Jabuk
InDesign CS CE
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.02.2004 14:42:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali kdo uporablja ID CS CE? Kaksne so izkusnje? Meni je sicer kar vsec, samo se mi obcasno cisto brez pravega razloga sesuje. K sreci si zna zapisovati dokumente, tako da izgub vseeno skoraj ni. Je pa precej zoprno, pa se cas gre.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.02.2004 15:09:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na evo, sam da sem napisal, da ni izgub, pa takoj ne morem vec odpret enega dokumenta... Sad
Te CE variante so ocitno precej slabo narejene Mad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.02.2004 18:51:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, da imam inštaliranega ampak bolj zaradi firbca kot česa drugega, v DTPju sem popoln amater. Embarassed Kaj je sploh poanta teh CE verzij? Zato ker niso unicode in potrebujejo posebno podporo CE fontom? Confused

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.02.2004 09:37:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem sicer še na dvojki (le še občasno in sedaj na PCju), ampak...
CE verzije imajo delilnike za CE jezike, tudi slovenščino, in črkovalnike za nekatere izmed teh jezikov (med njimi ni slovenščine, vsaj v verziji 2 ne, naj me popravi G, če je sedaj).

Moje izkušnje s stabilnostjo InDesigna 2 CE na macu - crash se mi je pogosto zgodil takoj po shranjevanju (oz. še med shranjevanjem) ko sem preklopil na kak drug program... Mislim, da je odkljukana nastavitev General: Clipboard: Copy PDF to Clipboard imela tudi neke veze s tem problemom. Ampak ne me držat za besedo, že kakšnega pol leta nisem delovno na indesignu za maca, spomin pa peša, hehe.

Drugače pa je update za CE kar težko najt (vsaj jaz sem jih težko našel), izdelujejo jih v Franciji pri firmi Winsoft :crazy: . Zadnji update za indesign je 2.0.2 CE panther update. Za CS še torej nič...

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.02.2004 06:45:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma ja, Winsoft se je zgleda programiranja ucil od M$... :crazy:
Sem delal tudi z 2.0.2 ampak:
- pod sistemom 9.2 sta dobro in stabilno delovali obe verziji, CE in "navaden" (US)
- pod Jaguarjem in Pantherjem je bila CE verzija precej nestabilna, poleg tega je sesula nekatere fonte v svojem interfacu - ampak US verzija mi dela pa brez problemov.
Zdaj sem na tem, da instaliram se navadno (US) verzijo CS, pa bomo videli...
CE verzija se mi res sesuva precej brez pravih vzrokov, poleg tega cudno deluje (ali sploh ne) se nekaj funkcij. Obvezno se mi sesuje pri uporabi Optical kerninga na daljsem tekstu (v adobovem T1 fontu)...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.04.2005 07:47:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj pred novim letom sem presedlal na CS CE s katerim nimam velikih težav. Nič se ne sesuva, vendar težave nastopijo, ko je potrebno v kakšen tekst vstavit deljenja. Takrat pa gre resnično vse narobe. V odstavku popravlja že zdeljene vrstice, kljub temu,da imam vklopljeno slovensko deljenje. Ima kdo kakšno idejo, kako rešit ta problem?

LP PIlat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 137
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 01.04.2005 09:27:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
:mac:
Jaz uporabljam Adobe InDesign CS 3.0.1. in deluje vse od začetke brez kakršnih koli težav!

Tako, da ne vidim razloga, da bi imel kakšno drugo verzijo.

Cool
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 46
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.04.2005 11:57:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na Adobe kaj pomeni CE.

Adobe InDesign CS Central European Version is a specific version of Adobe InDesign CS, with improved support for Central European languages. Such features are described in this manual,...
The languages that are enabled in Adobe InDesign CS Central European Version are listed below: Albanian Belarusian Bulgarian Croatian Czech Estonian Greek Hungarian Icelandic Latvian Lithuanian Polish Romanian Russian Slovak Slovenian Turkish Ukrainian

Izkusnje imam z 3.0. Ne glede na to, da imam zadno verzijo mi program pri hitrem preklopu na Photoshop InDesign javi error in ga zapre. Kot da bi InDesign hotel nekaj se shranit, pa ga verjetno Photoshop zmoti. Torej gumb pociva na [Japka S]

Glede corrupted file je pa tako da ti priporocan da uporabis/vklopis Version Que. Potem se ne bos mogel pritozevati, da ti je kaksen file povozilo. Rolling Eyes
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.04.2005 18:43:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo en namig glede sesuvanja programov:
Pritaski programi se zelo pogosteje sesuvajo kot originalne verzije! Jaz uporabljam navadno verzijo CS in ne tudi CE pa nimam nobenih tezav. sicer je bil pa InDesign v startu zelo hroscat program.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 46
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.04.2005 21:23:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti bom jaz dal piratskega eno po nosu. Cool Pri osemurnem delu si pa firma more privoscit originalko. Ce ni softwera kupljenega sploh ne delam.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.04.2005 15:26:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
samuelion prosm ne zalt ljudi vsepovprek ker ne samo da to ni lepo in humano ampak nekdo ti jih bo v zivo namesto verbalno kako drugace vrnil. Pisem pa to zato ker sem videl tud v drugih topicih da nimas prov neke blazne vljudne retorike. Vem pa da se marsikaj nenamerno napise ker je tok misli hitrejsi od prstov!

No drugace sem pa napisal to ker vem da je ziher 90% programov o katerih se pogovarjamo piratskih.

P.S.: Se en piratski vic: Danes sem na kebapu videl 3 policaje ki so se pogovarjal kje dobit prazne DVD-Rje za filme snemat! Very Happy

Sory 4 off the topic! samuelion if you want to reply -&rt; PM ker nebi foruma polnil
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 46
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 05.04.2005 08:43:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nearad pisem na privat Razz , ker si sam javno zacel in je taksen odgovor, ki zadeva tudi javnost.

Obicjno je pri mojih retoricnih "zaljivkah" se zraven taksen ali drugacen smiley Cool . Ko ga ne bo, bos vedel da je zadeva resna z mojega stalisca. Ce pa zelis pa tudi ne bom pisal vec v forum.

no pa se nekaj o Indesign CS, da ne bo ravno offtopic Razz

http://www.adobe.com/support/techdocs/330125.html

nasel vprasanja kar zadeva mojega sesuvanja... upam da bo se komu pomagalo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani