Jabuk
problem z wireless
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.01.2008 16:24:26
problem z wireless
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, doma imamo Belkin router, ki ga uporabljamo tudi kot switch pa še antenico za wireless ima. Ko smo ga dobili, sem nastavila geslo (npr. abc1234) in iPhone se je lepo povezal na to omrežje. Zdej je pa problem, ko telefon omrežje sicer zazna, ampak se ne moreš z njim povezat. včasih niti okenčka za geslo vpisat ne vrže ven. Danes mi je enkrat še delal, mi je safari našel stran, sedaj pa sploh ne več. Pod brezžičnimi omrežji ga kaže, lahko nanj kliknem in vse, ampak še vedno se obnaša kot da nebi imel povezave?
kaj naj storim?

+zanima me še, če kdo slučajno ve kako se spremeni geslo za dostop do omrežja..

Hvala.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.01.2008 16:48:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskusi resetirati router ...

Geslo za dostop do routerja pa spremenis v nastavitvah routerja... Kako pa je tezko kar na pamet govorit, ker ima vsak proizvajalec to malce drugace reseno Razz ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.01.2008 16:50:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hey,

Jaz bi najprej posusil uporabit funkcijo #forget network# ki jo ponuja iphone in na novo ponastavit mrežne nastavitve.

Za kaj več boš morala pogledat po natavitvah ruterja...uporabljaš dhcp ali statične ip-je ? kakšno je kodiranje (wep, mac filtering...?)...

Tako na pamet je težko Sad

Sicer pa odpri omrežje (kodiranje off) pa pozkusi. Če je problem samo z prijavo lahko pustiš omrežje #open# in nastaviš mac filtering...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.01.2008 17:31:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja velika možnost je da imaš problem z dns strežnikom v kolikor uporabljaš DHCP povezovanje.

Poskusti (v nastavitvah wifi na iphonu) ročno vnesti dns strežnik, ker je možno da ti ruter dodeli kakšnega čudnega.

Recimo vnesi arnes-ovega: 192.2.1.66

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.01.2008 19:59:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no, ta "forget network" sem probala, pa ševedno ne dela. probala sem uporabljat DHCP in Static, pa noben ni delu...

tudi router sem probala resetirat. po tem ko sem ga, je delu kakšne 2h, pol pa spet ne...

tudi arnesov dns sem proskusla vnest, pa ni nič drugač.

drugače pa uporabljam siol in Belkin Wireless G Router.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.01.2008 20:08:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kooch je napisal/a:
no, ta "forget network" sem probala, pa ševedno ne dela. probala sem uporabljat DHCP in Static, pa noben ni delu...

tudi router sem probala resetirat. po tem ko sem ga, je delu kakšne 2h, pol pa spet ne...

tudi arnesov dns sem proskusla vnest, pa ni nič drugač.

drugače pa uporabljam siol in Belkin Wireless G Router.


Ce ti je po resetu routerja delalo dve uri, potem poskusi to se enkrat narest. Ce ti bo spet delal en cas, potem je krivda verjetno v routerju ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 04.01.2008 20:57:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz tudi sumim router.

Če maš pa Siol pa nimaš kaj z Arnesovim DNS-jem delat.


aja...kaj pa upgrade firmware-a na routerju? Morda pomaga.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.01.2008 21:58:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
Če maš pa Siol pa nimaš kaj z Arnesovim DNS-jem delat.


Lahko razložiš ?

Govoriš neumnosti namreč...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.01.2008 22:14:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kooch je napisal/a:
no, ta "forget network" sem probala, pa ševedno ne dela. probala sem uporabljat DHCP in Static, pa noben ni delu...

tudi router sem probala resetirat. po tem ko sem ga, je delu kakšne 2h, pol pa spet ne...

tudi arnesov dns sem proskusla vnest, pa ni nič drugač.

drugače pa uporabljam siol in Belkin Wireless G Router.


Problem teh forumov je ker ne poznaš znanja drugih...zato je potrebno ponavadi razčistit osnovno...

Ko si nastavljala DHCP ali pa ko si nastavljala statične ip-je...ali si nastavila na obeh napravah stvari kot je treba (ruter in iphone) ?

Če si slučajno samo nastavitve po iphonu spreminjala, potem ne more delat.

Si poskusila za test dat security off enako mac filtering (nastavitve ruterja) ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.01.2008 01:20:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je v tem da imam router sedaj že kakšen teden. Prvih par dni je lepo delal, pol sem odpotovala in se tam priključevala na razna brezžična omrežja, pridem nazaj pa se priključi na mojega potem pa začne se čudno obnašat. Ko kliknem na katerega naj se poveže mi ga lepo obkljuka, tudi tista modra ikonca se pokaže zgoraj, vse lepo in prav. Nastavitev nisem nič spreminjala.
pustila sem vse na default, potem ko je sam izbral omrežje...

A lahko malo bolj razložiš ta security off in mac filtering?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 05.01.2008 09:45:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kooch je napisal/a:
Problem je v tem da imam router sedaj že kakšen teden. Prvih par dni je lepo delal, pol sem odpotovala in se tam priključevala na razna brezžična omrežja, pridem nazaj pa se priključi na mojega potem pa začne se čudno obnašat. Ko kliknem na katerega naj se poveže mi ga lepo obkljuka, tudi tista modra ikonca se pokaže zgoraj, vse lepo in prav.


To se je meni povsem enako zgodilo. Razlog pri meni je bil ta, da sem imel doma omrežje z standardnim imenom (netgear). Na omrežje z enakim imenom sem naletel drugje in spremenil fixne nastavitve z DHCP...sem sicer doma takoj ugotovil zakaj gre.

Kooch je napisal/a:
Nastavitev nisem nič spreminjala.
pustila sem vse na default, potem ko je sam izbral omrežje...

A lahko malo bolj razložiš ta security off in mac filtering?


A veš kako se tvoj ruter nastavi (http://IP_od_ruterja) ?
Potem imaš med nastavitvami nastavitev kodiranja (wep, off...) in filtriranja MAC...za preizkušanje delovanja vse nastavi na off (šele kasneje nastaviš odiranje po potrebi).

Med nastavitvami RUTERJA imaš tudi DHCP opcijo. Lahko poskusiš z DHCP. To pomeni, da ruter sam dodeli iPhonu (ali drugi napravi) IP-naslov, gateway, DNS, IP-naslov ruterja. Predpogoj je pravilno nastavljen ruter. Seveda moraš na iPhonu enako izbrati način povezave DHCP.

Jaz sicer nimam rad DHCP-ja ker imajo potem te naprave vedno druge IP-je, kar moti povezovanje preo telneta, ssh-ja, sftp-ja ipd, poblemi so potem tudi z forwardiranjem portov...

Jaz bi na tvojem mestu za domače omrežje nastavil fixne IP-je oz. nastavitve.
Če tega ne znaš sama, prosi kakega "geek" kolega ali znanca, da ti to nastavi in malo razloži, ker je preveč za takole...preko foruma.

PS: velika možnost je, da je samo v nastavitvah problem...veliko manjša, da gre za okvaro rurterja ali iPhona...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani