Jabuk
Uporaba zunanjega monitorja na iBooku
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.06.2004 15:46:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot nekateri veste lahko z privzetimi nastavitvami sliko z iBooka le zrcalite na zunanjem monitorju in pri največji resoluciji 1024x768. Danes mi je s pomočjo preprostega hacka uspelo uporabiti deljeni ekran (ne zrcaljenje) in povečati resolucijo na zunanjem monitorju. Na žalost to ne deluje na vseh iBookih in v najhujšem primeru ga lahko celo uničite. Tega vsekakor ne poskušajte, če v iBooku nimate vsaj Radeona 7500, moj ima prav to kartico s 16MB video RAMa. Če imate kartico ATI Rage tega ne poskušajte. Tudi pri novejših iBookih kakšen ostane "mrtev" zato to počnite na lastno odgovornost. Več o tem lahko izveste na tej strani. Sam sem uporabil AppleScript nemške revije C't.

Zadeva mi za zdaj deluje lepo, le pozna se, da je Expose precej počasnejši.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.06.2004 20:15:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stvar dela tudi na eMacih in iMacih (flat screen).

Ravno prejsnji teden sem to sprobal na enem popolnoma novem eMacu in stvar dela odlicno (tudi, ce ga prikljucis na TV, ne samo VGA!).

Ce pa gre kaj narobe/rabis nazaj prvotno konfiguracijo brez te moznosti, pa ob zagonu resetiras nvram in vse je spet po starem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.06.2004 20:50:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor sem dojel iz tistih komentarjev, ki sem jih preletel se nvram resetira tako, da se ob zagonu drži power gumb?

Pri uničevanju računalnika sem imel predvsem v mislih preveliko obremenitev na GPU, ki bi se lahko uničil zaradi tega. Opažam nekoliko večje obremenitve na procesor zaradi dvojnega ekrana.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.06.2004 18:55:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problema ne bi smelo bit. Jasno, da je vse bolj obremenjeno, ampak fora je v tem, da ti GPUji imajo zmoznost produciranja slike na dva zaslona, ki pa jo je Apple po defaultu izkljucil. Tudi ko spilas 3D spil na enem monitorju je gpu bolj obremenjen. In glede na to se ni za bat, da bi slo kaj narobe. CPU je pa pac bolj obremenjen ker more posiljat vec podatkov GPUju, jasno. Glede VRAMa je pa tako: razdeli se 50:50. Se pravi ce mas 16 MB VRAMa, ga razdeli na vsak zaslon po 8 MB, kar je manj kot default 16 MB.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.06.2004 18:56:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja in se to: ce nimas prikljucenega se enega monitorja, ali ce imas vkljucen video mirroring, se prakticno vse enako kot brez hacka.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.12.2004 22:41:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni s teh clankovni nic jasno. Za povrh pa se nimam pojma v nemscini. Zato vljudno naprosam, za kratko navodilo kakoto napedenam na mojem iBokku. Imam cca 3 tedne starega iBooka G4 z dodatnih 521 MB rama, superdrive,... V glavnem Graficna je:ATI Mobility Radeon 9200 with 32MB of DDR SDRAM

A lahko potem to naredim na svojem iBooku.

se eno podobno vprasanje: Je posible navit resolucijo na zunanjem monitorju (ce imam samo zunanji CRTbrez ibook monitorja na kaj vec kot le 1024? Vem da sicer to ni offical zadeva zato me tudi zanima koliko reskiram s takimi posegi? Delal bi 3D in 2D oblikovanje ki pobere kar nekaj RAMa sistemu in graficni zato obremenitve bodo visoke.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.12.2004 17:14:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale zadeva v nemščini ni več edina, lahko dobiš tudi kakšno angleško. Mislim, da je kar nekaj tovrstnih rešitev na netu. Določen riziko je zmeraj pri tovrstnih neuradnih "hackih", ampak mislim, da je pri 9200 zadeva dokaj varna. Overburni grafičnih so se dogajali včasih pri kakšnih ATI Rageih in manj pogosto pri slabših različicah Radeona 7500 (meni dela brez problemov). Vsekakor imaš lahko na zunanjem monitorju večjo resolucijo, vendar, razumljivo samo pri spanning (dvozaslonskem) načinu ne pa tudi pri zrcaljenju.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 24
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.12.2004 22:22:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S softwareom samega GPUja definitivno ne mores skurit... GPU bi se skuril kvecjemu zaradi previsoke temperature ali napetostne konice... kar pa se zaradi dual viewa ne bo zgodilo... kej takega se prej zgodi v igrah.. pa se tam je za kaj takega toliko moznosti, kot da zadanes sedmico.

Edini problem, ki ga vidim je sam firmware graficne kartice... mogoce je tale hack tako pameten da zacne kaj flashat ROM na kartici... in ce pride do kake napake... potem je smrt zelo blizu... sam glede na to da vecino tezav odpravi brisanje nvrama potem dvomim da je to.

LP

TribesMan
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.12.2004 23:39:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
The best! dela! Sem nasu en screen spaning doctor ki dela the best. baje tudi na emacu in iMacu jaz sem delal na novem iBooku in dela ko urca. Na 17" CRT sem spravil 1600x1200 resolucijo. noro na vsakem nastimas svoj desktop. In to je to. Ful hudo. Potem pa ko delas v Photoshopu,... samo sliko primes in neses na sosednji ekran. tam pa tada,... tako kot mora bit! Zdaj bom koncno tudi iBooka lahko uporabljal kot zmogljivo grafiscno zver!

Hvala za nasvete!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.12.2004 23:46:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A lahko poves tocno kako se rece temu programu, oz. poves kje se ga da dobit, ker mene ful jezi da na drugem monitorju ne morem nastavljat resolucij in osvezevanja itd. Ker imam na 17" crt ful cudno sliko. Malce zamegljeno itd.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.12.2004 18:35:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
poslji mi email pa ti posljem programcek teo.riznar@siol.net
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani