Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
MAGIC MOUSE
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 21
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.03.2010 14:08:28
MAGIC MOUSE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav!

Vprašanje sem zastavil na že odprti temi glede MM,pa zaenkrat nisem dobil odgovora,zato sem odprl novo temo.
Imam namreč manj kot mesec dni star iMac z Magic mouse.Problem pa je v tem,da se miška ne odziva kot bi se morala - večkrat se zelo slabo odziva,precej moram premaknit miš,da lahko prestavim kurzor.....skratka ZELO slaba odzivnost...poizkusil sem na različnih podlagah: podloga,lesena miza (mojemu kolegu deluje na mizi brezhibno),prazen bel list papirja....vsepovsod je isto.
Prosim za nasvet.

Hvala
lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.03.2010 14:12:28
Re: MAGIC MOUSE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matador je napisal/a:
Pozdrav!

Vprašanje sem zastavil na že odprti temi glede MM,pa zaenkrat nisem dobil odgovora,zato sem odprl novo temo.
Imam namreč manj kot mesec dni star iMac z Magic mouse.Problem pa je v tem,da se miška ne odziva kot bi se morala - večkrat se zelo slabo odziva,precej moram premaknit miš,da lahko prestavim kurzor.....skratka ZELO slaba odzivnost...poizkusil sem na različnih podlagah: podloga,lesena miza (mojemu kolegu deluje na mizi brezhibno),prazen bel list papirja....vsepovsod je isto.
Prosim za nasvet.

Hvala
lp


Snemi si program magicprefs!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.03.2010 15:09:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najprej ugotovi ali je problem v iMacu ali v miški.

Sicer pa je dober dodatek za Magic Mouse BetterTouchTool
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 22.11.2008
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 03.04.2010 13:32:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi jaz bi priporočil magicprefs, res preveč dobra zadeva Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.04.2010 13:07:23
Re: MAGIC MOUSE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matador je napisal/a:
Pozdrav!

Vprašanje sem zastavil na že odprti temi glede MM,pa zaenkrat nisem dobil odgovora,zato sem odprl novo temo.
Imam namreč manj kot mesec dni star iMac z Magic mouse.Problem pa je v tem,da se miška ne odziva kot bi se morala - večkrat se zelo slabo odziva,precej moram premaknit miš,da lahko prestavim kurzor.....skratka ZELO slaba odzivnost...poizkusil sem na različnih podlagah: podloga,lesena miza (mojemu kolegu deluje na mizi brezhibno),prazen bel list papirja....vsepovsod je isto.
Prosim za nasvet.

Hvala
lp


Tole je pa ja enostavno za sprobat. Vzemi svoj MM in obisci kaksne kolega, ki ima Mac-a ter sprobaj kako miska dela pri njemu. Ce so tudi tam enake tezave, potem pac misko odnesi na servis in jo reklamiraj. Ce pa tam mis dela bp, pa je potrebno raziskovati naprej, kaj bi lahko bil problem; mogoce kaj z bluetoothom v iMacu...

Aja, pa se to. Jaz sem si v System Preferences -> Mouse nastavil tracking na MAX, da sem bil zadovoljen s tem kako hitro se miska premika.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 19.11.2010 21:25:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vem da je o tem že nekaj napisanega, ampak bom vprašal če je kaj svežega o tej temi. Govorim namreč o Magic Mouse na Windows 7, katere gesture delajo, in kako to usposobim, na vodičih za driverje me vrže na stran od iTunes. Jutri si MM namreč v iSpotu nameravam kupit.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.11.2010 21:32:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za uporabo v Windowsih MOČNO odsvetujem uproabo te miške, ker so gonilniki zelo omejeni.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.11.2010 21:56:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sad Sad To da so omejeni vem, samo kaj ko je miška tak carska .... Hehe, kaj pa če mi uspe potem naknadno snow leoparda spravit na PC. Kaj natančno pa je tako omejeno, da se je ne bi dalo normalno uporabljat?? Aja, mam 100 evrov pa jih morem zapravit, hehe, nekaj morem kupit.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.11.2010 22:03:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.redmondpie.com/apple-magic-mouse-works-on-windows-7-914013/

Omejena je tako, da delujejo le osnovne funkcije (kliki in scrollanje)... pozabiš pa lahko na custom nastavljanje gesture in podobnih zadev.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.11.2010 22:13:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta link te vrže na stran kjer dobiš link do druge strani kjer pa je link za applovo stran z driverji, ampak mi odpre gor itunes spletno stran. To me malo bega. Hehe, zakaj pa noben ne naredi kakega programa ki bi to omogočal, najverjetnje ni tako težko, glede na vso kramo ki je na netu me kar čudi da ni ničesar.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 296
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 19.11.2010 23:27:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
preden boš karkoli naredo z miško (servis...) poj v trgovino pa kupi malo močnejše baterije (one ko majo napisano gor čim večno številko) pa probaj če bo kaj bolše delalo. če pa nebo delalo, pa maš našteto zgoraj Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.06.2010
Prispevkov: 412
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.11.2010 23:35:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MagicPrefs so supr =) zelo priporočam... Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 19.11.2010 23:41:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no_name je napisal/a:
preden boš karkoli naredo z miško (servis...) poj v trgovino pa kupi malo močnejše baterije (one ko majo napisano gor čim večno številko) pa probaj če bo kaj bolše delalo. če pa nebo delalo, pa maš našteto zgoraj Wink

vsekakor sanyo enloop.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 27.11.2010 13:59:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.youtube.com/watch?v=2wklrVOFMKA

Tole je pa zakon stvar. Namreč na iPada lahko preko bluetootha connectaš magic mouse in se ti na iPadu prikaže miški kurzor katerega lahko uproabljaš rezimo za brskanje po internetu in podobno.

Edina slabost je, da moraš imeti iPada jailreakanega.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 27.11.2010 14:19:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta stvar deluje tudi na iPodu in iPhonu, jaz sem probal zadnjič in se mi ni najbolj dopadlo (je bilo za pričakovat glede na ekran), na ipadu bi pa lahko bilo priročno če bi še kake gesture vključli.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 07.12.2010 11:18:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hoj vsem.
Pred dnevi sem dobil v dar Magic Mouse in sem navdušen nad njo z eno izjemo: hitrostjo kazalca.
Če miško premikam počasi se kazalec komaj kaj premakne, če premaknem miško hitro takoj pobegne na robove zaslona. Zadevo sem poskušal umiriti s spreminjanjem "Tracking Speed" v Mouse Preferences brez uspeha. Nato sem naložil MagicPreferences s katerim se je zadeva malce izboljšala a še vedno je pri počasnem premikanju kazalec komaj kaj ubogal.

Poskušal sem tudi z "defaults write -g com.apple.mouse.scaling n" (kjer sem za n poskušal vse mogoče od -10 do +16) brez pravega uspeha in sem že skoraj obupal.

Ali ima kdo še kakšno idejo na zalogi? Rad bi dosegel samo to, da miš nima vklopljenega pospeševanja (acceleration) in da se premika razumno (da ne rabim A0 podloge za premik miške iz enega konca ekrana do drugega).

OS X 10.6.5, MBP 13" (2010)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 07.12.2010 14:22:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazo je napisal/a:
Hoj vsem.
Pred dnevi sem dobil v dar Magic Mouse in sem navdušen nad njo z eno izjemo: hitrostjo kazalca.
Če miško premikam počasi se kazalec komaj kaj premakne, če premaknem miško hitro takoj pobegne na robove zaslona. Zadevo sem poskušal umiriti s spreminjanjem "Tracking Speed" v Mouse Preferences brez uspeha. Nato sem naložil MagicPreferences s katerim se je zadeva malce izboljšala a še vedno je pri počasnem premikanju kazalec komaj kaj ubogal.

Poskušal sem tudi z "defaults write -g com.apple.mouse.scaling n" (kjer sem za n poskušal vse mogoče od -10 do +16) brez pravega uspeha in sem že skoraj obupal.

Ali ima kdo še kakšno idejo na zalogi? Rad bi dosegel samo to, da miš nima vklopljenega pospeševanja (acceleration) in da se premika razumno (da ne rabim A0 podloge za premik miške iz enega konca ekrana do drugega).

OS X 10.6.5, MBP 13" (2010)

Ja mene tudi to malo nervira. Sem od začetka kar precejkrat ponesreči šel v ekspose ali pa na namizje ker je bil kurzor en dva tri v kotu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 07.12.2010 20:13:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo nervira? Mene je spravilo ob živce. Smile

Zdaj sem pristal na "defaults write -g com.apple.mouse.scaling -0.875", ki onesposobi pospeševanje, a je miš za odtenek prehiter. Poskusil sem tudi -0.1, -0.5 in 1, a nekih bistvenih razlik ni.
Tole hekanje pa pomeni, da se v Preferences / Mouse ne smem premikati Tracking Speed, ker ta resetira moje nastavitve in vklopi pospeševanje nazaj.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 07.12.2010 20:20:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene je nervirala, dokler nisem ugotovil, da je problem v podlagi ... super zadovolen z njo!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 07.12.2010 20:35:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
Mene je nervirala, dokler nisem ugotovil, da je problem v podlagi ... super zadovolen z njo!


Kero podlago pa maš zaj?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani