Jabuk
iPad - Newbie - Vprašanja
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 09.09.2010
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.09.2010 22:27:42
iPad - Newbie - Vprašanja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
LP, okrog novega leta imam namen kupiti en tablični računalnik. Ob tem, kar je trenutno na(ali bo v kratkem) marketu(pogoj je 10'' zaslon), se trenutno odločam med iPadom in Archos 101, s tem, da sem trenutno bolj nagnjen k iPadu, ker ne vem, kakšen bo uporabniški vmesnik pri Archosu.
To tudi mislim, da je glavna prednost Appla, imel sem že v rokah marsikatero touchscreen napravo, a nobena se ne more kosati z Applom.

Ker pa si do zdaj še nisem lastil Applove naprave, me zanima par stvari:
-Kako se obnese iOS na tako velikem touchscreenu?
-Ali je težko updatat operacijski sistem, ko pride boljši ven, in ali je nadgradnja zastonj?
-Kako je z App storom? Ali je možno dol potegniti samo zastonj aplikacije, ali tudi plačljive? In kakšno je razmerje med št. plačljivih in št. neplačljivih?
-Ali se da dobiti nastavek, da lahko priklopiš zunanji trdi disk?
-Se da urejati dokumente? Mislim uredit kakšno Word datoteko, Powerpoint?
-Torrente se da downloadat? Predvidevam, da z kakšnim appom?
-Ali se uporabnost da primerjati z notebookom?
-Vprašanje za tiste, ki imajo izkušnje z iOS in Androidom, kateri je boljši(App Store/Android market, UI)?


Hvala za odgovore!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.12.2009
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.09.2010 22:47:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
IOS na Ipadovem zaslonu se obnese odlično.
Update je esimpl kot pasulj.
Seveda je možno dol potegnit plačljive. Kakšno je razmerje ne bi vedel.
Trdega diska ne moreš priklopiti, lahko priklopiš edino kamera konektor v katerega vstaviš SD ali pa priklopiš direktno fotoaparat.
Dokumenti: imaš pages, numbers, keynote potem pa še par office programov.
Uporabnost v primerjavi z notebookom? Odvisno kaj delaš na notebooku. Že če dosti pišeš se ne da primerjati tipkanje na ipadu ali na prenosniku. Je na slednjem le bolj udobn če že zaradi drugega ne zaradi butastih postavitev šumnikov. Drugače pa odkar imam Ipad je moj macbookpro precej manjkrat v uporabi, ker za pošiljanje mailov, brskanje po spletu ...... je super.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.09.2010 23:16:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se strinjam z prejšnjim napisanim. postom... edino mi ni jasno zakaj bi "hotel" priklopiti na napravo zunanji disk ?! če to redno uporabljaš in brez takega načina dela ti negre potem rajši običen mini notebuk kupi ne pa ipada...

ipad ti lahko omogči dostop na tak način da imaš server... do podatkov
ipad lahko uporabljaš kot disk in dostopaš do njega... (sepravi kontra)
ipad da bi uporabil za torrente? malo čudno... spet pol rajši mini notebuk!

jaz osebno pogrešam še multitasking ZELO ampak to pride novembra...

drugače pa mi ipad totalno nadomestil uporabo notebuka (15 inchnega) na poti... tako privat kot poslovno... aja in obvezno 3G ! saj imaš še GPS ter dostopaš kjer koli kadar koli... tako jaz uporabljam za exchange, poslovni program preko win server 2003, etc.. uglavnem vse!

tipkati glih nekega teksta (celi page v wordu) definitivno NI ! ampak pač če že daš toliko denarja.. ti ziher nebi smelo delati težav še brezžična tipkovnica....

ampak zdj če si bolj WIN user... rajši ne

no če imaš iphone.. pol ti itak nebo žal... saj jaz sem bil zelo skeptičen (sem mac user) celo proti.. bil in evo zdj pa totalno navdušen kaj sem pridobil in si več ne predstavljam brez ipada! to mislim stem da mi olajša opravke...


LP
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 10.09.2010 08:03:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da se moras zavedat predvsem tega, da je Andorid Market v Sloveniji na voljo le v neplacniski obliki in moras napravo rootat (shekat), da lahko dostopas do placljivih aplikacij na marketu. Prav tako pa moras vedet, da Google vecini prihajajocih tabletov ni odobril uporabe Android Marketa, razen Samsung Galaxy Tabu. In ta je zgolj 7", kar se v praksi izkaze za polovicno velikost iPada - poglej slike.
Google ne dovoli uporabe android marketa na tabih prav zato, ker pravijo, da bi to pokvarilo user experience in vecina ljudi se strinja, da ne vidi smisla uporabe telefonskih aplikacij raztegnjenih na 7 ali 10"... Android se ni dovolj dalec, dovolj zrel za tablet os.

Glede iPada pa se moras zavedat, da so pri Applu control freaki, to kar se tebi zdi najboljsi touch experience ever, je plod striktne kontrole dovoljenih aplikacij. Zaradi te kontrole tudi ni torrent appa. Vendar, vedno je tu jailbreak (hack), ki ti omogoci marsikatero aplikacijo, ki ni ali ne bi bila pozegnana s strani Appla. Tudi pretakalnik torrentov je ena izmed njih.

Naceloma, bi odsvetoval nakup Android taba, se vsaj kaksno leto ali dve, ko bo jasno, kaj bo v tej smeri naredil Google sam, ker trenutno se ni prav nic in vse delajo proizvajalci sami. Celo lastne app store za samo svoj tip tableta, kar je kot hcanje proti vetru.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 10.09.2010 08:35:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
btw tudi na ipad-u lahko uporabljaš external HD, z malce iznajdljivosti in dobre volje Smile

http://www.engadget.com/2010/05/06/ipad-spirit-jailbreak-camera-connection-kit-external-hdd-sup/

seveda pa to ni optimalna rešitev

drugače pa mislim da sem danes dobil na mail (ni bil spam Wink ) link do zunanjega diska, ki je že po defaultu namenjen ipad-u in tako ipada ni potrebno jailbreakat... če najdem link, ga dodatno pripopam
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.09.2010 09:57:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ks to je pa dobra novica Smile mislm uporabna.. daj pol prilimaj link Wink

lp
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 09.09.2010
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.09.2010 10:16:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gledal sem 32GB model, ne zdi se mi ravno veliko prostora, zato sem vprašal za zunanji disk.
Kako pa se obnese Safari brez podpore flasha, na današnjih straneh? Je "prebavljivo"? Sicer mi dol visi za podporo flasha, ker se mi zdi HTML5 veliko boljši in uporabniku "friendly", ampak dejstvo je, da je ogromno strani z flash vsebino.
Video player je samo Quicktime, ali kaj drugega?
Torej če ni programa za torrente, potem ni dolvleke iz pašnikov. Yikes.
Če sem prav razumel je lahko potem iPad "reciever" samo za spominske kartice(z nastavkom seveda)?

Ob vsakem reviewju(slabem ali pozitivnem) se bolj nagibam k Applu, ker je vsaka večja inovacija zadnjih let prišla od njih
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.09.2010 11:28:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
okrog videa; če bo vse po sreči : http://applidium.com/en/news/vlc_media_player_available_for_the_ipad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 10.09.2010 13:28:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amen je napisal/a:

tipkati glih nekega teksta (celi page v wordu) definitivno NI !


Brez težav. Sem že lep kupček daljših tekstov na iPad napisal, pa z malo taktike (namesto č napišem raje cc in potem find/replace udarim) uporaba ni dosti počasnejša kot na notebooku. Razlika je dovolj majhna, da MBPja včasih pustim doma in grem na pot le z iPadom ...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 16.08.2010
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.09.2010 08:07:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne6c je napisal/a:
Gledal sem 32GB model, ne zdi se mi ravno veliko prostora, zato sem vprašal za zunanji disk.
Kako pa se obnese Safari brez podpore flasha, na današnjih straneh? Je "prebavljivo"? Sicer mi dol visi za podporo flasha, ker se mi zdi HTML5 veliko boljši in uporabniku "friendly", ampak dejstvo je, da je ogromno strani z flash vsebino.
Video player je samo Quicktime, ali kaj drugega?
Torej če ni programa za torrente, potem ni dolvleke iz pašnikov. Yikes.
Če sem prav razumel je lahko potem iPad "reciever" samo za spominske kartice(z nastavkom seveda)?

Ob vsakem reviewju(slabem ali pozitivnem) se bolj nagibam k Applu, ker je vsaka večja inovacija zadnjih let prišla od njih


Zakaj pa potrebuješ toliko prostora? To ni nadomestilo za PC/MAC ali klasični notesnik. iPad je idealna naprava za "Cloud computing", npr. preko Dropboxa imaš neomejene možnosti za prenose in sinhronizacijo dokumentov ki jih potrebuješ..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 12.09.2010 09:07:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne6c je napisal/a:
Gledal sem 32GB model, ne zdi se mi ravno veliko prostora, zato sem vprašal za zunanji disk.
Kako pa se obnese Safari brez podpore flasha, na današnjih straneh? Je "prebavljivo"? Sicer mi dol visi za podporo flasha, ker se mi zdi HTML5 veliko boljši in uporabniku "friendly", ampak dejstvo je, da je ogromno strani z flash vsebino.
Video player je samo Quicktime, ali kaj drugega?
Torej če ni programa za torrente, potem ni dolvleke iz pašnikov. Yikes.
Če sem prav razumel je lahko potem iPad "reciever" samo za spominske kartice(z nastavkom seveda)?

Ob vsakem reviewju(slabem ali pozitivnem) se bolj nagibam k Applu, ker je vsaka večja inovacija zadnjih let prišla od njih

za flash: ena od desetih strani ti pač ne bo delala, pa raznih bannerjev (reklam) ne boš vidu.
video player: mogoče bo vlc v kratkem,bil je poslan applu in je v procesu odobritve/zavrnitve
torrenti: če maš jailbreakan ipad, boš lahko tud torrente vleku dol. sam men na iphonu to ni nikol pasal.

tud jaz sem 2 leti nazaj z iphonom odkril apple in morm priznat, da je to trenutno kr to, vsi obični pcji doma so dobili osx, itd.
once you go mac you never go back Rolling Eyes
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani