Jabuk
iPhone pozitivno/negativno
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.04.2008
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.04.2008 21:42:15
iPhone pozitivno/negativno
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lep pozdrav.
V zadnjem času razmišljam o nakupu iPhona. Zanima me par stvari. Predvsem uporabnost v primerjavi z dosedanjo Nokio N70.

Zanima me kako je z bluetooth povezavo Mac iPhone. Je možno prenašanje datotek? Povezave Maca preko iPHONA na net?

V glavnem me zanima uporabniška izkušnja. Vse seveda realno. Pozitivno oziroma negativno.

Lp,
Matevz
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.11.2007
Prispevkov: 88
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.04.2008 22:22:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če nisi vajen mac stvari, potem ne kupuj iphonea. Vsaj jaz tako opažam, da folk, ki pred tem ni imel ničesar applovega, hitro najde "napake" oz. hibe telefona ter to potem širi naokoli. Seveda obstajajo izjeme.

Bluetooth pri iphoneu NE omogoča transfer podatkov, samo glasu. Je že bilo napisano parkrat na temu forumu. Maca preko iphonea ne moreš povezati na net, ker iphone ne more delovati kot modem, kot si to navajen pri nokii.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.04.2008
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.04.2008 22:36:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oj,
sem na macu že nekaj časa in sem sploh navdušenec nad vsemi applovimi stvarmi. Zanima me res uporabniška izkušnja. Dejstvo je, da iPhone je super stvar, ampak kot je vedno pri telefonih te kakšna stvar zmoti in te nervira.

thanx za odgovor.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.04.2008 23:01:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matevz je napisal/a:
Oj,
sem na macu že nekaj časa in sem sploh navdušenec nad vsemi applovimi stvarmi. Zanima me res uporabniška izkušnja. Dejstvo je, da iPhone je super stvar, ampak kot je vedno pri telefonih te kakšna stvar zmoti in te nervira.

thanx za odgovor.


Če rabiš telefon za klicat,sms-rat, gledati youtube, poslušati musko, gledati slike ter se igrati z njim je pravi telefon zate. Če pa rabiš poslovno rabo telefona, kot so prenos podatkov, povezava z notesnikom,sprejemanje mailov preko push maila, sli BBja, preglednost kontaktov ter koledarja, taski, itd ( verjetno sem pozabil še kup stvari!!) POTEM IPHONE NI TELEFON ZATE!!!

Jaz osebno že imam iphona zelo dolgo in sem bil v samem štartu več kot srečen, ampak moje potrebe so takšne kot je vpisano zgoraj, zato mi iphone ne pride prav in sem bil primoran nabaviti nokio E90, ki pokrije vse moje potrebe in še več.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2008
Prispevkov: 558
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.04.2008 04:39:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj malenkosti, ki sej jih opazil v dveh dneh odkar imam ta telefon:

- pri SMS-ih ni možnosti funkije "Pošlji naprej"
- ni možnosti izbire profilov
- če hočeš da ugasne zaslon je potrebno zakleniti tipkovnico.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.04.2008 06:02:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
s3c je napisal/a:
Nekaj malenkosti, ki sej jih opazil v dveh dneh odkar imam ta telefon:

- pri SMS-ih ni možnosti funkije "Pošlji naprej"
- ni možnosti izbire profilov
- če hočeš da ugasne zaslon je potrebno zakleniti tipkovnico.


Na žalost bo Apple še nekaj časa potreboval, da splavi na svet telefon z vsemi funkcijami, ki ste jih vajeni pri ostalih telefonih. Vedeti morate, da je to le prvi telefon, ki so ga dali ven. In že ta je bil uspeh!

Če morda kdo pozna zgodovino BlackBerry-ja..začeli so s pagerji Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2007
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 24.04.2008 06:52:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mixor je napisal/a:
Če nisi vajen mac stvari, potem ne kupuj iphonea. Vsaj jaz tako opažam, da folk, ki pred tem ni imel ničesar applovega, hitro najde "napake" oz. hibe telefona ter to potem širi naokoli. Seveda obstajajo izjeme.


Nikoli nisem mel nič od appla pred iphonom pa mi je nekaj najbolj svetovnega. Cool Štejem se med izjeme. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.09.2007
Prispevkov: 456
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 24.04.2008 10:14:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no, moje mnenje je naslednje. glede na to, da sem uporabljal vse možne dlančnike od HP-ja, se pravi wm os sistemi, pa tud prej simbiana precej, ugotavljal, da so današnji telefoni itak prekomerno nabutani.

vsak se mora vprašat kaj dejansko potrebuje. meni iphone služi noro dobro in preko iphona dejansko tudi surfam po internetu. tako dobro kot na nobeni nokii, se-ju ali celo dlančniku. ker je tako zelo praktičen na račun prstnih spretnosti. skratka, i phone je v mojem primeru pojedel z vso konkurenco.

absolutno.
Cool
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.04.2007
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.04.2008 11:04:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni najbolj nadležne stvari:
- napišeš SMS, ugotoviš da si se zmotil pri naslovniku in moraš vse ponovno (!) napisat
- ni prejemanja MMS (oz. je totalno bedno - rabiš tri aplikacije, ročno šetanje po filesystemu, pa še vsega teksta ne vidiš)
- neuporaben fotoaparat (slaba kvaliteta, ni flasha, že v normalnem položaju ga težko držiš, v "landscape" pa je popolnoma nemogoče fotkati)

Če to lahko preživiš, potem je super.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.09.2007
Prispevkov: 456
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.04.2008 12:24:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dare je napisal/a:
Meni najbolj nadležne stvari:
- napišeš SMS, ugotoviš da si se zmotil pri naslovniku in moraš vse ponovno (!) napisat
- ni prejemanja MMS (oz. je totalno bedno - rabiš tri aplikacije, ročno šetanje po filesystemu, pa še vsega teksta ne vidiš)
- neuporaben fotoaparat (slaba kvaliteta, ni flasha, že v normalnem položaju ga težko držiš, v "landscape" pa je popolnoma nemogoče fotkati)

Če to lahko preživiš, potem je super.


se podpišem povsod razen fotkiča. fotkič je men odličen! ne more se sicer primerjat s SE ampak... dober je, ne bit zdej dlakocepski Wink

ampak šit z mmsi je pa res. oduren!
Rolling Eyes
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 28.04.2008 13:05:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dare je napisal/a:
Meni najbolj nadležne stvari:
- napišeš SMS, ugotoviš da si se zmotil pri naslovniku in moraš vse ponovno (!) napisat

Tukaj te ne razumem popolnoma... Editiranje je vedno mogoce... seveda dokler ne pritisnes gumba SEND... Smile ...

Citiram:
- ni prejemanja MMS (oz. je totalno bedno - rabiš tri aplikacije, ročno šetanje po filesystemu, pa še vsega teksta ne vidiš)

Lahko smo veseli, da je vsaj toliko... iPhone v osnovi sploh ne omogoca MMSanja... Sicer pa... kdo to sploh pogresa? Smile ... Jaz nevem ce se v svoji ne tako kratki dobi uporabe mobilnikov uporabil MMS vec kot 10x... seveda za kaj drugega kot samo za testiranje Smile ...

Citiram:
- neuporaben fotoaparat (slaba kvaliteta, ni flasha, že v normalnem položaju ga težko držiš, v "landscape" pa je popolnoma nemogoče fotkati)

Če to lahko preživiš, potem je super.

Fotkic je cisto soliden... boljsi kot na marsikaterem mobilniku... Seveda je pri nekaterih fotkic tudi boljsi... ampak se mi zdi, da je veliko vec tistih, pri katerih je se slabsi... cetudi imajo 2 mpix fotkic, so na nekaterih mobilnikih slike veliko slabse...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.04.2007
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 28.04.2008 13:51:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
dare je napisal/a:
Meni najbolj nadležne stvari:
- napišeš SMS, ugotoviš da si se zmotil pri naslovniku in moraš vse ponovno (!) napisat

Tukaj te ne razumem popolnoma... Editiranje je vedno mogoce... seveda dokler ne pritisnes gumba SEND... Smile ...

Ja najprej izberes komu bos posiljal, potem pa zacnes pisat message. Ce si se pri naslovniku slucajno zmotil in to opazis, ko si ze napisal cel SMS, ti preostane samo, da gres nazaj in zgubis ves tekst. Ne mores spremeniti naslovnika.

Jest je napisal/a:
Citiram:
- ni prejemanja MMS (oz. je totalno bedno - rabiš tri aplikacije, ročno šetanje po filesystemu, pa še vsega teksta ne vidiš)

Lahko smo veseli, da je vsaj toliko... iPhone v osnovi sploh ne omogoca MMSanja... Sicer pa... kdo to sploh pogresa? Smile ... Jaz nevem ce se v svoji ne tako kratki dobi uporabe mobilnikov uporabil MMS vec kot 10x... seveda za kaj drugega kot samo za testiranje Smile ...

Ah, daj no, "lahko smo veseli". MMS je standard ze dolga leta in ga podpirajo VSI drugi telefoni. Jaz sem tudi cisto zadovoljen s posiljanjem prek maila, ampak obcasno (redko) pa dobim kak MMS in mi gre res na zivce, skozi kaj vse moram it, da ga potem na pol preberem... Vecina ljudi MMS-e posilja in ne ve, da se pri Applu niso blagovoljili implementirati popolnoma standardne lastnosti mobilnih telefonov.

Jest je napisal/a:
Citiram:
- neuporaben fotoaparat (slaba kvaliteta, ni flasha, že v normalnem položaju ga težko držiš, v "landscape" pa je popolnoma nemogoče fotkati)

Če to lahko preživiš, potem je super.

Fotkic je cisto soliden... boljsi kot na marsikaterem mobilniku... Seveda je pri nekaterih fotkic tudi boljsi... ampak se mi zdi, da je veliko vec tistih, pri katerih je se slabsi... cetudi imajo 2 mpix fotkic, so na nekaterih mobilnikih slike veliko slabse...

Res je, da sem imel prej SE k800i, ki ima verjetno fotkic med najboljsimi na telefonih (predvsem, ker ima pravi ksenonski flash). Na iPhonu me moti, da je tezko slikati z eno roko, predvsem zaradi touch sprozilca. Lahko bi ga dali nekam drugam (npr. zgoraj desno), ali celo naredili izjemo in kot sprozilec uporabili tipki za glasnost +/-.

Dejstvo pa je, da so tole zadeve, specificne za moj nacin uporabe (npr. zelo malo uporabljam MMS in sem mislil, da me pomanjkanje tega ne bo motilo, pa me vseeno).

Da ne bo pomote, se vedno sem fan in ga ne zamenjam za nic drugega Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 28.04.2008 14:24:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede SMSov se vedno ne razumem, kaj ti dela probleme...

Jaz lahko grem enostavno nazaj na polje z imenom ali stevilko in jo popravim oz. zamenjam s popravljeno...

Tukaj sem posnel video, kako to izgleda (sicer je bolj svoh, ker ima moj drugi telefon (Nokia 8600 luna) se veliko slabsi fotkic od iPhona Smile ... kamera pa je sploh bolj boga ....

iPhone-cell.mp4

Glede MMSov... jaz osebno niti ne pogresam te funckije... je pa fajn, ce je... ravno zaradi tega, kot ti pravis, ce mi kdo slucajno poslje kaj Smile ...

Glede fotkica... Nalozi si program "Snapture", ki odpravlja te pomanjkljivosti... Fotkas lahko s pritiskom na gumb za glasnost ali kjerkoli na ekranu ... Dodane so pa se druge funckionalnosti...




Nazadnje urejal/a Jest Pon 28. Apr 2008 14:28; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 28.04.2008 14:27:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem pogruntal, kaj te muci...

Ti izgleda posiljas SMS tako, da gres najprej v imenik in tam izberes pri stiku, da mu zelis poslati sporocilo Smile ...

Jaz grem pa preko ikone "Sporocila" oz. Messages" ... tam pa je vedno kasneje mozno popravljat naslovnika Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani