Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
SLO črkovalnik za Office 2011:mac
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 03.06.2011 22:46:45
prosim za povračilo članka za office 2011 črkovalnik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

že kako uro iščem članek kako se je dalo namestit črkovalnik za office 2011.

S postopkom, ki ga je spisal aptudejt, sem si uredil na starem Macbooku črkovalnik za office 2011, sedaj sem si kupil novega imaca pa bi to rad tudi tam uredil, na ne najdem ne datoteke - slovarja in postopka kako to naredim.

Če bi bil toliko prijazen (uporabnik aptudejt) in povrnil ta članek ali da pošleš navodila na ZS.

Hvala, dam za pivo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.11.2010
Prispevkov: 641
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 24.06.2011 16:40:49
Re: prosim za povračilo članka za office 2011 črkovalnik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi mene to zanima Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 24.06.2011 17:09:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=20139&highlight=office+slo
Je to to.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.11.2008
Prispevkov: 70
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 23.07.2011 15:11:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aptudejt, čestitke in iz srca hvala za tvojo pomoč. Slovenski črkovalnik končno dela tudi v M$ office!!! Bravo

Imam pa še eno prošnjo. Mi lahko razložiš kako se estrahira besede iz Aspell slovarja, ker bi rad ženi uredil tudi za srbski in makedonski jezik. Potrebuje ga namreč v službi.

Lep pozdrav in še enkrat hvala.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.06.2008
Prispevkov: 70
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 24.07.2011 11:07:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
in kje zdaj najdemo to aptudejtovo rešitev?????
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.03.2009
Prispevkov: 156
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 11.08.2011 19:33:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nujno rabim, da mi nekdo pove, kako se nastavi slovenski spellcheck na Mac Office 2011. Gre za MBA 13''.

Nujno!

Hvala!

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.03.2009
Prispevkov: 194
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 11.08.2011 19:45:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
enako potrebujem za nastaviti ... ima kdo kje opisano rešitev?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.03.2009
Prispevkov: 156
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 11.08.2011 21:58:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dajte no, a res nihče ne ve??
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2011
Prispevkov: 329
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 11.08.2011 22:19:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
probajta s slovenskim jabolkom http://www.jabuk.si/datoteke/Slovensko_jabolko.zip

pol se pa mal poigrajta v systme preferences language in keyboard, pa potem še v officu pod spelling and grammar.

Very Happy

_________________
Lp Simon
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.10.2007
Prispevkov: 86
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 19.08.2011 14:30:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm,

jaz imam pa legalen Office za Maca 2008. A na to pa ne gre? Ker mi gre res na živce, da moram vse spisati brez črkovalnika in potem zaganjati OpenOffice za preverjanje.

Tnx za odgovor.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 19.08.2011 15:05:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj je prejšnja rešitev (za Office:mac 2011) z uporabo Aspellovega slovarja. Umaknjeno je bilo, ker mi je bilo rečeno s strani enega uporabnika da je sr*** in ne vem kaj še vse.

Slovar ima eno napako, in sicer, da je nekaj besed podvojenih (zato ker Aspell uporablja afix datoteko, ki v določenih sklonih pomeni podvojene besede, jaz pa tega nisem predvidel, ko sem sestavljal Word 2k11 compatible fajl. Zadeva deluje, bi pa delovala kako ns hitreje, če teh podvojitev ne bi bilo (jih je kak 1%)).

Skratka, rešitev, ki preverejno, deluje:
Citiram:
Microsoft že nekaj let ne odgovarja na prošnje slovenske Mac uporabniške skupnosti, o vključitvi slovenskega črkovalnika v Office programski paket.

Lanskega leta smo bili deležni nove različice Office za mac z letnico 2011. Ta je končno prinesla popolno združljivost novih dokumentov (.docx, .xlsx, .pptx) z Windows različicami ter zamenjala nepriljubljeni Entourage z Outlookom. Edina stvar, ki še vedno manjka je črkovalnik.

V Outlooku je sicer možno nastaviti slovenski črkovalnik, ker Outlook prikazuje besedilo z uporabo WebKit-a, ta pa uporablja sistemski črkovalnik. Word in Excel pa nimata te možnosti.

A obstajajo delne rešitve. In eno vam ponujamo tudi mi.

Pripravili smo slovar slovenskega jezika (seznam besed je vzet iz Aspell slovarja, ki ga lahko najdete tukaj), ki obsega skoraj 1,5 milijona besed. Ker Office trenutno ne omogoča namestitve privzetih slovarjev, je treba ta slovar uvoziti kot osebni slovar. Slabost tega je, da hkrati deluje tudi osnovi črkovalnik (npr. angleščina), kar pomeni, če je slovenska zatipkana beseda enaka angleški, je črkovalnik ne bo podčrtal. To lahko obidemo z uporabo precej abstraktnega jezika (npr, švedski jezik).

Kako to naredimo:
1. Prenesite slovar iz naše spletne strani (ali pa pripravite svojega).
2. Ugasnite vse Office programe.
3. Odprite Finder in pojdite v mapo: Uporabniško ime/Library/Preferences/Microsoft/Office 2011/
4. Ekstrahirajte iz arhiva OfficeSLOPack.zip datoteko Slovenski jezik.dic v zgornjo mapo (točka 3.)
5. Odprite Word 2011 in v meniju Word izberite Preferences…
6. V odprtem oknu kliknite na Spelling and Grammar
7. Kliknite na gumb Dictionaries…
8. V odprtem oknu kliknite gumb Add… in izberite datoteko Slovenski jezik.dic (če je ne morete klikniti, potem v spustnem meniju Enable: izberite All Files)
9. V izbirnem polju Language: izberite jezik s katerim črkovalnikom želite uporabljati ta slovar (pomembno, delal bo samo s tem jezikom – izberite npr. švedščino)
10. Odstranite kljukice pred vsemi drugimi vnosi (npr. Custom Dictionary), razen pred slovenskim
11. Potrdite vsa okna tako da se znajdete nazaj v osnovnem Wordovem oknu
12. V meniju Tools izberite Language… in nastavite tisti jezik za katerega ste določili slovenski slovar (npr. švedščina) ter kliknite gumb Default… če želite da vedno uporabljate slovenski jezik.

Opombe:
- Jezik ki ga izberete v 9. točki mora biti obvezno nameščen, drugače črkovanje ne bo delovalo (vse bo nepodčrtano)
- Če dobite dokument od drugje morate ponovno izbrati jezik iz 9. točke

Za najboljše delovanje naj bo preverjanje črkovanja in slovnice nastavljeno tako kot je na spodnji sliki:



Posodobitev 1:

V kolikor želite obdržati slovnico za druge jezike (torej nočete v zgornjem oknu odstraniti kljukice pred Check grammar as you type):

Rešitev 1: izberite namesto (v zgornjem primeru) Švedščine, jezik ki nima slovnice
Rešitev 2: za Švedščino v mapi Applications/Microsoft Office 2011/Office/Shared Applications/Proffing Tools/ izbrišite datoteko Swedish Grammar.proofingtool in znova zaženite Office. Enako lahko storite za druge jezike (samo v celem vodiču zamenjajte Švedščino z jezikom po vaši izbiri).

Za morebitna vprašanja smo vam dosegljivi tako v komentarjih kot na našem email naslovu: info@aptudejt.si.



Nazadnje urejal/a aptudejt Pet 19. Avg 2011 19:09; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.03.2009
Prispevkov: 194
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 19.08.2011 15:06:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepša hvala Smile!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2009
Prispevkov: 930
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 23.08.2011 00:33:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a lajhko vprašam kaj to sploh pomeni:
Check grammar as you type. Tega nimam odkljukanega pa mi je vseeno podčrtal pri stavku danes je lep sončn dan. napačno besedo Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 23.08.2011 06:51:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimaš odkljukanega ali obkljukanega?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 23.08.2011 08:40:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali je možno tudi dodajati nove besede v "slovar", ki ga uporablja črkovalnik? Recimo tiste besede, ki mi jih podčrta rdeče...

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 23.08.2011 10:06:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:
Ali je možno tudi dodajati nove besede v "slovar", ki ga uporablja črkovalnik? Recimo tiste besede, ki mi jih podčrta rdeče...


Jap, tiste ki jih dodaš gredo tako vedno v osebni slovar (in ker je ta slovenski nastavljen kot osebni, gredo kar noter).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.01.2010
Prispevkov: 220
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 23.08.2011 10:28:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S tem OSX Office Wordom 2011 jaz nimam nekih dobrih izkušenj. Zaradi narave dela pač moram delati v Wordu... ko delam na Winsih in potem file odprem v OSX Wordu, se sesujejo headingi, oštevilčevanje, kazalo,... skratka menim, da je tole MS slabo naredil - njihov lasten program za različne OS ni kompatibilen - kakšne izkušnje imate drugi?

Sedaj preko Virtual Box zaganjam Office 2007, a to ni to... kakšna rešitev?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 23.08.2011 10:31:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TheAngel je napisal/a:
S tem OSX Office Wordom 2011 jaz nimam nekih dobrih izkušenj. Zaradi narave dela pač moram delati v Wordu... ko delam na Winsih in potem file odprem v OSX Wordu, se sesujejo headingi, oštevilčevanje, kazalo,... skratka menim, da je tole MS slabo naredil - njihov lasten program za različne OS ni kompatibilen - kakšne izkušnje imate drugi?

Sedaj preko Virtual Box zaganjam Office 2007, a to ni to... kakšna rešitev?


Pri meni med 2010 in 2011 ni razlike. Sem imel težave z 2007 na 2008. Nisem pa nikoli probal 2007 na 2011.

Ms trdi kompatibilnost 2010 - 2011. Za 2008 so sami priznali da je bilo bolj tako-tako.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 13.09.2011
Prispevkov: 1
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 13.09.2011 07:30:34
word 2008
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A se da nastavit ta slovenski črkovalnik tudi za word 2008, ali dela samo na 2011?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 17.09.2011 08:27:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TheAngel je napisal/a:
S tem OSX Office Wordom 2011 jaz nimam nekih dobrih izkušenj. Zaradi narave dela pač moram delati v Wordu... ko delam na Winsih in potem file odprem v OSX Wordu, se sesujejo headingi, oštevilčevanje, kazalo,... skratka menim, da je tole MS slabo naredil - njihov lasten program za različne OS ni kompatibilen - kakšne izkušnje imate drugi?

Sedaj preko Virtual Box zaganjam Office 2007, a to ni to... kakšna rešitev?


Offici niso med sabo kompatibilni 100% niti med OSi niti med različicami znotraj OS. Že od nekdaj in ne verjamem, da bo kdaj bolje, ker OSX in WIN offcov ne dela osta firma oz oddelek. Vsak je razvit čisto po svoje.

_________________
2013 15" MBP, 2010 MBA 11", 2007 MB 2.0, TC, iPhone SE, iPad Mini Retina, iPad2.
Jebemti, bere se, kot da sem fanboy ...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani