Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Konec preklapljanja tipkovnic v OS X
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 20.01.2005 22:07:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;ifekali je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;
Pa še to: povezave na tvoj Slovenski.zip paket so polomljene, walda da sem bil prisiljen v izdelavo svojega.

-Izmet</dd&rt;</dl&rt;

Tole ne drži. To imate vi vsi neke težave z Internetom. zadeva se da čisto enostavno zdownloadati tudi z naslova http://mitjap.spymac.net/paket.zip

Če ti zadeva tudi tukaj ne bo delala, moraš preverit svoj internet, ker nekaj definitivno ne špila vredu.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 21.01.2005 11:17:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
&rt; Če ti zadeva tudi tukaj ne bo delala, moraš preverit svoj
&rt; internet, ker nekaj definitivno ne špila vredu.

No, no, boš moral pa kar sam preverit, če tebi kje kaj ne pušča.

Ping ne doseže mitjap.spymac.net, kaj šele http. Host or route is down.

-Izmet

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 21.01.2005 11:49:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;ifekali je napisal:</dt&rt;<dd&rt;</dd&rt;</dl&rt;

No pa preveri tole http://freeweb.siol.net/mitjap81/paket.zip
Oba servisa sta na NJIHOVIH stražnikih in ne na mojih. Torej maš ti neki narobe skonfigurirano al pa tvoj ISP. Smartass.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 21.01.2005 11:57:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni iz: http://mitjap.spymac.net/paket.zip
vleče OK. Smile

Ogo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 21.01.2005 11:58:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sorry za tole SA pripombo, sam me nekak ujezi, da vedno vsi iščejo razlog drugje kot pr seb. Vglavnem. To je eno na Spymac serverju, drugo pa na Siol serverju. Če ti ne dela, je zelo nenavadno. Vem pa, da so že imeli podobvne težave ljudje, ki so na kabelskem internetu. Tko da je krivda 99% na tvoji oz. ISPjevi strani.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 21.01.2005 16:09:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mirne živce, prijatelj. "Smartass" bi najraje zaprl gobec in pustil naj ti tvoja stran visi v zraku. Če bi rad, da imajo ljudje do nje dostop, je to TVOJ problem in se boš TI menil s SiOL-om ali kabelskimi ponudniki. Meni se pravzaprav jebe in sem zadovoljen s statusom quo.

Paketki se izgubljajo v Nemčiji. Priložen je izpis iz VisualRoute. Kot vidiš, se po dvanajstem skoku v D?sseldorfu začne tema.

<a href="http://www.desetka.si/filez/mitjap.jpg" &rt;</a&rt;

žuganje s prstom in iskanje krivca (ti ti grdi SiOL) je pa oh tako pass?, raje poišči in porihtaj napako, pa čeprav ni tvoja. Ali pa zamiži in se delaj da je vse okej.

Jaz bom pa drugič držal gobec in gruntaj sam.


-Izmet



Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 21.01.2005 18:11:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ok ok, kaksen teran, pa bo dusa bolj zdrava.

Torej, ce jest tole prou razumem, je fekali razveselil vse ljudi ki jim gre do gljivic na podplatih na zivce, da morajo preklaplati med tipkovnicami in da smo s to resitvijo dobili tudi qwertz resitev????

Je to res?

Ce je, takojci v torek naloadam to stvar na vse g5ke v soli. In se hkrati zahvaljujem! Totalno!

_________________
www.3delavnica.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 21.01.2005 18:29:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razumeš prav in zadeva je super, je pa en problem omenjen že zgoraj. Potem ti ne delajo šumniki v Carbon programih kot so Office in Photoshop. Precej nadležno če take programe veliko uporabljaš.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 21.01.2005 18:31:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha torej moj fotr ne bo mogu uporabljat Offica za pisanje clankov. No, pa smo spet tam... Ah jej.

_________________
www.3delavnica.com
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 21.01.2005 19:49:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Razumeš prav in zadeva je super, je pa en problem omenjen že zgoraj. Potem ti ne delajo šumniki v Carbon programih kot so Office in Photoshop. Precej nadležno če take programe veliko uporabljaš.</dd&rt;</dl&rt;

Zato pa sta za neubogljive programe priloženi še tipkovnici Slo U (Unicode) in Slo CE (CentralEuropean). Office 2004 deluje odlično, z vsemi šumniki, sičniki in džumbusniki.

Rešitev, ki bi zaobsegla VSE programe z eno samo skripto pa še iščem. Mitjin paket moram še pretočit (ko ga najdem) in ga sprobat, če je to to, ga takoj premečem v QWERTZ. Zaenkrat mi njegova rešitev (ki sem jo videl takorekoč le na papirju) s privzeto CE skripto nikoli ni hotela prav delovat...

Najboljša rešitev bi bila seveda privzeta Unicode tipkovnica (ker je Unicode pač trden standard, vse drugo bo sčasoma izginilo), za to pa bo kaže treba počakati na Apple.

-Izmet



Ni navedeno

Prispevek: #31   Objavljeno 21.01.2005 19:59:40
Odgovori s citatom
ifekali je napisal/a:
Mitjin paket moram še pretočit (ko ga najdem) in ga sprobat, če je to to, ga takoj premečem v QWERTZ. Zaenkrat mi njegova rešitev (ki sem jo videl takorekoč le na papirju) s privzeto CE skripto nikoli ni hotela prav delovat...


http://www.extensa.net/ - slovenski paket.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 21.01.2005 20:09:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;ifekali je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Razumeš prav in zadeva je super, je pa en problem omenjen že zgoraj. Potem ti ne delajo šumniki v Carbon programih kot so Office in Photoshop. Precej nadležno če take programe veliko uporabljaš.</dd&rt;</dl&rt;

Zato pa sta za neubogljive programe priloženi še tipkovnici Slo U (Unicode) in Slo CE (CentralEuropean). Office 2004 deluje odlično, z vsemi šumniki, sičniki in džumbusniki.

Rešitev, ki bi zaobsegla VSE programe z eno samo skripto pa še iščem. Mitjin paket moram še pretočit (ko ga najdem) in ga sprobat, če je to to, ga takoj premečem v QWERTZ. Zaenkrat mi njegova rešitev (ki sem jo videl takorekoč le na papirju) s privzeto CE skripto nikoli ni hotela prav delovat...

Najboljša rešitev bi bila seveda privzeta Unicode tipkovnica (ker je Unicode pač trden standard, vse drugo bo sčasoma izginilo), za to pa bo kaže treba počakati na Apple.

-Izmet
</dd&rt;</dl&rt;

Uuu kakšen gnoj sem. Dela normalno tudi v fotošopu in Wordu, le option+preslednico je treba pritisniti, to kar sem do sedaj tako ali tako ves čas počel. Rolling Eyes

Byla: tipkovnico mirno lahko inštaliraš očetu. Le jabček+preslednico more stisniti preden začne pisati. Smile

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 21.01.2005 22:36:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;ifekali je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Razumeš prav in zadeva je super, je pa en problem omenjen že zgoraj. Potem ti ne delajo šumniki v Carbon programih kot so Office in Photoshop. Precej nadležno če take programe veliko uporabljaš.</dd&rt;</dl&rt;

Zato pa sta za neubogljive programe priloženi še tipkovnici Slo U (Unicode) in Slo CE (CentralEuropean). Office 2004 deluje odlično, z vsemi šumniki, sičniki in džumbusniki.

Rešitev, ki bi zaobsegla VSE programe z eno samo skripto pa še iščem. Mitjin paket moram še pretočit (ko ga najdem) in ga sprobat, če je to to, ga takoj premečem v QWERTZ. Zaenkrat mi njegova rešitev (ki sem jo videl takorekoč le na papirju) s privzeto CE skripto nikoli ni hotela prav delovat...

Najboljša rešitev bi bila seveda privzeta Unicode tipkovnica (ker je Unicode pač trden standard, vse drugo bo sčasoma izginilo), za to pa bo kaže treba počakati na Apple.

-Izmet
</dd&rt;</dl&rt;

Uuu kakšen gnoj sem. Dela normalno tudi v fotošopu in Wordu, le option+preslednico je treba pritisniti, to kar sem do sedaj tako ali tako ves čas počel. Rolling Eyes

Byla: tipkovnico mirno lahko inštaliraš očetu. Le jabček+preslednico more stisniti preden začne pisati. Smile </dd&rt;</dl&rt;
Sej pol je tko isto Smile To dela tud una tipkovnica, ki je objavljena zgori. Isto.

@Fekali: moj paket lahk potegneš s siol naslova, moj pejdz tud tja linka. Če ne dela, je pa bl siol kriv, ker js sem tud na siolu, pa dela BP.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 21.01.2005 22:41:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@fekali: mam js en predlog, da bi še kej konstruktivnega nardila.

Nardiva enotn Slovenski paket? Avtorja oba 50:50. Ti nardiš qwertz, js qwerty (seveda bosta zadevi poenoteni, razn pač specifičnih raporeditev). Grafična podoba bi ostala kot v SLO paketu. Črkovalnik je del paketa.

Poskušava pa še naslednje porihtat:
1. da se avtomatično izbere tipkovnica in je po restartu ni treba userjem nastavljat
2. da se avtomatično nastavi črkovalnik po vseh programih, po katerih se lahko za privzetega in da je izbran slovenski dictionary

To se prav, da bi bila zadeva zero configuration.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 21.01.2005 22:43:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mitjin slovenski paket sem končno dobil in inštaliral. Vklopim tipkovnico Slovenian Roman in mi v iChatu ščž-ji ne delujejo (z mojo Slo R pa brez težav).

Če poskusim uporabljati Slovenian CentralEuropean, mi jo vsake toliko časa kak programček spet priklopi nazaj na Roman skript, ne da bi jaz opazil, seveda. Nazaj v iChat, preklopit na CE in od začetka.

No, pogledal sem in to ni to.

-Izmet

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 21.01.2005 22:45:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;ifekali je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Mitjin slovenski paket sem končno dobil in inštaliral. Vklopim tipkovnico Slovenian Roman in mi v iChatu ščž-ji ne delujejo (z mojo Slo R pa brez težav).

Če poskusim uporabljati Slovenian CentralEuropean, mi jo vsake toliko časa kak programček spet priklopi nazaj na Roman skript, ne da bi jaz opazil, seveda. Nazaj v iChat, preklopit na CE in od začetka.

No, pogledal sem in to ni to.

-Izmet
</dd&rt;</dl&rt;

Čaki, nism reku, da je v tem slovenskem paketu že tipkovnica enaka tvoji. Zato sem link posebej objavil. Ljudje na EPL forumu niso čist zastopl, za kaj gre in so hotl met še Roman tipkovnico za stare RomanSLO fonte in sem jo zato pustil. Glej tisti link na epl forum na začetku. Tipkovnico resda programi prekljapljajo. To dela seveda tudi pri tvojih.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 21.01.2005 22:49:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo ti še direktn link do tvoji identične, le qwerty roman tipkovnice: http://freeweb.siol.net/Slovensko.zip


Drugače pa: qwertz je rešitev samo za preskok zapore pri uporabi z in y, če si prej uporabljal PCje. Če na -recimo- mac mini priključiš SLO tipkovnico, je še vedno problem ta, da nimaš sistemskih Apple tipk - sploh recimo eject tipke - marsikdo ne bo zadovoljen s CMD+E ali metanjem v koš ali pa z nastavljanjem funkcijske tipke. Nekateri so pač za to preveč leseni.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 21.01.2005 23:23:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Drugače pa: qwertz je rešitev samo za preskok zapore pri uporabi z in y, če si prej uporabljal PCje..</dd&rt;</dl&rt;

Ah no, prosim,...

Od prvega pisalnega stroja na Slovenskem je nacionalni razpored QWERTZ. Takšnega smo navajeni, takšnega učijo na administrativni, takšen je v vseh pisarnah ter delovnih kabinetih naših pesnikov. In tak bo ostal. Si predstavljaš kaj pomeni 100 let tradicije? In naj jo zdaj zamenjamo zaradi enega Applovega kiksa? Ker se je Applovega QWERTY-ja peščica ljudi že navadila? Apple je kul, ampak ne toliko.

Jaz sem za pogoltnit slino in popravit kiks. Opravičevanje kiksa je pa stupidno (pa ne da tega tebe obtožujem, ne zamerit, na splošno in obupano v nebo vpijem). Sploh če je kiks tako enostavno popravit, z izvijačem zamenjaš tipki Y in Z in smo tam.

-Izmet


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 22.01.2005 13:53:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ejga fanta, ne se fajtat, se ne spodobi. Surprised

Jaz sem skombiniral obe varijatni. Unicode slovenično tipkalnico nucam od MitjeP, ker sem se že navadil na ta japkast razpored, Roman pa nucam od IFekalija, ker mi z njegovim Roman razporedom delujejo tudi šumeči znaki. Cool

V Slogi je moč. :love: :mac:

Ogo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 27.01.2005 23:12:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;@fekali: mam js en predlog, da bi še kej konstruktivnega nardila.

Nardiva enotn Slovenski paket? Avtorja oba 50:50. Ti nardiš qwertz, js qwerty (seveda bosta zadevi poenoteni, razn pač specifičnih raporeditev). Grafična podoba bi ostala kot v SLO paketu. Črkovalnik je del paketa.</dd&rt;</dl&rt;

Ne lastim si nobenih pravic (ker je popravljanje tipkovnic trivialno), zato lahko počneš s tem kar te je volja. Ja, seveda, sem za, če se ti ljubi.

-Izmet


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani