Jabuk
Tako se obnese imac G5
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.01.2005 00:00:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hoj!

Pravkar sem postal ponosni lastnik iMaca G5 in moram priznati, da me je očaral. Ker sem sicer uporabnik Linuxa (Ubuntu, okolje Gnome) sem nadušen tudi nad določenimi podobnostmi, a kljub temu je nekaj stvar precej drugačnih, na srečo izboljšanih.

Seveda pa si kot popolni začetnik še vedno ne znam razložiti nekaterih podrobnosti, tudi po pregledu priložene dokumentacije ne, zato se obračam na vas. Vsaj z upanjem, da me boste napotili na kakšno spletno stran z dobro dokumentacijo.

Na E.P.L. so mi naložili programsko opremo, vključno s četrtkovimi popravki in verejtno tudi s slovenskimi tipkovnicami. V meniju za razpored tipk imam namreč na razpolago 5 primerkov (U.S., slovenski, Czech, Slovensko CE in Slovenian) in zanima me, kateri je pravi.

Občutek imam tudi, da se mi naključno menjavajo. Je to normalno in zakaj je temu tako? Moram namestiti morda kateri drugi razpored tipk, glede na to, da je pred dnevi prav tu potekala debata o nekih novih razporedih?

Zdaj pa še nekaj vprašanj glede posameznih tipk. Tipki Home in End ne delujeta, vsaj tako ne kot v Linuxu in v Windows. Je spet kaj narobe z naborom?

Kakšno funkcijo ima tipka s prekrižanim paralelogramom pod tipko za tišanje zvoka?

Kako s slovenskim razporedom tipk (recimo Slovenian) vnesem afno?

Toliko zaenkrat Wink

_________________
Mac OS X. Because making Unix user-friendly is easier than debugging Windows.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 24
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.01.2005 06:19:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Alora... če hočeš, da se ti tipkovnice ne bodo preklapljale si instaliraj paket, ki ga je naredil MitjaP za qwerty razpored tipk (ali ifekali, če imaš qwertz)... Vsaj tko sem jest informiran... sej debata je tudi nekje v tem forumu...

Tist precrtan paralelogram je num lock (kokr jest vem)

Pri slovenskih tipkuljah pa afno dobis z kombinacijo Alt+V (kokr jest vem)

LP

TribesMan
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.01.2005 08:28:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TribesMan je napisal/a:
Alora... če hočeš, da se ti tipkovnice ne bodo preklapljale si instaliraj paket, ki ga je naredil MitjaP za qwerty razpored tipk (ali ifekali, če imaš qwertz)... Vsaj tko sem jest informiran... sej debata je tudi nekje v tem forumu...

Tist precrtan paralelogram je num lock (kokr jest vem)

Pri slovenskih tipkuljah pa afno dobis z kombinacijo Alt+V (kokr jest vem)

LP

TribesMan


Če ima japkast qwerty razpored tipk potem je afna na ALT + SHIFT + 2.

Ogo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.01.2005 09:11:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisti prečrtan paralelogram ima pomoje funkcijo samo v kalkulatorju, kjer vrne vse skupaj na začetek, torej 0.

_________________
http://www.bitenc.si/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani