 15:38:38
Dinamično dodajanje gumba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo.

Izdelujem aplikacijo za iPhona in sem naletel na nek problem oziroma dva.

1. ko dodam gumb in mu želin nastaviti addTarget se mi pojavi problem da jaz rabim v funkcijo poslat dva argumenta (integerja) . Kaj mi predlagate da naredim?
Iskal sem že po internetu a žal nisem odgovora na to vprašanje

2. Želim narediti da ko klikneš na dinamično dodan gumb da se ti odpre nek drug View katerega sem že prej kreiral. Kako bi to naredil? na androidu se uporabla intente za tukaj pa nevem

Hvala za odgovore.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.02.2012
Prispevkov: 24
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.11.2012 20:26:56
Re: Dinamično dodajanje gumba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noben neve odgovora na 2 osnouni vprašanji.? o.O Sm mislu da smo slovenci malo bol natekočm s tem. Zgleda da sem se motu
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.11.2012 22:30:32
Re: Dinamično dodajanje gumba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma žal uporabniki na te forumu tisti ki imajo kaj znanja se jim po domače povedano jebe tko da nevem tud sam naletim velikokrat na gluha ušesa ker sem pač nov v osxu nevem preveč so usmerjeni na določene teme in neznajo o ničemer razen o iPhone 5 in pa iPad mini in pa male oglase pisat poglej sam pa boš videl.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.02.2010
Prispevkov: 286
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.11.2012 22:49:48
Re: Dinamično dodajanje gumba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sej z addTarget ne morš pošiljat argumentov ali pač? ampak mu samo določiš katero funkcijo pokliče ko naredi določen event. Drugače pa naredi 2 zunanji spremenljivki in jih potem uporabljaj?

2.
[self performSegueWithIdentifier...
[self presentViewController...

_________________
http://lukapenger.eu
iMac 21.5 2011
iPhone 4S 16GB
iPad 3 16GB WiFi
iPhone 5 16GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.02.2012
Prispevkov: 423
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.11.2012 23:27:28
Re: Dinamično dodajanje gumba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Ma žal uporabniki na te forumu tisti ki imajo kaj znanja se jim po domače povedano jebe tko da nevem tud sam naletim velikokrat na gluha ušesa ker sem pač nov v osxu nevem preveč so usmerjeni na določene teme in neznajo o ničemer razen o iPhone 5 in pa iPad mini in pa male oglase pisat poglej sam pa boš videl.
Kdor ma na tem forumu kaj soli v glavi, zagotovo ni usmerjen v temo o iphone 5. V glavnem ne sodi po sebi.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.11.2012 23:40:28
Re: Dinamično dodajanje gumba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot so ti že povedali...

– addTarget:action:forControlEvents: kontroli doda ciljni objekt, v kateremu se bo klicala metoda (target), ime metode v objektu (action) in event, za katerega se bo metoda klicala. Action selector je lahko z enim argumentom (@selector(imeMetode:), ali brez argumenta @selector(imeMetode). Če je z argumentom, bo kot argument dobil objekt, v katerem se je sprožil event (v tvojem primeru gumb). Ena opcija je torej, da gumbu "podtakneš" tvoje argumente, ki jih želiš poslati naprej. En property, ki se velikokrat zlorablja v ta namen je "tag". Ampak to je samo en integer. Če želiš na ta način pošiljati argumente, boš pač moral ustvariti subclass UIButtona in mu dodati poljubne propery-je, s katerimi boš lahko prenašal argumente. Ampak ti predlagam, da razmisliš o boljšem načinu.

Kar se pa tiče prikaza view-jev, je pa omejitev tvoja domišljija (in seveda način implementacije aplikacije). Lahko ga prikažeš modalno, lahko ga prikažeš v navigation controllerju (če ga imaš), v drugem tabu (če imaš tabcontrollerI. Najbolj "kmečka" varianta je pa ta, da ga preprosto prilimaš kot subview na trenutno viden view (lahko tudi animirano).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.11.2012 00:55:57
Re: Dinamično dodajanje gumba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakajpane je napisal/a:
Kdor ma na tem forumu kaj soli v glavi, zagotovo ni usmerjen v temo o iphone 5. V glavnem ne sodi po sebi.


Ne sodim po sebi kako si prišel do tega res pa je da je moje znanje res bogo kar se tiče ios in osxa iPhone me niti ne zanima tok mislim na 5ko iPad pa imam tko enko in mi je vseeno kaj vse pride ven ker je vse isto samo ime se spreminja.

_________________
Lp,Dejc

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.02.2012
Prispevkov: 24
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.11.2012 08:40:59
Re: Dinamično dodajanje gumba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iFlash je napisal/a:
sej z addTarget ne morš pošiljat argumentov ali pač? ampak mu samo določiš katero funkcijo pokliče ko naredi določen event. Drugače pa naredi 2 zunanji spremenljivki in jih potem uporabljaj?

2.
[self performSegueWithIdentifier...
[self presentViewController...


hvala za odgovor Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.02.2012
Prispevkov: 24
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.11.2012 08:41:35
Re: Dinamično dodajanje gumba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsem hvala šeenkrat za odgovore Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani