Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
PayPal
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.06.2008 15:20:07
PayPal
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem si ga naredil nekaj časa nazaj in nimam popolnoma nič izkušenj z njim, pa me zanima če ga kdo tukaj uporablja in lahko morda razloži par stvari.

Kako je s pošiljanjem, prejemanjem denarja, kako si potem daš na bančni račun/kartico, kakšni so stroški kakšne izkušnje imate z njim,.. itd. Skartka en tak PayPal for dummies Embarassed
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.03.2008
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.06.2008 15:22:42
Re: PayPal
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aluk je napisal/a:
Sem si ga naredil nekaj časa nazaj in nimam popolnoma nič izkušenj z njim, pa me zanima če ga kdo tukaj uporablja in lahko morda razloži par stvari.

Kako je s pošiljanjem, prejemanjem denarja, kako si potem daš na bančni račun/kartico, kakšni so stroški kakšne izkušnje imate z njim,.. itd. Skartka en tak PayPal for dummies Embarassed


Tako je za nakazilo potrebuješ od prejemnika samo email naslov.

Če hočeš nekaj plačati ni nujno da moraš imeti na paypalu denar, moraš ga imeti na kartici s katere ti bo denar potegnilo ( mastercard)

Za nakazilo potrebuješ (da ga prejmeš in si nakažeš na kartico) american express ali viso..

Plača pa prejemnik 0.2% od zneska, ter ko si nakažeš iz paypal računa na viso/american express 2ojrota..

To je v grobem to Smile Je pa dokaj varna in sila preprosta zadeva ..

Če te še kaj zanima vprašaj Wink

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.06.2008 16:30:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest sam tud uporablam paypal in je super samo me pa zanima ena stvar, če je kdo že kdaj vnovčil reklamacijo za prevare kot imajo naprimer na ebayu in če je dobil denar povrjen
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.06.2008 16:39:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jetforce:

A v primeru, da dobiš nakazan denar in imaš samo MasterCard, ne moreš dvigniti?
Potem je seveda še provizija,.. kakšen je potem najboljši način za sprejemanje denarja ( iz tujine )?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.06.2008 19:05:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
xpayne je napisal/a:
jest sam tud uporablam paypal in je super samo me pa zanima ena stvar, če je kdo že kdaj vnovčil reklamacijo za prevare kot imajo naprimer na ebayu in če je dobil denar povrjen


js sm enkrat, ko sem nanota kupval, pa sm plaču pa ni poslal. sm reku, gnar nazaj in tip mi je lepo refundal. glede scamov pa nwm, sej bi lohk sam tut na kak način tk zaslužu kj keša
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.06.2008 19:50:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glih včeri me je en nemc "nategnu" na ebayu, hotu sm kupt polnilec za iPoda in sem lepo mu plaču 10 z poštnino vred... Nakar mi v nemščini sporoči, da moram plača še 25€ "zavarovalnine" pri pošiljanju... ekaj je kompliciral, šel sem na paypal, resolution center, odprl ticket in napisal težavo. V 2 dneh se ni odzval, sem prepustil stvar paypalu z lepim pojasnilom in šet a dan je bil denar spet na mojem PayPal računu... Tako da okoli prevar pomoje ni problemov...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.03.2008
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.06.2008 22:49:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aluk je napisal/a:
Jetforce:

A v primeru, da dobiš nakazan denar in imaš samo MasterCard, ne moreš dvigniti?
Potem je seveda še provizija,.. kakšen je potem najboljši način za sprejemanje denarja ( iz tujine )?


Na mastercard lahko nakažeš v primeru da na njej nekaj imaš, jaz mam takšno s katero dvigujem in na koncu meseca dobim račun ; na tisto ne morem nakazati nič.. Naredi si eno viso in to je to.. Provizija pa kot sem rekel za dvig iz paypala na kartico je 2 e
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.08.2008
Prispevkov: 35
Kraj: homeless :(
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.03.2009 16:44:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
je tu kdo, ki mi je pripravljen plačat par aplikacij, ker nimam prave kartice? Sad jaz pa mu nakažem preko spletne banke Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.03.2009 09:09:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem kupil prvega macbooka preko ebaya iz amerike in izpostavilo se je da je bil nateg. plačal sem nekje 1500$. Pri nakupu je pri prodajalcu oz. na oglasu pisalo Paypal buyer protection do 2000$, zato sem tudi šel v nakup. Čez nekaj časa, ko se prodajalec ni več odzival in sem začel raziskovati zadevo je Ebay umaknil PayPal protection ikonico iz oglasa Smile Skratka ta prodajalec je bil znan prevarant in bilo nas je več opeharjenih. Sreča da je eden od nas v google cache še našel printscreen oglasa z paypal protectionom. Na Paypalu so tudi malo komplicirali s tem vračilom, zadevo so vlekli in na europskem Paypalu niso meli pojma. En klic v ameriko in v 24h sem imel nakazan denar. Skrata rad bi vam povedal samo da tud če piše Paypal protection ni nujno da bo to še vedno tam ko bodo problemi. zato vam svetujem print screene vsega in čim več informacij, da se boste lahko potem zagovarjali.

lp,m

_________________
MAc BLOG makonja.blogspot.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.03.2009 09:56:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je le mogoče, poskušam vse svoje e-nakupe opraviti znotraj EU... izven kupujem le v primeru, da se dotično zadevo ne dobi v Evropi.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.11.2010
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 21.02.2011 11:06:37
PAYPAL PREVARANT??
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj me zanima glede paypala, glede prevarantov.

Recimo, da ima nekdo odprt račun na paypalu (ne kot firma ali podjetje), kot zasebni uporabnik.

Pa da mu naprimer jaz pošljem denar, kao za nakup,...
Jaz mu recimo pošljem denar, potem pa si on ta denar preprosto nakaže na kartico in pobere denar dol,...
Potem nima ničesar na kartici ter ne na paypal računu.

Potem jaz dam zahtevek za refund,... Od kje potem pobere paypal denar DA GA VRNE, če ga drugi uporabnik nima ne na visi electron in ne na paypal računu?

Mislite da me lahko tako zajebe,... pošiljam mu pa kot zasebni osebi in ne podjetju,...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 21.02.2011 11:10:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ima prazen račun in paypal nima možnosti "rubiti", si izvisel...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.11.2010
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 21.02.2011 11:22:39
prevarant
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj sploh lahko stori v tem primeru paypal?
Kupujem nek izdelek v višini 300€ (vendar ne preko podjetja).
In denar pošiljam, kot bi ga pošiljal tebi,...(na zasebn upor.)

Kaj lahko stori prodajalcu? A mi lahko pove podatke prodajalca?

Toži prodajalca?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.02.2011 11:25:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno kako pošlješ denar.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.11.2010
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.02.2011 11:32:22
pozz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot kaj bi moral poslati??

In na zgornje vprašanje me zanima odgovor
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 21.02.2011 11:43:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse piše na paypal.com ...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.11.2010
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 21.02.2011 11:46:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
točno na to temo nisem našel odgovora,..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 17.03.2011 10:52:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam nisem se imel te izkusnje, vendar sem pa slisal da placevanje z razlicnih racunalnikov(tudi razlicnih ip naslovov), preko paypala ne deluje. Placilo ni nakazano, paypal pa od tebe zahteva neke potrditve, da si ti placeval. To naj bi bila zascita proti zlorabam racuna, ker na paypalu ne rabis vpisati drugega kot le email in geslo. Zanima me, ce kdo pozna ta problem?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.10.2008
Prispevkov: 236
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 20.03.2011 23:11:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gleda paypala je tako....
ce si nekomu nakazal denar in od prodajalca nisi prejel nicesar imas od dneva prenosa $ 45 dni casa da se pritozis in obrazlozis zakaj se je slo. ce se ti v roku nekaj dni tip ne oglasi se mu paypal avtomaticno vsede na racun in dobis povrnjen ves znesek.
paypal lahko dobis tako da imas odprt racun na banki, brez masterkarda (visa, eurocard) ni mogoce odpreti paypal racuna.
sam imam tudi visa electron kjer si lahko iz paypala nakazem v roku 3 dneh denar iz paypal racuna.
ce kupujes in imas na paypalu stanje 0eu, ni noben problem saj se ti bo znesek prenesel na osebni bancni racun (8. 18, 28 v mescu).
seveda moras pred tem ze prejet neko varnostno kodo ki ti jo poslje paypal na tvojo banko.

sam sem imel problem pri nakupu preko ebaya in po 30 dneh sem opazil da tipa ni vec na ebayu in sem po tem ko nisem prejel kuplnene stvari dal pritozbo na paypal in prejel v 5 dneh zapravljen denar.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.07.2008
Prispevkov: 416
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 20.03.2011 23:20:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako ste imeli eni sreco ... jaz pa sem se 2 meseca non stop vsak dan drkal s paypalom ker od enega prodajalca nisem dobil ene storitve - in ker je slo za online storitev so mi napisali na koncu, da njihov protection ne velja (dejansko res pise to v njihovih pravilih) in sem se obrisal za 300 usd Sad
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani