Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
prodajalec Applov Belarium???
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 16.03.2005 22:20:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Če ne druzga, lahko delajo tako kot delajo iz Nemčije v AT: Mace vozijo iz nemčije v AT, tako da je roba nemška in ne avstrijska.

Apple res to določa, ampak bi bil zainteresiran, da še kdo tretji prodaja, ki tudi oglašuje - razen če ste to že vi tko povezani z ljudmi pr applu, da zlobirate drugače.

Sicer pa če odpre Cancom pr nas hčero - recimo Ptiček d.o.o., lahk vzporedno uvaža Apple iz AT in jih tle prodaja, pa mu noben nč ne more, ker je to nova pravna oseba.</dd&rt;</dl&rt;

Cancom ima v osnovi pogodbo za D, AT in ..., zato to ni ovira in taka je njihova pogodba. Ker je Apple z pogodbami za XX let določil stvari tako in tako, ni potrebno lobirati (pr njih se to ne da, itaq), interesa pa nima metati polena najuspešnejšemu prodajalccu v regiji ter favorizirati po njihovo nekoga, ki je že "prevelik".

Ptiček bi lahko to delal le brez odobritve Apple-a in kot sam veš to že počnejo ampak v tako majhnih količinah, da se ni za ukvarjati in bosti, stvari potujejo izmenjaje kar nikogar še ne moti dovolj.

Ko je Ptiček poizkušal delovati na češkem je bil 1 mesec na suhem in pogajanja so bila težka, ampak ker kure, ki nese zlata jajca ne zatolčeš...

Nova stara al kirakol pravna oseba.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 17.03.2005 07:56:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V Majhnih količinah to že počne? Hmmm.... to misliš tisto, ko pošilja po pošti v SLO. No to delajo vsi avstrijci, ki prodajajo mace.

Kar se tiče pa prodajanja slovenskim kupcem gor, pa nima pravice omejeat.

Se zavedam in strinjam ,da distribucijske pogodbe pokrivajo take omejitve, ampak nikjer ne piše, da Apple ne bi njihovi hčerinski firmi dal možnosti za prodajo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 18.03.2005 09:42:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Se zavedam in strinjam ,da distribucijske pogodbe pokrivajo take omejitve, ampak nikjer ne piše, da Apple ne bi njihovi hčerinski firmi dal možnosti za prodajo.


Piše.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 18.03.2005 20:49:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;miziq je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Hmmm naj bo še enkrat druga plat...

Na primer moje skromne izkušnje. Ko mi je crknil hardsik je bil Eplov serviser Dejan pripravljen zamenjati hard disk praktično pol ure pred iztekom delovnega časa. Pa še diska niso imeli na lagru in so ga morali pripeljati iz mesta. In to sem klical ob kakšnih 1h. Poleg tega je bilo to pred prazniki.

Ko mi je šel napajanik na ibooku oz. se mi je odlomil delček, ki pride v ženski vtič mi je isti servis zadevco popravil prvi dan po bolniški.

Za takšno posrežbo mi žal zapraviti mojih težko prisluženih tolarčkov. Pa še glede fleksibilnosti. Z Karmen imam same prijetne izkušnje in je fleksibilna oseba, Miloš pa je prav tako mož besede. Ga pa je za razumeti. Večinoma je pod
stalno gužvo in so tudi njegove reakcije oz. odgovori primerni temu-telgrafski. Pa zadnjič ko je imel nekaj več časa sva malo pokramljala se je izkazal z predvsem človškim-frendly nasvetom-čeprav bi lahko udaril po trgovskih forah.

Sam sem že več kot 14 let v vsakodnevnem stiku z kupci in verjemite mi da so epl-ci kar cool Wink

Seveda pa ima vsak svoje dneve Embarassed </dd&rt;</dl&rt;

Verjamem, da res ni vse tako slabo in da ima EPL tudi svojo dobro plat (da ne bomo samo kritizirali), vendar poznam veliko njihovih sedanjih kupcev, ki niso prevec zadovoljni in jih posiljam raje v Mac&PC, ceprav nisem tam se nic kupil,
vendar slisal o njih samo pohvale!!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 18.03.2005 20:56:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;No. 1 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;
Lobanja je napisal/a:
<dl&rt;<dt&rt;Ogo je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Mene pa zanima, kdo bo imel support za pri Harvey Norman-u kupljene Japke? Confused

Ko bo nekaj crknilo, kdo bo njihov serviser? EPL? Apple Computer Upper Limbabwe? Surprised

Ogo</dd&rt;</dl&rt;

Seveda jih bo servisiral "legendarni" serviser podjetja E.P.L. ......in tudi čakalna doba ne bo nič krajša.
V vsakem primeru je pozitivno, da lahko (čeprav za malo višjo ceno) človek
kupi mašino v HN na 12 obrokov in jo pred nakupom še preizkusi!!

Lobanja</dd&rt;</dl&rt;

Nekaj statistike:
-30/40% računalnikov kupljenih v EPL stranke prej testirajo in rabijo več kot 30 min svetovanja (zahtevnega in manj zahtevnega), preden izberejo.
-najdaljše garancijsko servisiranje strojne opreme v EPL leta 2004 je bilo 2 dni (res pa je, da Apple dele pošilja kakor se mu zljubi ...)

Moje skromno mnenje je, da v le redkih PC trgovinah, ki jih tako radi vzamemo za primerjavo obstaja možnost testiranja računalnika, seveda zaradi množice obstajajo tudi izjeme. Pejmo nekako po velikosti PCX, JAE, E-misija, FMC... ne gre... verjetno bi jih še lahko našteval, sploh pa manjši, ki vsake 3 ure sestavijo drugačno konfiguracijo in jo "a la cart" šraufajo.

Servis se v večini PC servisov čaka dolgo ali dlje, npr večji prodajalci si vzamejo vsaj 5 dni do sprejema/pregleda. Seveda obstajajo nadomestni deli in tudi drugače vsi sestavljajo po komponentah, zato po diagnostiki ponavadi ni treba čakati na del... Seveda spet obstaja boljša stran z opcijami "on site" garancij...

Apple bi res lahko rezervne dele za vzhodnejšo EU dobavljal veliko hitreje, upam da bo to hmalu, saj njihova počasnost po neumnosti meče slabo luč na zgleden servis dobrega prodajalca!


Vsakrsne primerjave s prodajalci PC-jev so v vseh pogledih nesmiselne!!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 18.03.2005 21:20:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;No. 1 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Se zavedam in strinjam ,da distribucijske pogodbe pokrivajo take omejitve, ampak nikjer ne piše, da Apple ne bi njihovi hčerinski firmi dal možnosti za prodajo.</dd&rt;</dl&rt;

Piše.</dd&rt;</dl&rt;
V primeru, da se pojavi neka nasa firma, ki bo v svoji trgovini prodajala samo Apple produkte, ki bodo izvirali iz EU podrocja, jim tega ne morete prepreciti v sedanji situaciji polozaja - prodajalca in ne distributerja, ki ga za Slovenijo NI!!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 20.03.2005 19:31:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No še m moj zadnji post v prepričevanju nekaterih, ki nimajo pogodbe pred sabo, kot jo imam jaz. Very Happy

Poobleščeni prodajalci za SLO so določeni s strani Apple-a. Tako kot želijo tako je in seveda bo, kako želijo pa je seveda jasno.

"Produkti" sej upam, da govorimo o Mac-ih, imajo SN in če npr. nek d.o.o. ali s.p. ali karkoli, oz. kdorkoli to prodaja tam kjer Apple-u ne paše zaradi katerihkoli stvari jim ukine dobavitelja, saj tisti, ki je vir (po tvoje nekje u EU) krši svojo pogodbo...

Zmotno je mnenje, da distributerja za SLO ni, saj seveda je.

žal mi je, ampak debata je neplodna in ne bom je nadaljeval, saj se mi zdi nesmiselno "boriti se" ali razlagati ali tveziti oz. natolcevati stvari, ki so meni dobro znane.

Dejmo zbanalizirati in obrniti, da se tukaj kregamo o pisemčku, ki ga je XXX napisal svoji deklici in onadva ga mata, vi pa se zdaj kregate z XXX kaj piše v pisemcu in kaj bi blo prav in kaj bi čebi, ko bi...

Sori, res nimam navade zapustit kakega čveketa, ampak če ni cilja se nima smisla vtikati.

Glede slabe volje ali občutka posameznikov pa je to tako, da tudi to mora biti in statistično gledano je to zanemarljivo majhen procent in eni niso zadovoljni z tem eni z onim, zato pa obstaja več izbire, možnosti... zaužijte jo. Malo sem se zamislil, da ima le EPL forum, da le en predstavnik prodajalcev sodeluje na jabuku, da... :mac:
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 20.03.2005 21:01:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam, zakljucimo. Dejstvo je, da ce bi delali veliko bolje kot delate sedaj, debate verjetno ne bi nacenjali.........

Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani