Jabuk
xCode - pomoč
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.10.2009
Prispevkov: 129
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.10.2012 00:18:44
xCode - pomoč
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Prosim za pomoč... sem šele na začetku ustvarjanja aplikacij in se šele učim. Pomagam si s pomočjo predavanja na FRI-ju, kjer so predavali o programu xCode in njenemu interface builderju. Se mi je pa zataknilo, saj imajo starejši xCode in je kar nekaj stvari različnih. Do sedaj sem jih sam našel, vendar se mi je pa trenutno popolnoma zataknilo. V priponki bom prilepil tudi dve sliki. Mojo z novim xCode-om 4.5 in xcode-om, ki so ga uporabljali na FRI-ju. Gre pa namreč za Class Outlets in Class Actions, ki jih sam nikakor ne najdem oz. jih ne morem dodati!





Lepo prosim za pomoč. Kako bi bilo, če bi si instaliral starejši xCode? Verjetno ne bi mogel ustvariti app za nov iPhone 5 in iPad? Se mi zdi starejši xCode, ki ima tudi ločen Interface Builder veliko lažji za uporabo! Kaj mi priporočate in prosim za pomoč, saj vem, da vas je kar nekaj, ki ne boste imelo težav z mojim problemom. Hvala.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.10.2009
Prispevkov: 129
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.10.2012 11:47:12
Re: xCode - pomoč
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.10.2012 11:58:14
Re: xCode - pomoč
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozabi na stari Xcode.

Sicer ne vem, kaj točno misliš doseči z outleti in akcijami v interface builderju.

1.) Definiraj akcije (IBAction) in outlete (IBOutlet) v headerju FuelController objekta.
2.) Akcije in outleti se ti bodo pokazali v interface bilderju v čisto desnem tabu (slikca s puščico desno). Od tam boš lahko outlete povezal z elementi v view-u in akcije z eventi elementov.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.10.2012 12:10:56
Re: xCode - pomoč
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Microhard, kaj ti narediš, ko pride novi Xcode. Poiščeš razlike vnaprej ali se med delom zaletiš v njih in jih intuitivno rešuješ sproti?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.10.2012 12:20:42
Re: xCode - pomoč
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na enemu Macu pustim starega, na drugemu nadgradim. Dokler na novem ne dela vse, starega ne nadgradim. Trenutno me pri zadnji verziji moti le odstranitev armv6 arhitekture.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.10.2009
Prispevkov: 129
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.10.2012 13:15:34
Re: xCode - pomoč
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sprva hvala za odgovor Mikrohard. Vendar še vedno ne znam spremeniti pogleda oz. nastaviti class outlets in actions v interface builderju... Rad bi nastavil takšen interface kot je na 1. sliki... saj se šele učim in se učim po predavanjih iz FRI-ja: https://vox.arnes.si/p44419132/?launcher=false&fcsContent=true&pbMode=normal ... in sem obtičal pri 22.45 min. Ali bi bilo bolje, da si naložim stari xCode? Kateri xCode uporabljajo tukaj? Mislim, da to še sploh ni verzija 4....verjetno 3. Ali sploh lahko sedaj odstranim to novo verzijo in instaliram starejšo?

Potreboval bi nek enostaven postopek kako pridem to teh outletov..., vendar me pa tudi skrbi, da bom še v nadaljevanju imel probleme, saj sem jih imel že v samem štartu. Odstranili so Windows-based application ter sem se že tukaj muči in dodajal MainWindow.xib, ampak to mi je takrat uspelo...

Kaj naj naredim Mikrohard? Hvala.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.02.2012
Prispevkov: 423
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.10.2012 16:27:56
Re: xCode - pomoč
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvo ti priporocam, da nehas gladati to predavanje iz fri, ker je ze staro ko zemlja.

Slej ko prej bos moral zaceti s tujo literaturo, ki je v stiku s casom. Zato ti predlagam da si pogledas vse lekcije od stanforda (2011)
https://itunes.apple.com/itunes-u/ipad-iphone-application-development/id473757255?mt=10
Potem pa se lahko sledis se kaksnim lekcijami na youtubu. Predlagam ti da zacnes z cim bolj osnonvnimi stvarmi.
Spremenis barvo ozadja. dodas gumbe, dodas text, kasneje bos pa ze sam ugotovil, kaj se poisce tisto cesar ne znas.
Premaknjeno: Pon 15. Okt 2012 21:49.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani