Jabuk
Optimizacija sistema
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.03.2005 23:53:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, s cim VI pucate in optimizirate svojo jabolcno pito.
Tukajle je nekaj orodja nastetega.

Pa na kaksen nacin se sploh lotevate ciscenja - katere stvari se vam zdijo najpomembnejse za loscenje do sijaja?


Ni navedeno

Prispevek: #2   Objavljeno 07.03.2005 00:49:57
Odgovori s citatom
le Verify/Repair Disk Permissions in pri odstranjevanju programov počistim Preferences (za program, ki ga odstranil). in ostali?
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.03.2005 07:49:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Trenutno nič.Bom pa si omislil Onyx,ko bo cajt Smile

_________________
we are  of borg
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.03.2005 10:29:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razen morda s Cocktailom pognat maintainance skripte in repairat disk permissione vsake tolko casa, je vecina ostalih programov brezveze. Za "popravljanje" in "optimiziranje" izgubis vec casa, kot pa je od njih dejanske koristi. Mac OS X ze sam po sebi skrbi zase dovolj dobro.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.03.2005 10:33:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dobro je tudi delat defragmentacijo diskovnega prostora... fragentacija datotek je sicer zelo majhna in nikoli ne gre prek številke 500 datotek v mojem primeru, je pa zato fragmentacija diskovnega prostora zelo velika (pretrgana zapolnitev diskovnega prostora)

Zato bo kmalu vaš diskovni prostor popackan s presledki in polnimi sektorji tja do sredine ali še dlje, pa čeprav imate le 10% zapolnjenost. Predvsem je to pomembno pri prenosnikih, ki se že tako vrtijo z malo diskovnimi obrati. Disk pa se v vsakem primeru hitreje vrti na robu, kot v notranjosti. Hitreje bo torej, če bo disk zapolnjen na začetku.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.03.2005 11:35:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem poleg Onyxa, ki je dober čeprav počasen probal še SpeedTools, ki razen defraga niso ne vem kaj sem pa nazadnje dal gor TechTool Pro v.4 ki pa so božanski v vseh pogledih. Res vredno probat!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 07.03.2005 13:23:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem po enem letu intenzivnega dela še vedno na "prvi" in neočiščeni inštalaciji... ne čutim nobene potrebe. V nekem obdobju sem se začel intenzivno ukvarjat s temi problemi (bolj iz navade z win (loose) mašin), kot zaradi dejanske potrebe. Povsod sem naletel na podobne vtise: nič ni treba počet s sistemom, razen verifikacije file permission-ov... zato sem pač pustil vse pri miru. še vedno je vse o.k., tudi hitrost se mi zdi čist kul.

MitjaP: glede hitrosti diska tole - gostota zapisa je večja proti sredini (začetek diska) in manjša proti obodu. Pretok podatkov pa je konstanten... hitrost je lahko različna zgolj zaradi "sprehajanja" glave od sektorja do sektorja.

BrainWar: kaj je tako dobrega v TechToolPro? Se je po intervenciji s tem paketkom obnašanje strojčka izboljšalo? Ker če se splača, potem bom to poskusil.

lp, V
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 07.03.2005 13:59:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam predvsem na vsake toliko časa popravim permissne, na nekaj mesecev pa me prime, da si pospravim Library. Takrat brskam po /Library/ in ~/Library/ ter brišem vse ostanke programov, ki sem jih brisal ali ne rabim. Za to sicer nimam nobene posebene potrebe (tudi količina diska, ki ga te datoteke zavzamejo je zanemarljiva), vendar me muči to, da so tam neki ostanki, ki nimajo tam kaj delati. Povsem psihološka zadeva torej.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 07.03.2005 23:41:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tech tools ti omogoči narediti edrive, neke vrste particije za reševanje vseh težav, od emergency startupa pa do optimizacije in maintenenca. Jaz imam disk hudo poln, že sistem in trije Jam Packi mi zasedejo skoraj 2/3 diska in TechTools poskrbi da ne glede na to vse lepo laufa. Poleg pa ima še en kup dodatnih testov in drugih programčkov. Moje mnenje je da je vreden namestitve.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 137
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.03.2005 08:17:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
:mac:
Jaz uporabljam OnyX ... v vseh pogledih dobra izbira!
Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 137
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.03.2005 09:31:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
:mac:
Ponovno naložil TechTool Pro .... bom stestiral in podal mnenje..

Cool
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.03.2005 13:12:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TechTool za OS X dobiva zelo slabe reviewe na netu, pravijo da naredi vec skode kot koristi. Jaz uporabljam le verify permissions in pocistim ostanke deinstaliranih programov. Dela super. Don't fix if it ain't broken:)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani