Jabuk
win to mac
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.03.2005 12:00:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
živjo,

pred 10 leti sem se zaljubil v Mace, čeprav jih od tedaj nisem več uporabljal (cena!!!). Dozorel je čas za prehod, vendar me skrbi, da ne bom mogel uporabljati določene programe, ki so za moj posel (prevajanje) bistveni. Predvsem gre za t.i. 'translation memory' (TM) programe, kot so Trados, SDLX, itd. Zato se obračam na Mac geeke za nasvet.

Namreč, zasledil sem program Virtual PC 7 in me zanima kako je s to zadevo. TM programi za Mace ne obstajajo (razen nekatere predpotopne variante), so pa lahko precej požrešni glede RAMa in procesorske moči. Grafika je nepomenbna. Kot prevajelc, bi moral imeti vsaj 2 programa odprta v VPC (TM in SLO-ANG slovar, Amebisov, npr.), hkrati bi pa več programov (MS Word, Britannica, internet browser, slovarji, itd.) 'laufalo' na OSXu (heavy duty multitasking). Glede na to, da so nekateri na tem forumu zelo skeptični glede sposobnosti (beri: hitrosti) celo najnoveših Macov v primerjavi s PCji, me zanima vaše mnenje glede tega. Ali bom lahko npr. s PowerBookom G4, glede zgoraj navedeno, delal 'normalno', ali bom moral vsake toliko časa iti na čik pavzo medtem ko računalnik razmišlja kaj mora zdaj narediti? že 10 let sem čustveno vezan na Mace, vi pa še bolj, pa vas vseeno prosim za čim bolj objektiven odgovor. Če sem pozabil navesti kakšen podatek, ki bi vam pomagal pri nasvetu, ga z veseljem dodam.

Tunda.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 10.03.2005 12:52:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupit maca in potem furat virtual PC je neumnost, ker lahko kupis PC in je vse ok, ne? Racionalno gledano je kupovanje Macov za furanje windowsev totalna bedarija, tako da ce je to edina moznost (furanje windowsev namrec), potem ti odsvetujem nabavo Maca. Ne glede na ljubkost in ostale zadeve. Ce te prav razumem, v bistvu OSXa kot takega sploh ne bos potreboval?

Ne vem sicer kolk so zahtevni ti programi ki jih uporabljas, ampak nekak se mi zdi da gre predvsem za iskanje podatkov iz base, ne toliko racunanja. Torej, ce prav stekam, rabis svinjsko hiter disk na SATA ali SCSI? Tukej pa notebooki ze po defaultu niso ravno hitri oz. mocno zaostajo za desktop masinami.

Glede heavy duty multitaksinga mislim da ni nobenga problema na OSX, kvecjemu manj kot na Windows.

Torej moj nasvet: kupi PC notebook, ampak brand. IBM, Siemens, Toshiba, Nec... take stvari v glavnem.

_________________
www.3delavnica.com
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 10.03.2005 13:08:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
VPC je stvar, ki je resnicno bolj "za silo", kot pa za kaj resnega. Sedmica je sicer nekoliko boljsa, a je vseeno se zelo dalec od prave uporabnosti.
Sam furam na VPC le neke racunovodske programe (nic kaj pretirano zahtevnega) - a se z M$ tehnicno podporo "pogovarjam" precej pogosto ... (o njihovi ucinkovitosti sicer rajsi ne bi izgubljal besed).
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 10.03.2005 16:37:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;byla je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kupit maca in potem furat virtual PC je neumnost, ker lahko kupis PC in je vse ok, ne? Racionalno gledano je kupovanje Macov za furanje windowsev totalna bedarija, tako da ce je to edina moznost (furanje windowsev namrec), potem ti odsvetujem nabavo Maca. Ne glede na ljubkost in ostale zadeve. Ce te prav razumem, v bistvu OSXa kot takega sploh ne bos potreboval?

Ne vem sicer kolk so zahtevni ti programi ki jih uporabljas, ampak nekak se mi zdi da gre predvsem za iskanje podatkov iz base, ne toliko racunanja. Torej, ce prav stekam, rabis svinjsko hiter disk na SATA ali SCSI? Tukej pa notebooki ze po defaultu niso ravno hitri oz. mocno zaostajo za desktop masinami.

Glede heavy duty multitaksinga mislim da ni nobenga problema na OSX, kvecjemu manj kot na Windows.

Torej moj nasvet: kupi PC notebook, ampak brand. IBM, Siemens, Toshiba, Nec... take stvari v glavnem.</dd&rt;</dl&rt;

Hvala za odgovor.

No dobro, po tej logiki bi lahko potem vprašal kdo 'resnično' sploh potrebuje Maca, razen (morda?) kakšen ultra grafični designer ipd, zlasti glede na ceno. Lahko bi tudi vprašal zakaj Mercedes in ne Fičo, saj te Fičo prav tako pripelje do Portoroža, pa še manj goriva porabi. OSXa prav tako nobeden ne potrebuje dokler obstaja Windows, če to logiko prav razumem. Grem stavit, da obstaja cenejša PC varianta za vsakega Maca v Sloveniji. Kdo potem sploh potrebuje Maca? Kdo sploh potrebuje Mercedesa? Ali je stvar v tem?

Maci so mi pač všeč in bi rad prešaltal. Programi so tudi na voljo, razen nekateri zelo specifični. V računalništvi je prevajanje niša katero še niso dosegli vsi programi(npr. prevajalski). Ti so na voljo le za Windows. Slovenski trg je tudi premajhen, da bi se splačalo pisati programe za tisto peščico, ki se občasno oglaša v tem forumu. Zato prevajalskih programov in slovenskih slovarjev za Mace ni. Zaradi teh dveh sem tudi spraševal o VPC7. Vse ostalo - word processor, browser, enciklopedije, mail, (drugi) slovarji, itd so vsi na voljo za OSX in na tej platformi bi tudi v glavnem delal.

Lighten up, byla. Thanks for the advice, G.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 10.03.2005 17:10:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pol pa kup maca. Se bos ze znajdu z VPCjem. Very Happy

_________________
Welcome back!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.03.2005 17:20:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kup Maca pa obdrži PC-ja za slovarje. Če bi samo en računalnik, potem se Maca na žalost ne splača. VPC se ne obnese.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.03.2005 18:11:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tunda je napisal/a:
<dl&rt;<dt&rt;byla je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kupit maca in potem furat virtual PC je neumnost, ker lahko kupis PC in je vse ok, ne? Racionalno gledano je kupovanje Macov za furanje windowsev totalna bedarija, tako da ce je to edina moznost (furanje windowsev namrec), potem ti odsvetujem nabavo Maca. Ne glede na ljubkost in ostale zadeve. Ce te prav razumem, v bistvu OSXa kot takega sploh ne bos potreboval?

Ne vem sicer kolk so zahtevni ti programi ki jih uporabljas, ampak nekak se mi zdi da gre predvsem za iskanje podatkov iz base, ne toliko racunanja. Torej, ce prav stekam, rabis svinjsko hiter disk na SATA ali SCSI? Tukej pa notebooki ze po defaultu niso ravno hitri oz. mocno zaostajo za desktop masinami.

Glede heavy duty multitaksinga mislim da ni nobenga problema na OSX, kvecjemu manj kot na Windows.

Torej moj nasvet: kupi PC notebook, ampak brand. IBM, Siemens, Toshiba, Nec... take stvari v glavnem.</dd&rt;</dl&rt;

Hvala za odgovor.

No dobro, po tej logiki bi lahko potem vprašal kdo 'resnično' sploh potrebuje Maca, razen (morda?) kakšen ultra grafični designer ipd, zlasti glede na ceno. Lahko bi tudi vprašal zakaj Mercedes in ne Fičo, saj te Fičo prav tako pripelje do Portoroža, pa še manj goriva porabi. OSXa prav tako nobeden ne potrebuje dokler obstaja Windows, če to logiko prav razumem. Grem stavit, da obstaja cenejša PC varianta za vsakega Maca v Sloveniji. Kdo potem sploh potrebuje Maca? Kdo sploh potrebuje Mercedesa? Ali je stvar v tem?

Maci so mi pač všeč in bi rad prešaltal. Programi so tudi na voljo, razen nekateri zelo specifični. V računalništvi je prevajanje niša katero še niso dosegli vsi programi(npr. prevajalski). Ti so na voljo le za Windows. Slovenski trg je tudi premajhen, da bi se splačalo pisati programe za tisto peščico, ki se občasno oglaša v tem forumu. Zato prevajalskih programov in slovenskih slovarjev za Mace ni. Zaradi teh dveh sem tudi spraševal o VPC7. Vse ostalo - word processor, browser, enciklopedije, mail, (drugi) slovarji, itd so vsi na voljo za OSX in na tej platformi bi tudi v glavnem delal.

Lighten up, byla. Thanks for the advice, G.


Vidiš midva bi lahko sodelovala pri prevajanju MacOS X Smile hehehe Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 137
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.03.2005 18:58:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
:mac:
Jaz uporabljam VIRTUAL PC 6 + Windows 2000 PRO... sicer samo za nekatere nujne stvari ... danes sem poskusil Virtual PC 7 + Windows XP .. in sem bil razočaran ... mi prejšnja varianta deluje občutno hitreje in bolj stabilno!
Cool
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 10.03.2005 20:01:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zgleda da ta VirtualPC res ni nevemkaj. Ali kdo ve, če obstaja kakšna 'test drive' varianta za Mace - da naložiš kakšen program na Maca pri prodajalcu/predstavniku in vidiš kako stvar deluje? Konec koncev je 700k veliko denarja za mačka v žaklju.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 10.03.2005 22:09:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lej, jest sem ze lightned up, sem ti pa povedal po resnici. Ce pac tvoji programi ne delajo na Macu ne vem kaj silis nanj. Tega res ne razumem.

Po moji logiki Maca ne potrebuje nihce, razen ce pac v njem ne vidi prednosti pred PC. Samo to. Torej, jaz bi ga rabil za video montazo, compositing in 3d, kjer Maci definitivno imajo neke prednosti. Da bi pa kupil Maca pa fural emulator za Windowse je pa potrosnja denarja in resoursov.

In ne moje logike ne razumes pravilo. Jest pa tvojo mislim da nekak stekam. Kupil bi drazji Mac, da bi fural fenci in zmogljiv OSX ki bi emuliral Windowse, kjer bi fural programe ki so spisani za windows in ki bi bili obcutno manj zanesljivi in obcutno pocasnejsi kot ce bi delovali na native okolju, torej na PCju, z edino prednostjo, da so ti Maci pac vsec in bi rad presaltal. Ne recem, to je lahko hudo tehten razlog. A ce hkrati zgubis zanesljivost, hitrost in se placas precej vec, dvomim da opravici. Pa ne mi o mercedesih in ficotih. Ce tvoj volan paše samo v fičota, potem ne kupovat mercedesa, ce ga ne bos mogel uporabljat. Ne?

_________________
www.3delavnica.com
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.03.2005 07:07:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pač, byla, pač.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.03.2005 20:25:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz mislim, da ti je byla čisto dobro odgovoril. Povedal je svoje mnenje, za katerega si sam prosil. Če ti pa ni všeč, pa vnaprej povej, kakšne odgovore želiš, da ne bomo zgubljali časa.

Bistvo prehoda na maca je, da pozabiš na stare vzorce, pustiš vse znano za sabo in na novo odkriješ stvari, ki bi jih rad počel. Da se na macu itak početi (skoraj) vse, ravno tako kot na PC-ju.
Če pa ekvivalentnih programov, ki jih ti rabiš, za mace ni, se mi zdi pa res nesmiselno, da laufaš emulator. To ni to. Brivniki niso za košnjo trave in kosilnice za britje, čeprav bi mogoče za silo šlo (vsaj v eni smeri).
Če boš imel napačna pričakovanja, boš samo razočaran.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.03.2005 21:04:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na forum sem prišel z vprašanjem prav zato, da bi slišal različna, ali pa večinska, mnenja. To sem tudi dobil. byla ni bil edini, ki je tako mislil, večina je. Mi je že dosti bolj jasno kako je s to zadevo in sem se že odločil kako in kaj. Na forume ne hodim prav pogosto, zato nisem navajen oz. ne poznam 'forumske govorice'. Tako kot večina ljudi, tudi meni ni všeč, če mi kdo reče, da sem neumen ali bedast. Morda se mi je zato zdelo, da je bil bylin odgovor malo ciničen in abraziven, celo elitističen. Razumem zdaj, da to ni bilo tako.
Meni predstavljajo računalniki, celoten fenomen, nekaj več kot le delovno orodje in se morda zato ne lotevam zadev strogo binarno. Verjetno pa vsak gleda na take stvari po svoje. Get a life. Get a Mac! What's wrong with that?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani