Jabuk
ponovna namestitev OS X
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.03.2005 15:24:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo vsem,
glede na to, da sem nov mac uporabnik Smile prosim za par nasvetov in se vnaprej opravičujem za morebitne stupidnosti.

Pridobil sem imaca g4 800 kupljenega v švici ter pri spoznavanju sistema in spreminjanju jezika vrjetno kaj zakelil (ne glede na vklop oz. izklop ne kaže več imen pod ikonami, desni klik mi odpira prazen submeni pri applovih aplikacijah,search v finderju obvisi).

želim na novo namestiti OS X (10.2.3, trenutno updejtan na 10.2.Cool, pa me zanima sledece:
- ali neizogibno zapravim nesistemske podatke brez backupa (disk ima eno particijo)?
- dobil sem nalozen MS office brez inštalacijskega cd, ki ga zelim ohraniti (imam legalnega na pc-ju, pa jim ne nameravam se enkrat keširat). Je to mogoče?
- je smiselno namestiti 10.3 (256 ram), lahko le doplacam nadgradnjo? Aja, imam nekakšne applove upgrade kupone iz CH.
- ali naj pri novi namestitvi ločim disk particije in koliko velika naj bo namenjena OS-u?

Ziher še kaj v prihodnje, kar ne bom našel na forumu.
lp.


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.03.2005 19:14:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Wellcome to the apple club!

Torej... najelegantnejše bi bilo (po moje) poklicat nekoga (frenda) z notebookom, priklopit mašine preko firewire - kjer je tvoja mašina "eksterni disk" in skopirat podatke. Verjamem, da obstaja še kakšen programski način, pri katerem ne rabiš nobenih drugih device-ov, ampak sam ga ne poznam. Če ne bo šlo drugače, mi piši, privleči mašino k meni in to urediva.

Potem pa "clean install". Ja, definitivno rabiš dve particiji.

Dokupi ram.

Office bo po mojem mnenju "odletel"... iWork je poceni alternativa. Relativno uporabna, Pages (nadomestek Worda) je soliden, Keynote (PowerPoint) pa je genialen. Potem je še OpenOffice, ki je tudi čisto uporaben. Sam živim s tema dvema paketoma.

Glede upgrade-a ti bo največ vedel povedat No.1, lahko pa pokličeš še druge dealerje. Po moji zdravi kmečki logiki ti morali priznat upgrade, razen če v EULA ne piše drugače.


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.03.2005 20:09:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da bi naceloma update ali restore sistema moral pustiti vse nesistemske poodatke in nastavitve pri miru. Seveda tudi vse programe - vkljucno z Officem. Tako da po mojem ne bi smelo biti tezav. Kaksen back-up je pa seveda priporocljiv - oz. najbolje kar Carbon Copy na drug disk (ali particijo).

Glede upgrada na 10.3. pa je tako: stvar je seveda nekoliko lepse tekoca (in z manj cudnimi bugi) kot 10.2. Je pa res, da nimam pojma, kako se obnasa pri 256 rama ... to je namrec zeloooo za silo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.03.2005 11:49:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala obema.
sem danes namenjen v LJ, med drugim po ram, pa bom o ostalem malo povprašal še pooblaščence.

Pozdrav iz MB Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani