Jabuk
AirPort
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.12.2004 20:31:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako na ibooku vspostavit povezavo z internetom preko airporta?Kaze mi da je signal poln oz. skoraj poln.Tista mala kroglica v nastavitvah je za airport zelene barve.Internet pa ne deluje?Zakaj?Probal sem obe vrjanti tako da airport vse prepozna sam in pa da sem vse vpisal rocno (dns, ip,...) v safariju pa meraj napise Cant find server.

Ko pa ibooka priklopim na kabel pa vse deluje vendar le ce imam v nastavitvah nastavljeno na manual tako da vse dolocim sam.Ce pa nastavim na automatic tako da bi naj nastvitve prepoznal sam pa tudi ne deluje internet.

Hvala za odgovore ze v naprej!

LP, Nejc
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.12.2004 23:09:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
/Applications/Utilities/Admin Utility.app is the answer.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.12.2004 17:46:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Js sm bolj kot ne nov na applu tako da mi to glih ni odgovor.Mogoce kaj bolj konkretnega=
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.12.2004 07:39:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;krzo je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Js sm bolj kot ne nov na applu tako da mi to glih ni odgovor.Mogoce kaj bolj konkretnega=</dd&rt;</dl&rt;

Seveda je. Kolker razberem iz tvojga prvega posta, vidim da sploh nisi ničesar nastavljal. Torej moraš v Admin Utility nastavit vse, kar je potrebno, da dela internet.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.12.2004 23:21:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej v Admin utility mi rece Select Base Station.Ce klikne Rescan se nic ne zgodi...Ce pa kliknem na Other pa moram vpisat IP Address ter password....vendar ne vem od cesa?Morda od ruterja?Kajti imam prezžičen ruter da ne bo pomote...nimam tiste applove brezžične postaje.

Prosim ce bi mi lahko malce bolj podrobno razlozil tole zadevo z uspostavitvijo AirPorta.Bil bi ti zelo hvaležen.Ker brez interneta je moja jabka nekoliko(precej) manj uporabna:(

Hvala ze v naprej za odgovor.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.12.2004 00:15:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če te prav razumem, ti že kaže, da imaš signal. Torej si že povezan z routerjem. Ti mora pisat, na katero omrežje si povezan (AP ikona zgoraj desno, ob imenu omrežja mora biti kljukica).
Potem moraš samo še nastaviti vse zadeve (IP od tvojega ISP-ja) na routerju. To narediš v internet browserju, vpišeš IP od routerja in potem se ti mora odpreti nastavitveni program. IP od routerja ti mora pisati nekje v navodilih.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.12.2004 07:25:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vpisat moraš DNS strežnike tvojga ISPja pod System Preferences/Network/Airport
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.12.2004 11:49:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DNS streznike sem vpisal, naruterju sem tudi vse nastavil.V internet se pa se vedno ne morem povezat. Na katero omrezje sem povezan mi tudi kaze klukico.Res ne vem kaj bi se lahko bilo narobe.V nastavitvah sem vse vse nastavil rocno od IP do podmaske do ip od ruterja, dnjse vse.

Se mas kdo kaksno resitev?

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 26.12.2004 12:40:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A sam ruter lahko pingaš preko brezžične zveze ali tudi to ne gre? Confused
Če ne gre, potem že sama radijska zveza verjetno ni pravilo vzpostavljena (vkolikor so IP nastavitve na Mac-u OK).
Preveri še enkrat tudi wireless nastavitve na ruterju (enkripcija, katerim mrežnim karticam je dovoljen dostop - MAC naslovi, ...).

Ogo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 26.12.2004 14:06:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne ruterja ne morem pingat:( Nepise Network is down.Preko kabla mi pa gre pingat.IP nastavitve na macu so pravilo nastavljene ker preko kabla mi gre vzpostavit internet in imam enake nastavitve. Zanima me pa to MAC naslovi...kaj morem tu vpisat?Je morda to krivo?Imam pa ADSL in nimam staticnega IP-ja tako da to sem na ruterju tudi ze nastavil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 26.12.2004 14:44:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Maš kako geslo za dostop do omrežja nastavljeno?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 26.12.2004 16:12:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;krzo je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Ne ruterja ne morem pingat:( Nepise Network is down.Preko kabla mi pa gre pingat.IP nastavitve na macu so pravilo nastavljene ker preko kabla mi gre vzpostavit internet in imam enake nastavitve. Zanima me pa to MAC naslovi...kaj morem tu vpisat?Je morda to krivo?Imam pa ADSL in nimam staticnega IP-ja tako da to sem na ruterju tudi ze nastavil.</dd&rt;</dl&rt;

Hmm, na ruterju boš moral preverit a imaš vključeno enkripcijo za radijsko zvezo. Pri meni izgleda takole:



Poleg šifriranja zveze, pa imajo wireless ruterji praviloma še možnost, da omogočijo dostop samo določenim wireless klientom in sicer tako, da vneseš MAC naslove teh klientov (praviloma je MAC naslov napisan na wlan kartici, na Mac OS X lahko slednje poizveš tako, da zaženeš Netwok Utility, izbereš ustrezen "network interface" in prebereš "Hardware address").
Na mojem ruterju reč izgleda takole:



Skratka, poglobit se boš moral v navodila svojega ruterja. Za začetek priporočam, da izklopiš šifriranje, omejevanje dostopa in podobne reči ter reč potestiraš.

Ogo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 26.12.2004 19:13:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepsa vam hvala.Stvar ze deluje!Na ruterju sem celotno mrezo nastavil na novo in dodelil avtomatsko dodajanje IP-ja.

Hvala vsem za odgovore!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani