Jabuk
iBook ali navadni notebook?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.11.2004 14:29:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Zanima me predvsem vase mnenje o nakupu in primerjavi iBooka in navadnega notesnika. Razmisljam o nakupu, ampak so boljsi prenosniki presneto dragi, sploh pa so z windovsi sami problemi, tako da sem jih ze sit. Ko pa sem se zanimal za iBook, cena niti ni bila tako zasoljena. Vendar pa me zanima predvsem zdruzjivost z pcji, ker sem student (prevajalec) in veliko prenasam datoteke sem ter tja. Kako pa je z slovarji za OS X? Najbrz se bodo lahko zagnali le z VPC? Zanima me tudi povezava iBooka z kabelskim internetom.Kakse tezave, glede na gonilnike modema ter macovim operacijskim sistemom? za konec me pa zanima le se to,ce je mozno prevajalski program Trados zagnati v OS X?

Hvala za pomoč! :mac:

_________________
We, the Queen of England...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.11.2004 16:28:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej, sam sem se pred nekaj casa ubadal s podobnim problemom. Nabavil sem iBooka in ga ne dam stran za noben denar in niti za terahercnega pentiuma. Dejstvo je da se Maca in Pcja ne da primerjat direktno. S hardwareom ne bos imel tezav, operacijski sistem je cudovit, glede programov ne vem, poglej na netu, sicer pa bos verjetno moral zaganjati z VPC. Na iBooku zdrzi baterija brez problema 5 ur trdega dela, kar verjetno pri redko katerem pcju. Poskrbi le za dovolj rama. Ce ga primerjam s pc laptopi v podobnem razredu, po mojem mnenju ibook gladko zmaga. Za sebe lahko recem, da tudi ne mislim it nazaj na pcje, vsaj dokler se ne zgodi kaj revolucionarnega Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.11.2004 16:31:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja... s povezavo v windowse ni nobenih tezav. Brez problema bos prenasal datoteke in se povezoval v windows omrezja. Sam to pocnem vsak dan. Dobro je tudi, da lahko (skoraj) pozabis na viruse, vdore, adware, spyware in podobno navlako. Ne potrebujes pet programov nalozenih v traybar samo zato, da ti ni treba formatirati vsakih 14 dni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.11.2004 20:33:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda se strinjam, da bo najbolje, če boš kupil iBooka. Mac te preprosto zasvoji. Very Happy O slovarjih za OS X je bilo že veliko napisanega. Slovenski založnik Amebis noče izdati Mac različice, ker pravi, da je premalo povpraševanja. Malo jih pokliči, da se bo vedelo, da bi kdo to kupil. Smile Kabelski modemi načeloma delajo, kolega ima PowerBooka in kabelski internet, šlo je brez problemov. Tradosa osebno ne poznam so pa na njihovi strani zapisali tole. Torej uradno, ga za Mac platformo ne podpirajo, ampak očitno ga je mogoče uporabljati.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.11.2004 23:50:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem bil v istem položaju kot ti. Sedaj pa sme naročil iBooka, ki mi ga bo prinesla prijateljica ki je čisto po naključju zašla v New york. V sredo bo reč v LJ (komaj čakam). No v glavnem, če se lahko odločiš za nakup v tujini raje izberi iBooka ker so cene dokaj pametne (pri nas je najboljši iBook cca. 400.000 SIt v NY pa 1499$ kar je 278.285 SIT no razliko pa sam naračunaj). V EU so cca 1499 €. kar je še vedno ceneje kot pri EPLu.

Gledal sem podobne PCje (opiral sem se le na cetio in podobne tehnologije navadnih celeronov in athlonov sploh nisem primerjal ker jih ne moreš). V glavnem za 400.000 nisem našel nobonega leptopa s tako konfiguracijo (Wi-Fi, DVD-R, FireWire,...). Kot pa praviš da si bolj prevajalec in boš verjetno imel opravka z manj zahtevnimi operacijami (jaz se ukvarjam z web designmo, arhitekturo, DTPjem,...) pa ti bo verjetno tudi 12 inchni najslabši iBook zadosti. Je lažji, manjši,...

še nekaj: v enem mesecu sem prebrskal cel splet in preberi cel Apple.com in verjemi da boš še preden dobiš maca ratal macodvisnež!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.11.2004 11:44:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;buschman je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Zanima me tudi povezava iBooka z kabelskim internetom.Kakse tezave, glede na gonilnike modema ter macovim operacijskim sistemom? :mac: </dd&rt;</dl&rt;

Ko sem dobil svojega maca, sem ga priključil na modem in odprl System Preferences. Tam sem kliknil na network in nekaj nastavljal modem in lokacijo in tako naprej. Nisem pa vedel, da je internet začel delovati prej, kakor sem sam odprl nastavitve.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.12.2004 14:54:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lp.Mene je apple asimiliro.Razmišljo sem o raznih notesnikih.V skrajen primeru kupim le Centrino™,AMD ne diši zaradi prevelikega gretja in porabe energije.Bil bi zadovoljen z Acerjom al pa kakim Alien ware,toshiba.Me pa res zanima nov OS in Aluminjasto ohišje Surprised

_________________
we are  of borg
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.12.2004 15:01:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
btw,sicer nisem imel nikoli blema z Polkni®.Ampak če obstaja boljša alternativa jo rade volje sprejmem.Linux pa mi ne dela z isdn Sad + vsi frendi uporabljajo Micro$0ft. :crazy:

_________________
we are  of borg
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.12.2004 15:50:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;we_are_the_borg je napisal:</dt&rt;<dd&rt;btw,sicer nisem imel nikoli blema z Polkni?.Ampak če obstaja boljša alternativa jo rade volje sprejmem.Linux pa mi ne dela z isdn Sad + vsi frendi uporabljajo Micro$0ft. :crazy: </dd&rt;</dl&rt;

če frendi uporabljajo microsoft, ga ne rabiš še ti. sej nisi prvezan na njih. Kompatibiln boš pa tko al tko.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani