Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 25, 26, 27  Naslednja
Home button problem
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 414
Kraj: Velemesto Krško
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #221   Objavljeno 19.09.2011 12:13:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst sem tudi pred kakšnim mesecem poslal svojega iphona na pro servis.
Seveda so mi ga zamenjali z drugim in so mi tudi trdili, da se garancija podaljša za eno leto. Vendar, ko na Applu preverjam mi garancija poteče 22.12.2011 kot pri prejšnjem telefonu...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #222   Objavljeno 19.09.2011 12:17:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi meni ne kaže na selfsolve.apple.com, ampak sem ga že menjal, izven garancijskega roka, prvega Iphona, in so mi ga zamenjali brez problema, sam poakza sem njihov servisni list.

"Jest" praviš da je to tvoj 3ji telefon, si kakšnega dal v garancijo izven enoletne garancije prvega telefona?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.07.2010
Prispevkov: 190
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #223   Objavljeno 19.09.2011 12:36:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, dobil sem odgovor, da lahko telefon prevzamem od 14h dalje, vendar niso nic omenili da bi dobil drug telefon. V ozadju sem slisal samo, da je zamenjan( nevem pa ali je to misljeno na home button ali prav na telefon)

Lp
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #224   Objavljeno 19.09.2011 12:40:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cel telefon je zamenjan.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #225   Objavljeno 19.09.2011 13:03:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
Tudi meni ne kaže na selfsolve.apple.com, ampak sem ga že menjal, izven garancijskega roka, prvega Iphona, in so mi ga zamenjali brez problema, sam poakza sem njihov servisni list.

"Jest" praviš da je to tvoj 3ji telefon, si kakšnega dal v garancijo izven enoletne garancije prvega telefona?


Ne ... Kupljen je bil lani avgusta... enkrat je bil menjan spomladi zaradi Home gumba... drugic pa nekaj dni pred iztekom garancije (se mi zdi, da v zacetku avgusta ali pa je bilo konec julija) ... tokrat pa zaradi "ropotuljice"... sem takrat pisal v eni temi tukaj ...

Sem pa imel lani enega 3GS, ki je bil vec kot eno leto prej kupljen v Italiji in je imel prav tako problem s home gumbom ... pa sem vprasal, ce lahko pri EPL.ju probamo, pa je rekel, da ne, ker je pri Apple-u ze potekla garancija... Sem ga potem nesel v Italijo, kjer je garancija 24 mesecev in sem tam dobil novega... Res sem ga pa moral cakati dobre tri tedne Sad ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #226   Objavljeno 19.09.2011 13:06:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thetappker je napisal/a:
No, dobil sem odgovor, da lahko telefon prevzamem od 14h dalje, vendar niso nic omenili da bi dobil drug telefon. V ozadju sem slisal samo, da je zamenjan( nevem pa ali je to misljeno na home button ali prav na telefon)

Lp


Garancijsko iPhone-ov ne popravljajo ... Vedno dobis novega (refurbished) ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #227   Objavljeno 19.09.2011 13:55:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
"JEST" torej pol bi moral met garancijo na pro-servisu do začetka avgusta 2012. Če te bo telefon kej zaj. nes na servis pa boš videl da menjajo brez problema Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #228   Objavljeno 19.09.2011 13:57:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim pa da imam še nekje kopije papirjev, od 3gs-a dkaj sem ga nesu prvič, in kdaj drugič na servis, če najdem bom prlepu gor Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #229   Objavljeno 19.09.2011 13:57:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem gre za nateg oz. prazne obljube PRO-servisa!!meni tud ni jasno zakaj pol govorijo glede garancije ob menjavi telefona…!! Rolling Eyes

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #230   Objavljeno 19.09.2011 14:05:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
idavid4 je napisal/a:
Potem gre za nateg oz. prazne obljube PRO-servisa!!meni tud ni jasno zakaj pol govorijo glede garancije ob menjavi telefona…!! Rolling Eyes


Ni nateg Smile pa kolkrat morm še povedat da so ga men zamenjal izven applove garancije Very Happy preberi par postov gor, sem napisal da so mi ga zamenjal...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #231   Objavljeno 19.09.2011 14:09:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ampak izgleda, da si zaenkrat si ti edini, ki so mu to naredili. Rolling Eyes
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #232   Objavljeno 19.09.2011 14:10:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja nevem ti si edini do sedaj ki lahko potrdi da to drži kar pravijo da ob menjavi za drugega ponovno velja garancija!! Wink sam imam papir ki sem ga dobil ob menjavi vendar na njemu nič konkretnega ne piše samo za gre za menjavo in ser.številka novega…!! Very Happy

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #233   Objavljeno 19.09.2011 14:40:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Očitno ne bomo prišli do konca Smile tudi na mojem papirju nič ne piše,jst sam pravim da so mi zamenjali izven garancije appla, zdej si pa mislte kar hočte Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.07.2010
Prispevkov: 190
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #234   Objavljeno 19.09.2011 14:56:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bil tam, dobil nov oz. refurbished telefon.. ob vprasanju kako pa je z garancijo so mi zagotovili, da z papirjem ki sem ga prejel danes, od tega datum velja garancija eno leto z tem dokumentom na njihovem servisu (:
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #235   Objavljeno 19.09.2011 16:05:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kr uredu ja... Very Happy Very Happy

_________________
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #236   Objavljeno 20.09.2011 10:44:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da so informacije razlicne in en pravi tako, drugi drugace... sem pisal na Pro Servis, kako je s tem in dobil naslednji odgovor, ki ga z njihovim dovoljenjem objavljam.


Moj mail z vprasanjem:



From: Thomas Bergant <thomas@mobile.si>
Subject: Apple iPhone - garancija
Date: 19. september 2011 18:06:50 GMT+02:00
To: apple@pro-servis.si


Pozdravljeni,

pisem vam v imenu portala mobile.si in foruma jabuk.si, kjer se stalno pojavljajo vprasanja o tem, kako je z garancijo za iPhone 4 (kupljenim recimo znotraj EU oz. Evrope). Od lanskega septembra je mozno take iPhone oddati v garancijsko popravilo tudi pri slovenskih pooblascenih servisih Pro Servis in EPL. Poraja pa se vprasanje, kako je s podaljsanjem garancije v primeru zamenjave izdelka (z obnovljenim oz. "refurbished" izdelkom). Pri EPLju so mi odgovorili, da se garancija NE podaljsa in velja garancijski rok originalnega izdelka. Tako tudi pokaze, ce serijsko stevilko zamenjanega izdelka vpisemo na spletni strani http://selfsolve.apple.com ... Pri vas pa menda na servisu pravite, da ima zamenjan izdelek ponovno 12 mesecno garancijo, ki zacne teci z dnem, ko je bil stranki vrnjen zamenjani izdelek, ceprav na omenjeni strani to ni razvidno. Tudi nikjer drugje nismo zasledili te prakse, prav tako ni nikjer napisano, do kdaj velja garancija zamenjanemu izdelku.

Prosil bi vas, ce mi lahko uradno pojasnite to zadevo. Pogoji so verjetno enaki za vse modele iPhone, iPad in iPod. Poleg tega me se zanima kako je z iPhone-i, ki so uradno kupljeni v Sloveniji preko Si.mobila. Si.mobil ima na svoji spletni strani in tudi v garancijskem listu, ki je prilozen mobilniku, zapisano, da je pooblascen servis podjetje Emonagram d.o.o.. Po nekaterih informacijah sodec, so le oni pooblasceni za garancijske zahtevke teh iPhone-ov prodanih pri Si.mobilu in jih pri vas ali v EPLju sploh ne vzamete v popravilo oziroma zamenjavo?

Za kakrsenkoli odgovor se vam ze vnaprej zahvaljujem.

Best Regards / Lep pozdrav
Thomas Bergant




... in odgovor, ki ga objavljam z njihovim dovoljenjem



From: Luka Pogačnik <XXXXXXXXX@pro-servis.si>
Subject: RE: Apple iPhone - garancija
Date: 20. september 2011 08:12:18 GMT+02:00
To: Thomas Bergant <Thomas@mobile.si>


Pozdravljeni

Kar se tiče iPhone, ki so bili kupljeni pri Si.mobilu.
Garancija se lahko uveljavlja tako pri nas kot tudi na ostalih servisih v EU. Moram reči, da pri nas od začetka prodaje še nismo zavrnili telefona, ki je bil kupljen pri Si.mobilu.
Refurbished izdelki naj bi pa po Apple imeli 90 dni garancije (oziroma garancijo originalne enote, kar je dlje). Pri nas, glede na to, da tako veleva naša zakonodaja, imajo pa vsi ti izdelki 1 leto garancije. Pri preverjanju garancije pa pokaže da je »out of warranty«, ker se garancija nanaša samo na zamenjano enoto in ne na celotno vsebino paketa. Kar pomeni, da pri 15 mesecov starem iPhonu (garancijsko zamenjan pred 6 meseci, ki je še v garanciji), garancija ne prizna slušalk ter polnilca...

Lep pozdrav, Luka

Luka Pogačnik
Samostojni tehnik / Service tehnician


Predstavnik EPLja pa upam, da bo sam napisal svoje stalisce ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #237   Objavljeno 20.09.2011 11:08:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pejmo po vrsti:)

Glede garancije za iPhone je imel Apple takšno zgodovino sprememb:

-brez servisa za iPhone
-v servis je bilo možno vzeti katerikoli iPhone v garanciji, ki ni kupljen v SLO (cel svet, EU...)
-potem je Apple spremenil, samo EU in brez SLO
-potem so spremenili EU + Evropska ekonomska skupnost

Glede SiMobila je točno navodilo od SiMobila in od Apple-a, da njihovih telefonov ne more prevzeti v servis nihče razen Emonagram...

Prilagam še točno-brez prevoda, kar je Apple pred pol ure potrdil, kaj lahko AASP (Apple Authorized Service Provider) prevzame v garancijsko popravilo:

All Apple iPhone products designed by Apple that were:

(a) sold to an end user in a country in the European Union, European Economic Area and / or European Free Trade Association other than the country where the Authorized Service Location is located; or

(b) sold to an end user through an Apple online store for a country in the European Union, European Economic Area and / or European Free Trade Association linked to www.apple.com by Apple Inc, its subsidiaries and affiliates, .

So it is more then obvious, that you are not allowed to repair iPhones sold in Slovenia by SiMobil.


Mislim, da je vse jasno in točno ter popolnoma nedvoumno zapisano.

Glede garancije:

-izdelek ima takšne garancijske pogoje, kakršni so bili sklenjeni v državi nakupa oz. pri prodajalcu, ampak Apple ima največ 12 mesecev garancije. Tako velja nekje celo 2 leti garancije, garancijo pa je potrebno uveljaviti pri operaterju ali njegovem serviserju (Npr. ITIM ma 2 leti če prav vem).

Garancija se po slovenski zakonodaji podaljša za čas popravila, če pa je izdelek zamenjan pa se samo v Sloveniji kupljenim izdelkom MORA dodeliti nova enoletna garancija.

Za ostale države velja tako kot imajo tam zakonodajo, ampak so tako različne, da je vsaka peta država neka izjema in samo po serijski številkii lahko vsak ugotovi resnični status. Večinoma imajo tako, da je na servis 90 dni garancije oz. originalna, kar je pač daljše.

Seveda lahko v tujini kupiš tudi Apple Care in to uveljaviš tudi pri nas, kupiti pa ne moreš Apple Care v SLO (za noben izdelek).

Želje, vprašanja, rade volje pojasnim karkoli Smile

Vse informacije glede servisa so vedno na voljo na brezplačni support številki 080 080 321, vsi pa ste po 3/10/11 vabljeni v servis na Kongresnem trgu 15. Parking je zagarantiran, 15 minut brezplačnih...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #238   Objavljeno 20.09.2011 11:53:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
"JEST", hvala ker si se pozanimal in smo končno rešili ta problem Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #239   Objavljeno 20.09.2011 11:59:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj ga nismo resili Smile Po odgovoru EPLja sodec, bi rekel, da pri Pro Servisu neki ni po regelcih... Sad ... in vprasanje je, koliko casa bo se tako... Glede na to, da nihce nima nic na papirju... se to lahko spremeni cez noc Very Happy


Skratka... ena cela "štala" je okoli tega Rolling Eyes Very Happy

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #240   Objavljeno 20.09.2011 12:05:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To maš prav ja Smile mogoče bi blo bol da bi bli tih glede tega, bi vsaj ostal tko pri pro-servisu, zdej bodo pa kje skenslal, k se bo lahko EPL prtožu... Sam pomojm pa mislim da je pro-servis izkoristil luknjo v zakonu in jo zdej lepo koristi...
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 25, 26, 27  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani