Jabuk
Clanka v Mojem Mikru (februar 2004)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.02.2004 13:49:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V Mojem Mikru sta dva clanka, ki omenjata Apple - en je clanek o WinAmpu, kjer, citiram: "WinAMP prekasa iTunes prav na vseh podrocjih".
Drugi pa je clanek "Je Mac boljsi?" v rubriki Konkretno, kjer je par takih cvetk kot to, da: "Zadeva [Expose] deluje bolje, ce se ukvarjate z grafiko, kot s programiranjem ali pisarniskim delom...", ali pa to, da "Finderju se veliko manjka, da bo dosegel raven programa, kot je recimo Windows Commander"

Pa naj se kdo rece da povprecen slovenski uporabnik ob besedi Mac pomisli na nekaj dragega kar se itak rabi samo za grafiko.

Clanka vsekakor priporocam v branje in razmislek! Moj Mikro verjetno lahko dobite tudi v vsaki knjiznici.

Bi avtorju napisali kaksen komentar na njegov mail?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.02.2004 17:32:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekateri Macov pač ne morejo oceniti objektivno, ker imajo neke predsodke, ki so večinoma povsem neosnovani. Nekaj jih resda izvira iz "temnejših dni" Appla, vendar sedanjih izdelkov podjetja ne gre soditi po njihovi preteklosti. Bom prebral februarski Moj Mikro, če me bo dovolj razjezil bom avtorju res kaj napisal. Ampak upam, da ne bo izpadlo v stilu: Kritiziram Mace nakar me napade trop Apple fanatikov. Very Happy :crazy:

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 38
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.02.2004 11:39:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj ga ni treba napasti. Le lepo mu razlozi dejstva. Ce je razumen bo razumel.

_________________
You'll see!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.02.2004 19:21:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi tukaj dodal samo še to, da so pri vseh slo PC revijah pristranski; od tega da zmenjujejo Imac za namizno svetilko, do tega da raje pišejo o baterijah (pokvarjenih) pri iPodih, kot pa og G5, ki ga niti omenili niso!
Ojektivnost pa taka! Mad
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.02.2004 19:33:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ljudje smo razlicni, in nekateri so pac bolj ozko vsmerjeni. Ce nekdo pozna samo Microsoft, in Office, in ni ravno dovzeten za druge nacine razmisljanja, bo pac vedno razmisljal na Microsoftovski nacin.
Verjetno bodo Linux privrzenci zelo dobro vedeli o cem govorim. To je npr. ko kak poslovnez hoce na vsak nacin Microsoft Windows NT, ce bi pa bolj ucinkovito in poceni naredil stvar z Linuxom. In enako je z macom.

Skoda je le, ker taki ozko vsmerjeni ljudje ustvarjajo ozko vsmerjeno javno mnenje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.02.2004 19:35:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včasih sem bil naročen na Software Power in moram reči, da so bili do Macov večinoma korektni četudi niso objavlajli testov le teh prav pogosti. Tudi v njihovih novicah so se pojavljali čeprav ne prav pogosto.

Na splošno pa imajo Maci v Sloveniji res precej negativne publicitete, neupravičeno seveda.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.02.2004 20:10:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, jaz sem do sedaj redno kupoval PC Format, ker se mi je dozdevalo, da prinaša neko svežino v slo prostor, sedaj pa razmišljam, da ga bi nehal kupovat.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.02.2004 22:31:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pixy je napisal/a:
Ja, jaz sem do sedaj redno kupoval PC Format, ker se mi je dozdevalo, da prinaša neko svežino v slo prostor, sedaj pa razmišljam, da ga bi nehal kupovat.


Prava svežina s slabimi prevodi izvirnih angleških člankov, luzerji.

Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.02.2004 19:12:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja, to da samo prevedejo članke sem tudi opazil, ko je bil na eni izmed slik članek v originalu. Pa še čisto neuporabni so tisti njihovi predlogi! Kdo ti bo rabil nosljivi pc?!!! Rolling Eyes
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.02.2004 21:03:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pixy je napisal/a:
Kdo ti bo rabil nosljivi pc?!!! Rolling Eyes

LOL

_________________
Govoril sem...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 27.05.2004 14:16:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spet ena od front v "vojni" PC vs. MAC... fantje, a ni dovolj zavest, da delate z dobrimi masinami? Res ni treba tega dokazovat ljudem, ki nimajo toliko poguma, da bi vsaj pokukal na drugo stran... jaz mam dost tega pljuvanja... res.... utrujajo me take debate...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 29.05.2004 15:32:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da gre tu bolj za to, da se pocutimo ogrozeni, ker v druzbi mac uporabnike primerjajo s snobi, bedaki, ki ne znajo uporabljat bolj kompliciranih sistemov, cudaki, ki ne uporabljajo microsoft office ipd.

Enostavno ni prijetno in zato se branimo s tem, da skusamo utemeljiti zakaj imamo maca, torej, hocemo razbiti mit o slabostih macov. Ce pogledas nekaj tem na slovenskih apple forumih bos videl, da ljudem skusamo cimbolj objektivno svetovat. Tudi Jabuk.net-ovi clanki so ucasih tudi upraviceno kriticni do Appla, kar je prav.

Meni se situacija mac uporabnikov zdi podobna tisti v Platonovi Zgodbi o votlini.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani