Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Premik na Mac platformo
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 30.03.2005 18:28:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primoz, kazen ti ne gine. Laughing
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 31.03.2005 09:34:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaka kazen kaj se greste Rolling Eyes

Jaz nisem nobenega nič nategnil, tip v fermi je dobro vedel da sem jaz fizična oseba.

lp

_________________
lp, Primoz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 31.03.2005 09:49:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;Primoz25 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kaka kazen kaj se greste Rolling Eyes

Jaz nisem nobenega nič nategnil, tip v fermi je dobro vedel da sem jaz fizična oseba.

lp</dd&rt;</dl&rt;

Kako nisi? Seveda si. Državo si nategnil. In za zakone velja: ignoratia iuris nocet (nepoznavanje prava škoduje). zakoni so objavljeni in se smatra, da jih poznaš. Če jih ne, te to ne reši sankcij.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 31.03.2005 12:44:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no ja bodi pameten zdaj. Jaz nisem čisto nič državo nategnil, kvečjemu je prodajalec svojo državo nategnil. V nobenem primeru slovenija nebi mela benefita od mojega nakupa v Avstriji tako da ne govori.

Sicer pa je prodajalec meni meni poslal cene brez davka in potem potrdil nakup brez davka, torej koga sem jaz tukaj nategnil in kam? Kaj naj se zdaj silim pa rečem "ne gospod prodajalec jaz želim plačati davek, četudi vi trdite da mi ni potrebno" ....

Kaj pa k država tebe nateguje iz dneva v dan? To je pa tko ali tko vredu ne Smile

_________________
lp, Primoz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 31.03.2005 14:36:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primoz25 je napisal/a:
no ja bodi pameten zdaj. Jaz nisem čisto nič državo nategnil, kvečjemu je prodajalec svojo državo nategnil. V nobenem primeru slovenija nebi mela benefita od mojega nakupa v Avstriji tako da ne govori.

Sicer pa je prodajalec meni meni poslal cene brez davka in potem potrdil nakup brez davka, torej koga sem jaz tukaj nategnil in kam? Kaj naj se zdaj silim pa rečem "ne gospod prodajalec jaz želim plačati davek, četudi vi trdite da mi ni potrebno" ....

Kaj pa k država tebe nateguje iz dneva v dan? To je pa tko ali tko vredu ne Smile


no pol pa dejmo drgač Smile Nategnu si EU! Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 31.03.2005 15:54:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
I feel better already Very Happy

_________________
lp, Primoz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 14.04.2005 14:09:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No tkole, js sem se mal zanimu. Pa tip pravi, da še nikol nobenmu brez SI-DDV ID niso prodal brez davka in da če že, pol je bla ponarejena cifra ter da bodo bodoče preveril pr davčni upravi, če je številka prava.

V mailu, ki sem mu ga poslal, sem mu preprosto napisu, da me zanima PM brez MwSt in da sem nekaj slišal tukaj, o tem, da se da.

Povedal mi je celo ime in naslov zadnjega kupca, ki je kupil z DDV-ID, čeprav me to kot mal moti, ker ni v skladu z njihovimi predpisi o varstvu osebnih podatkov.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 18.04.2005 20:54:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
še moj nasvet Primožu.

O zadevi sem se pri slovenskih dacarjih izdatno pozanimal in res ponesreči si odkril nedoslednost pri DDV-ju seveda če kupuješ v uniji in ne v matični državi.

Teoretično in če ti prodajalec slepo verjame, lahko greš v A in kupiš TV za 2k EUR in prosiš, da ti račun napišejo na Mercator in daš njihovo ID za DDV (javno objavljeno). Ti si svoje opravil (zgoljufal) plačaš v kešu in odneseš TV pa če češ še račun. Če te pri takšni goljufiji dobijo je kazen precejšnja. Dobijo te težko razen če te prodajelec pozna, ma tvoj naslov ali kaj podobnega...

Obratno lahko okoli prinseš SLO podjetje s podatki iz kake druge države članice.

Ker si v prejšnjih postih omenil, da si dal tipu svojo davčno številko in verjetno si nekako kontaktiral z njim, torej si izsledljiv po davčni in še kako; ti svetujem, da jih kontaktiraš in nedoslednos prodajalca v tvojo korist odpraviš z plačilom Mwst.

Pazi kazen je visoka, pregled se dela letno...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani