Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Zakaj Apple??
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 22.11.2007 11:49:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macuser je napisal/a:
Izgubljeni sin se ponavadi vrne domov ... Very Happy štejem dneve, ko boš potrkal na vrata Rolling Eyes


Hehe, ti kar, vse se še lahko zgodi. Cool
Trenutno to zaradi finančnih, predvsem pa drugih razlogov to ni možno.

Čas bo že pokazal. Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.10.2007
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 22.11.2007 12:18:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je pa s tem? Kaj ni bila licenca za M$ na procesor? Zanima me, kje se bo zdaj postavila meja pri jedrih. Al boš imel lahko jeder v nedogled na eno licenco. Very Happy
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.11.2007
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 22.11.2007 14:19:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zelo zanimivo, opeter...

Glede na to, da me muči enaka skušnjava kot avtorja te teme, bi me zelo zanimali tvoji razlogi za prestop v PC svet in pa seveda alternativa za katero si se odločil (Windows, Linux ali kaj tretjega... ).

Nekaj izkušenj z OSX-om že imam (PC na katerem poganjam Mac OSX 10.4.10 oz. Hackintosh) in moram priznati, da zelo resno razmišljam o nakupu novega iMac-a, tazaresnega...

hvala in lep pozdrav
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.12.2007
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 15.12.2007 23:49:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz sem se dolgo odločeval ali ja ali ne. Ker sem v tem forumu že veste odgovor Wink .Tako sem se zljubil da je še punca postala ljubusumna Very Happy .
Me pa zanima če boš katerega našel, ki je po lastni volji zamenjal Mac za Windows

Lp
Beno
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2007
Prispevkov: 194
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 16.12.2007 10:51:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm, ko sem se jaz prvič srečal z epli na faksu - sem se takoj zaljubil vanje. Od takrat naprej samo še mac. se na Win prav nič več ne znajdem Very Happy


Citiram:
Me pa zanima če boš katerega našel, ki je po lastni volji zamenjal Mac za Windows


Meni se zdi, da je še težje najti nekoga, ki bi po lastni volji šel iz OS X na Windows Laughing Laughing
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.08.2007
Prispevkov: 376
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 16.12.2007 14:02:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tadelv je napisal/a:
Meni se zdi, da je še težje najti nekoga, ki bi po lastni volji šel iz OS X na Windows Laughing Laughing


Ah se jih kar nekaj najde. Največkrat so pa finance razlog. Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2007
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 16.12.2007 14:17:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po LASTNI VOLJI je napisal, po mojem njenju če ni denarja še ne pomeni da se mu ne dopade..
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.11.2007
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 16.12.2007 18:41:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fotograf je napisal/a:
sami superlativi... a je sploh kaj slabega na Macu? Cool

druga dimenzija....YES! ....

Go 4 it, kakor so že predhodniki napisali...



No, pa bom jaz napisal kaj JE SLABEGA na Macu oz. samem Applu!
Resda mi je sam operacijski sistem skorajda perfekten, tudi MBP je super, a blazno me moti Apple-ov odnos do Evrope oz. predvsem do Slovenije!

Ne razumem, ZAKAJ je bilo potrebno ploscke leoparda poslat v SLO 14 dni kasneje! (tukaj sem postal neposten... ce Apple ne rabi tistih 140 EUR, prav)
Ne razumem, ZAKAJ je bil leopard na voljo v ameriki ze od prvega dne, docim nasplosno v Evropi, ne samo Sloveniji, kasneje!
Sovrazim 'iPhone politiko', ki igra na monopoliste (AT&T, u know Wink). V tej tocki mi je blazno neumno, da dobimo iPhone v Evropi nekaj MESECEV kasneje kot v Ameriki! Na zivce mi gre, da se Apple igra neke svoje bolane fore s pravdanjem v zvezi z iPhonom. Glede na to, da so jih mnogi, npr. Debitel, Tus... kupili LEGALNO in Applu tako posteno placali, se Apple na to pritozuje... ob vsem tem se mi obraca zelodec!

O raznoraznih iTunes storih in Sloveniji raje sploh ne bi zacel!

Ce se Appla ne bi tako zelo navadil in ce mi MBP ne bi bil tako zelo vsec, bi jih rade volje vso to njihovo kramo zabrisal nazaj. Pa naj jo imajo tam v Ameriki, ce jim je Evropa tako nepomembna in nas tako zelo zapostavljajo!

Eto, moje mnenje!

Da pa tudi sami sistemi niso tako 'iz rozic zgrajeni' - MacBook Pro se mi - konkretno, ko uporabljam WMaxima - na dolocenih mestih segreje tako zelo, da je nemogoce vec kot 10-15 sekund drzati roko na tistem mestu! Brez pretiravanja. Ko Wmaximo normalno zaprem, Monitor aktivnosti se kar prikazuje 100% CPU zasedenost... me zanima ce bi komp 'prezivel', ce bi ga s taksno preobremenjenostjo pustil dihat teden, dva. Neprestano!

OpenOffice se mi zaganja vsaj 1 minuto, medtem javi Time out, ko kliknem na 'OK', je potrebno cakati se kaksne pol minute...

Pa vseeno ni vse tako roznato, kaj?

Se o Time machinu, kako neuporaben zna biti za profesionalno rabo. Vzemimo primer, da delamo z videi. Konkretno video posnetek velik 5GB... Time Machine ga seveda fino backupira vsako uro, ob tem pa zaseda + + + + + 5GB. Ob koncu dneva je backupa za recimo 60GB. En dan, ena datoteka! Nedvomno bi kak navaden CVS/SVN sistem deloval BISTVENO bolje, saj bi ponovno backupiral zgolj tiste dele datotek, ki so bili dejansko spremenjeni. In ne kar datotek v celoti!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.06.2007
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 17.12.2007 14:29:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ajd, bom pa še jaz napisal svojo "zgodbico" Smile

Že celo življenje (od 3.1 naprej Very Happy ) normalno, da laufamo Win. Z njimi sem bil več ali manj zadovoljen, dokler me ni začelo zanimati kaj se skriva na drugi strani. Zato sem pred dvemi leti, ko sem sestavil novo mašino naložil dual boot skupaj z Linuxom (SUSE). Vse skupaj se je končalo po kakšnih dveh mesecih, ko sem kot vsak dan poprej zagnal Linux in sem spet moral nekaj popravljati in šariti po sistemu. Linux je šel dol, Winsi so ostali.

Stanje je bilo nespremenjeno do letošnje spomladi, ko so bili XP-ji tako zabasani, da jih je bilo treba ponovno naložiti. Ker me je še vedno matralo kaj je na drugi strani sem spet poskusil z Linuxom (Ubuntu) in me ni navdušil. Med branjem po forumih o Ubuntuju sem čisto slučajno naletel na nekoga, ki je imel triple boot skupaj s Tigrom (hackintosh). Ko sem zbrisal Ubuntu sem se začel malce bolj zanimati o Hackintosh-ih in kako do njih. Z nekaj truda sem si naložil Tigra 10.4.8 na svojo AMD mašino. Delalo je vse. Dual boot je funkcioniral odlično. S tem da sem ga v naslednjih dveh mesecih uporabil samo dvakrat Smile Prvič ko smo se s kolegi zmenili, da gremo igrad CoD2 preko neta in drugič, ko sem kopiral vse preostale dokumente iz Win v OS X, preden sem pobrisal Winse Very Happy

Kot je napisal Togrizek, tukaj gre za ljubezen. Ko sem prvič videl Tigra na svojem monitorju se mi je kar zasmejalo (malce je pirpomoglo tudi to, da sem vložil nekaj truda v zadevo), po enem tednu, ko sem se popolnoma navadil sistema je bil pa občutek samo boljši Embarassed

Trenutno mašina miruje, ker jo nadgrajujem na Leoparda in imam nekaj več težav in manj časa pa še usb tipkovnico moram kupiti. A na Win ne grem več. Vsaj ne na domačem računalniku. Preklaplanje med Win v službi in OS X doma pa ne dela večjih težav, le Alt in Ctrl občasno zamenjam.

Sem pa v procesu zbiranja poguma (finančnega), da si kupim iMac-a 24", s katerim pa vem da bom še bolj navdušen, ko bo vse res popolnoma kompatibilno pa še malce večji ekran bo.
Januar bo odličen mesec Cool
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 14.06.2007
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 29.01.2008 23:12:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
grube386 je napisal/a:
No ajd, bom pa še jaz napisal svojo "zgodbico" Smile

Že celo življenje (od 3.1 naprej Very Happy ) normalno, da laufamo Win. Z njimi sem bil več ali manj zadovoljen, dokler me ni začelo zanimati kaj se skriva na drugi strani. Zato sem pred dvemi leti, ko sem sestavil novo mašino naložil dual boot skupaj z Linuxom (SUSE). Vse skupaj se je končalo po kakšnih dveh mesecih, ko sem kot vsak dan poprej zagnal Linux in sem spet moral nekaj popravljati in šariti po sistemu. Linux je šel dol, Winsi so ostali.

Stanje je bilo nespremenjeno do letošnje spomladi, ko so bili XP-ji tako zabasani, da jih je bilo treba ponovno naložiti. Ker me je še vedno matralo kaj je na drugi strani sem spet poskusil z Linuxom (Ubuntu) in me ni navdušil. Med branjem po forumih o Ubuntuju sem čisto slučajno naletel na nekoga, ki je imel triple boot skupaj s Tigrom (hackintosh). Ko sem zbrisal Ubuntu sem se začel malce bolj zanimati o Hackintosh-ih in kako do njih. Z nekaj truda sem si naložil Tigra 10.4.8 na svojo AMD mašino. Delalo je vse. Dual boot je funkcioniral odlično. S tem da sem ga v naslednjih dveh mesecih uporabil samo dvakrat Smile Prvič ko smo se s kolegi zmenili, da gremo igrad CoD2 preko neta in drugič, ko sem kopiral vse preostale dokumente iz Win v OS X, preden sem pobrisal Winse Very Happy

Kot je napisal Togrizek, tukaj gre za ljubezen. Ko sem prvič videl Tigra na svojem monitorju se mi je kar zasmejalo (malce je pirpomoglo tudi to, da sem vložil nekaj truda v zadevo), po enem tednu, ko sem se popolnoma navadil sistema je bil pa občutek samo boljši Embarassed

Trenutno mašina miruje, ker jo nadgrajujem na Leoparda in imam nekaj več težav in manj časa pa še usb tipkovnico moram kupiti. A na Win ne grem več. Vsaj ne na domačem računalniku. Preklaplanje med Win v službi in OS X doma pa ne dela večjih težav, le Alt in Ctrl občasno zamenjam.

Sem pa v procesu zbiranja poguma (finančnega), da si kupim iMac-a 24", s katerim pa vem da bom še bolj navdušen, ko bo vse res popolnoma kompatibilno pa še malce večji ekran bo.
Januar bo odličen mesec Cool


kako stabilno pa ti deluje Hackintosh? Ali ti delajo vsi programi brez težav? iLife?
Kakšno konfiguracijo pa imaš?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 30.01.2008 08:16:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne bom izgubljal besed... Apple to je to!
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 02.04.2007
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 30.01.2008 12:39:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
in Steve Jobs je naš PREROK!!! Embarassed
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 30.01.2008 12:40:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Steve Jobs for president Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 30.01.2008 13:07:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ojej, sami fanatiki Cool
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 02.04.2007
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 30.01.2008 13:19:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
največ od tega ma spet Gates, ker je vsaj 300% profitiru odkar je kupil za 150 MIO $ deleža pri Applu Surprised
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 30.01.2008 13:27:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jebiga, taki se ne zgubijo... še vedno mi je Apple zakon (samo, da ne bodo dali Billa na privzeto ozadje!)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 30.01.2008 13:38:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
največ od tega ma spet Gates, ker je vsaj 300% profitiru odkar je kupil za 150 MIO $ deleža pri Applu Surprised


Kolikor vem je podjetje Apple odkupil svoje delnice od MS.
Če se motim, me popravite.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 30.01.2008 13:44:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes so večino delnice v rokah skladov in investicijskih bank. Za več pa glej http://finance.yahoo.com/q/mh?s=aapl
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani