Jabuk
iBook 12" ali 14" ???
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.01.2005 12:29:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, kakšna je razlika med iBookom z 12" ekranom in 14" ekranom. No, se ve da je v ekranu ampak recimo če to vpliva na hitrost, porabo baterije,pregrevanje, v biločem je pač razlika in kaj Vi priporočate za nakup.
Hvala :mac:
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.01.2005 12:40:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Od zadev, ki si jih naštel vpliva samo na porabo baterije. Iz tega razloga ima iBook 14" nekoliko močnejšo baterijo kot 12" različica, čas delovanja pa se seveda izenači zaradi višje porabe. Resolucija je na obeh ekranih enaka, torej gre le za velikost prikazane slike. 14" je tako malo bolj blag na očeh in boljši za ogled kakega filma, 12" pa je bolj prenosljiv zaradi manjše teže in velikosti. Katerega boš vzel pa je odvisno od tega kaj od teh stvari ti je bolj pomembno.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.01.2005 16:07:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jap, tocno tako. Sam imam 14" iBooka in sem ful zadovoljen. Dostikrat pa delam na 12" powerbooku. Osebno se mi zdita 2 inca razlike kar pomembna, ce dlje casa delas, sicer pa se da vse to priklopit na zunanji monitor. 12" varjanta je izjemno prenosna in majhna kar tudi pride prav. Po mojem najbolje, da se odlocis za kaj ga rabis. Ce bos bolj stacionaren in nimas v blizini vecjega monitorja, potem se mi zdi 14" modra odlocitev. Ce pa rabis kak prenosni laboratorij za kaksne kreativnosti pa morda 12"Smile
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.01.2005 22:19:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljena!
Mene zanima kolk se da resolucijo našponat pri 12" in 14", da dela prez problema?? Nativ resolucije so namreč zelo slabe 1024x768?? Zanimajo me iBooki in PowerBooki. Confused
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 27.01.2005 00:33:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pri lcd-jih imas resolucijo 1:1 in ta je t.i native oz. priporocena
vec od navedene na lcd-ju ne bos dobil, ker je omejena navzgor
mozni sta dve varianti:
1. zunanji monitor (manjsa, ista ali vecja resolucija s tem, da je pri ibooku tovarnisko zadeva zaklenjena na mirroring)
2. na istem lcd-ju nizja resolucija, pri kateri pa bo slika bolj ali manj blurana, ker je to ze ene sorte interpolacija

12" je zato, ker je s tem njegova funkcija prenoslijivosti se boljsa
14" je zato, da ucki ne trpijo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 27.01.2005 02:23:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
uporabljam 14" iBooka in zadeva je the best

ce rabis kake bolj kvalitetne zadeve delat si priklopis CRT monitor in na prek lazjega hacka dobis ne sami mirroring ampak lepo se en zaslov kamor zmeces okna ki bi jih rad na vecjem

jaz tako uporabljam iBookov LCD za vsa orodja,... na CRTju pa na 1600x1200 odpiram slike, filme,... Zadeva sploh ne steka, zmore ibookec to normalno loadat!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani