Jabuk
MacBook Pro + Time Capsule problem
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.02.2008
Prispevkov: 149
Kraj: iMb & iLj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.07.2008 20:44:45
MacBook Pro + Time Capsule problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam zelo čuden problem odkar sem nabavil Time Capsule 500 GB. MacBook Pro 17 (najnovejše generacije) pod določenimi pogoji izgublja povezavo na internet prek WLAN.

Ko sem na Time Capsule povezan z MBP prek wireless-a dela vse BP, tudi po več dni skupaj... tudi če je poleg povezan v WLAN še iPhone in en PC.
Problem nastane, ko se v brezžično omrežje poveže kateri izmed naslednjih klientov, ti so:
- navadni MacBook najnovejše generacije
- Nokia telefoni z WiFi.

Takoj po povezavi njih izgubim povezavo na internet na MacBook Pro-ju. Signal in povezava z omrežjem na MBP ostane, vendar ne dela več niti mreža, medtem ko vsem ostalim povezanim v WLAN deluje vse popolnoma normalno.
Zanimivo je tudi, da ko se povežem na WLAN omrežje z iPhone-om ali PC-jem, to ne zmoti MacBook Pro-ja čisto nič in dela normalno dalje BP, kakor hitro pa se poveže MacBook ali Nokia telefon mi vrže ven net na MBP.

Naj še omenim, da pred nabavo Time Capsule-a nisem imel težav z WiFi-jem na MBP, ne glede na število povezanih klientov v omrežje.
Sem iskal rešitve po spletu, pobal žnj kombinacij nastavitev, vendar rešitve še nisem našel. Če ima kdo kak predlog, se priporočam.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.07.2008 07:04:01
Re: MacBook Pro + Time Capsule problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AvDe je napisal/a:
Imam zelo čuden problem odkar sem nabavil Time Capsule 500 GB. MacBook Pro 17 (najnovejše generacije) pod določenimi pogoji izgublja povezavo na internet prek WLAN.

Ko sem na Time Capsule povezan z MBP prek wireless-a dela vse BP, tudi po več dni skupaj... tudi če je poleg povezan v WLAN še iPhone in en PC.
Problem nastane, ko se v brezžično omrežje poveže kateri izmed naslednjih klientov, ti so:
- navadni MacBook najnovejše generacije
- Nokia telefoni z WiFi.

Takoj po povezavi njih izgubim povezavo na internet na MacBook Pro-ju. Signal in povezava z omrežjem na MBP ostane, vendar ne dela več niti mreža, medtem ko vsem ostalim povezanim v WLAN deluje vse popolnoma normalno.
Zanimivo je tudi, da ko se povežem na WLAN omrežje z iPhone-om ali PC-jem, to ne zmoti MacBook Pro-ja čisto nič in dela normalno dalje BP, kakor hitro pa se poveže MacBook ali Nokia telefon mi vrže ven net na MBP.

Naj še omenim, da pred nabavo Time Capsule-a nisem imel težav z WiFi-jem na MBP, ne glede na število povezanih klientov v omrežje.
Sem iskal rešitve po spletu, pobal žnj kombinacij nastavitev, vendar rešitve še nisem našel. Če ima kdo kak predlog, se priporočam.



kako imas nastimano da ti ipje tala imas staticne ali DHCP. ker lahko da ga zmoti to da dhcp podeli isti ip naslov,

lp Avi
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.07.2008 08:31:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo DHCP bi mu mogu dat drugačen IP. Razen, če maš naštimano, da se lahko samo 3 priklopjo na WLAN.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.02.2008
Prispevkov: 149
Kraj: iMb & iLj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.07.2008 09:31:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam DHCP vklopljen, poskusil tudi s fiksnim podeljevanjem IP-ja glede na MAC adrese, ni pomagalo...
Time Capsule pa je povezan na kabelski modem s fiksnim ip-jem... tudi poskusil razlicne wlan mode-e (n only 5ghz, g/b compatible...) nic ne pomaga... MBP vedno ostane brez neta, ko se poveze na WLAN MacBook ali Nokia... čist za popizdit... če se pa poveže kater drug laptop (PC) ali iPhone dela vse normalno pa jih je lahko tud po 4-je naenkrat povezan...
Tud v log-u ne najdem nicesar, kar bi pojasnilo izgubo neta na MBP, saj ostane povezan s WLAN omrežjem, le na internet ali v mrežo več ne pride. krnekaj... čisto mi živce pije TC.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.07.2008 12:49:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
da nebi odpiral nove teme...dans se mi je začelo pojavljat to opozorilo pri time machine. Razumem da se bi mi to pojavljalo če bi imel polni disk ampak ga nimam
Mac particija je vlka 174 GB prostega pa je 41 GB

Backup disk pa je vlki 177 GB prostega pa 7 GB torej dovolj da mi naredi backup celega mac diska, ker prvič naredi celi backup potem pa samo fajle tak da nevidim kaj bi bil problem za to opozorilo

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 30.07.2008 07:08:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AvDe je napisal/a:
Imam DHCP vklopljen, poskusil tudi s fiksnim podeljevanjem IP-ja glede na MAC adrese, ni pomagalo...
Time Capsule pa je povezan na kabelski modem s fiksnim ip-jem... tudi poskusil razlicne wlan mode-e (n only 5ghz, g/b compatible...) nic ne pomaga... MBP vedno ostane brez neta, ko se poveze na WLAN MacBook ali Nokia... čist za popizdit... če se pa poveže kater drug laptop (PC) ali iPhone dela vse normalno pa jih je lahko tud po 4-je naenkrat povezan...
Tud v log-u ne najdem nicesar, kar bi pojasnilo izgubo neta na MBP, saj ostane povezan s WLAN omrežjem, le na internet ali v mrežo več ne pride. krnekaj... čisto mi živce pije TC.


A je samo pri Nokii problem al tudi pri Sony Ericssonu?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.02.2008
Prispevkov: 149
Kraj: iMb & iLj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 30.07.2008 10:54:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
A je samo pri Nokii problem al tudi pri Sony Ericssonu?


Za SE žal ne morem nič rečt, ker ga ni pri hiši. iPhone in PC ne povroči težave, medtem ko MacBook in Nokia jo... za znoret Mad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 31.07.2008 13:58:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iz kje pa si?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.02.2008
Prispevkov: 149
Kraj: iMb & iLj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 31.07.2008 22:23:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Time Capsule imam v Mariboru.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani