Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Macbook Pro - se SSD splača?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.02.2011 15:26:38
MBP 13, HD ali SSD?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Guznil mi je LCD mojega Air-a (6/2008) in se mi ga verjetno ne splača popravljat. Razmišljam o novem MBP 13, v osnovni verziji, zamenjal pa bi morda HD s SSD. S tem izgubim precej GB...in nekaj denarja, me pa zanima koliko bi pridobil s performancami. Vem, da se je o tem že precej pisalo, sploh v povezavi z novim Airom (ne pride v poštev, ni osvetljene tipkovnice!), bi mi bilo pa super, če zna kdo oceniti za koliko bi mu skočil Geekbench iz sedanjih 5900, da bi si znal plastično predstavljat kaj to pomeni? Kaj se zgodi z baterijo in segrevanjem, če zamenjam?

Hvala za (argumentirane) namige!
Razdruženo: Sob 26. Feb 2011 15:48.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.02.2011 19:40:05
Re: MBP 13, HD ali SSD?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolčno seme je napisal/a:
Guznil mi je LCD mojega Air-a (6/2008) in se mi ga verjetno ne splača popravljat. Razmišljam o novem MBP 13, v osnovni verziji, zamenjal pa bi morda HD s SSD. S tem izgubim precej GB...in nekaj denarja, me pa zanima koliko bi pridobil s performancami. Vem, da se je o tem že precej pisalo, sploh v povezavi z novim Airom (ne pride v poštev, ni osvetljene tipkovnice!), bi mi bilo pa super, če zna kdo oceniti za koliko bi mu skočil Geekbench iz sedanjih 5900, da bi si znal plastično predstavljat kaj to pomeni? Kaj se zgodi z baterijo in segrevanjem, če zamenjam?

Hvala za (argumentirane) namige!



Jaz imam v mbp-ju 15 early 2009 intelov ssd... Kar se performans tiče comp leti kot sneta sekira... Noben ram in procesor ne pripomore toliko h hitrosti kot hiter disk.

_________________
_____________
Macbook Pro 15", 2.53GHz, iPod Classic 30 GB, iPod Nano 4 GB, Airport Extreme, iPhone 4S, iPad 32 GB 4G, iPphone 6, iPhone 7
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2010
Prispevkov: 339
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.02.2011 19:44:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
SSD se vsekakor splača. Jaz sem bil tako navdušen nad SSDjem v Air-u, da sem ga dal tudi v HP-ja. Boot time pri windows 7 se je prepolovil.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.02.2011 20:01:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Smešno mi je da vsak ki kupi SSD gre prvo preverit kako hitro se mu boota računalnik ali pa v kolikem času se mu odprejo vse aplikacije. To ni ravno dober pokazatelj, da se SSD splača kupiti.

Drugače nisem proti SSD-jem, ker si ga bom tudi sam čimprej omislil, ampak ne razumem pa zakaj delajo take teste ki so brezpredmetni.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.02.2011 20:04:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hahahaha, to je enako ko testiranje kako hitro avto pride iz 0 na 100kmh Smile
Najpomembnejse je, da ob dnevnem delu se opazijo razlike. Kako hitro delajo stvari takrat...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2010
Prispevkov: 339
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.02.2011 20:48:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Težko povem za kok se je skrajšal odpiralni čas worda, ker je že tako kratek. Ampak v istem razmerju se pohitrijo vse zadeve, kar je logično.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.02.2011 20:54:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je najpomembnejse da bi mi hitreje odpiral in shranjeval velike PSD file... Sedaj ce se mi sistem prizge ali ugasne v 15s ali 30s mi je vseeno, ker masine tak ne ugasam...

V Photoshopu se pa mora poznate. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.02.2011 21:51:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja sej sem našel nekaj testov, kjer pa so prikazali prednosti SSD-ja v pravem pomenu. Več kot 90% testov na Youtubu pa vztrajno po 50 aplikacij nažiga.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 26.02.2011 23:10:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za info čeprav kakšnega strukturiranega odgovora ni bilo. V bistvu bi me res zanimalo za koliko bi skočil geekbench, še raje bi vzporedno sprobal oba računalnika ampak to ne gre pri nas... Me pa seveda zanima koliko muzike dobim, če je računalnik dražji dobrih 20%...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 26.02.2011 23:24:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Točke v raznih benchmarkih so samo za merjenje, kdo ima daljšega (saj že samo ime pove, da je za g33ke).

Važnen je dejanski občutek pri delu... in kot je že marsikdo povedal... pozna se bolj kot procesor, ram, grafična. Vsaj pri vsakdanjem delu. V testu se bi verjetno poznalo bolj minimalno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 26.02.2011 23:31:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, tenks, tole mi zadošča...se pravi, če ne bo imelo smisla popravljat MBA, pade MBP 13" s SSD-jem...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 27.02.2011 00:23:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nakup vSSD-ja priporočam. Razen ultrahitrega zagona sistema je tu še izredno hiter zagon kateregakoli programa oz. programov.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.01.2010
Prispevkov: 220
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 27.02.2011 08:24:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam razmišljam o nakupu SSDja, vendar ko geldam teste, vsak prižiga po 50app, boota computer,... tega jaz praktično nikoli ne delam, tako da me ti testi ne zanimajo.

Morda kdo ve kaj je z baterijo na prenosniku? Menda naj bi s SSD diskom dlje držala - so ti časi občutno večji ali gre le za neke drobtinice? Je kdo po zamenjavi diska iz HDD na SSD občutil razliko v vzdržjivosti baterije?

Kako občutna pa je razlika med SSD SLC ter SSD MLC (razen o veliki cenovni razliki)? Dela SLC res toliko hitreje da navaden uporabnik to opazi?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 27.02.2011 08:27:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemn18 je napisal/a:
Smešno mi je da vsak ki kupi SSD gre prvo preverit kako hitro se mu boota računalnik ali pa v kolikem času se mu odprejo vse aplikacije. To ni ravno dober pokazatelj, da se SSD splača kupiti.

Drugače nisem proti SSD-jem, ker si ga bom tudi sam čimprej omislil, ampak ne razumem pa zakaj delajo take teste ki so brezpredmetni.


In zakaj so ti testi brezpredmetni? Zame je odpiranje aplikacij najpomembnejša zadeva. Nikjer drugje že prej ni bilo delay-ov... Torej, če se mi PS odpre v 3 sekundah namesto v 20 in če se mi slika naloži v trenutku namesto v 5 sekundah... To je zame pač najpomembnejše... Ne vem kaj ti tu ni jasno...

_________________
_____________
Macbook Pro 15", 2.53GHz, iPod Classic 30 GB, iPod Nano 4 GB, Airport Extreme, iPhone 4S, iPad 32 GB 4G, iPphone 6, iPhone 7
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 27.02.2011 08:29:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolčno seme je napisal/a:
Hvala za info čeprav kakšnega strukturiranega odgovora ni bilo. V bistvu bi me res zanimalo za koliko bi skočil geekbench, še raje bi vzporedno sprobal oba računalnika ampak to ne gre pri nas... Me pa seveda zanima koliko muzike dobim, če je računalnik dražji dobrih 20%...


Ajoj... omenjaš geekbench in to da bi rad nekaj strukturiranega v enem stavku?Smile Odloči se zdaj...

_________________
_____________
Macbook Pro 15", 2.53GHz, iPod Classic 30 GB, iPod Nano 4 GB, Airport Extreme, iPhone 4S, iPad 32 GB 4G, iPphone 6, iPhone 7
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 27.02.2011 08:52:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Morda kdo ve kaj je z baterijo na prenosniku? Menda naj bi s SSD diskom dlje držala - so ti časi občutno večji ali gre le za neke drobtinice? Je kdo po zamenjavi diska iz HDD na SSD občutil razliko v vzdržjivosti baterije?


Meni zdrži dobro uro več.

Citiram:
Kako občutna pa je razlika med SSD SLC ter SSD MLC (razen o veliki cenovni razliki)? Dela SLC res toliko hitreje da navaden uporabnik to opazi?


Razlike med SSD pogonom s SLC oz. MLC čipi navaden uporabnik ne bo videl.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.03.2008
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 27.02.2011 09:02:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za vse tiste, ki se sprašujete ali bi kupili SSD...

- zagon sistema (Snow Leopard): 15 sekund ali manj (merjeno od pritiska na gumb za zagon računalnika)
- zagon PhotoShop-a (CS3): 6 sekund ali manj
- Mail (80.000+ mailov), Firefox - skoraj instantno
- ITunes (500+ albumov v knjižnici) - cca. 3 sekunde
- iPhoto (3000+ slik v knjižnici) - 4 sekunde

Milo rečeno, Mac brez SSD je brez veze!

SSD je tako hiter, da prevzame funkcije pomnilnika za šalo... Kar pomeni, bolje kupiti SSD kot pa nadgrajevati pomnilnik.

Če vam manjka storage (gigabyte-i), potem lepo prosim kupite NAS - npr. Lacie 2Big Network 2 (torrent odjemalec, iTunes...) - in nehajte bluzit...

PREVERJENO! - 11.6" MBAir pri day-to-day operacijah z računalnikom (mail, internet...) pošteno nese kateregakoli MBProja z navadnim diskom za dvojno ceno ali več.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 27.02.2011 09:32:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Day-to-day operacije uporabnikov so tudi razlicne tako, da ne mores splosno o tem govoriti. MBA je dober prenosnik za nekoga, ki je veliko na terenu in dela z prezentacijami, besedili ter web.

Ko pa si hoces narediti kak filmcek za uvoz v itunes in potem naprej na iphone/ipod pa se vse skupaj ustavi. Tukaj pa vec flash pomnilnik nic ne koristi.

Se pa strinjam, da bi bilo super, ce bi imel MBP 13" (early '11) ali pa se raje MBP 15" (early '11) z 4GB rama in SSDjem. Za shrambo pa en NAS (kot je omenil ze predhodnik pred mano) povezan preko Thunderbolta. UBIJALSKO.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2010
Prispevkov: 339
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 27.02.2011 09:35:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MjF je napisal/a:
Za vse tiste, ki se sprašujete ali bi kupili SSD...

- zagon sistema (Snow Leopard): 15 sekund ali manj (merjeno od pritiska na gumb za zagon računalnika)
- zagon PhotoShop-a (CS3): 6 sekund ali manj
- Mail (80.000+ mailov), Firefox - skoraj instantno
- ITunes (500+ albumov v knjižnici) - cca. 3 sekunde
- iPhoto (3000+ slik v knjižnici) - 4 sekunde

Milo rečeno, Mac brez SSD je brez veze!

SSD je tako hiter, da prevzame funkcije pomnilnika za šalo... Kar pomeni, bolje kupiti SSD kot pa nadgrajevati pomnilnik.

Če vam manjka storage (gigabyte-i), potem lepo prosim kupite NAS - npr. Lacie 2Big Network 2 (torrent odjemalec, iTunes...) - in nehajte bluzit...

PREVERJENO! - 11.6" MBAir pri day-to-day operacijah z računalnikom (mail, internet...) pošteno nese kateregakoli MBProja z navadnim diskom za dvojno ceno ali več.



Se popolnoma strinjam.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 27.02.2011 10:49:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali lahko sedaj kdo ze razlozi zakaj lastniki SSD diskov pazijo da cim manj podatkov zapisujejo nanj ?

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani