Jabuk
Mac se ne poveže preko LANa na XP shared-internet
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.12.2007
Prispevkov: 4
Kraj: Koper/Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.12.2007 13:30:22
Mac se ne poveže preko LANa na XP shared-internet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam 2 računalnika, na enem XP ali linux, na drugem Mac OSX Tiger (MacBOOK).

XP mašina ima dve mrežni kartici, ena priklopljena na SiOL, druga pa s crossoverjom na MacBOOKa.

XP 192.168.0.1
Mac 192.168.0.2

Omrežji sta nastavljeni manualy, računalnika se vidita (ping dela), vendar se z Macom ne morem povezati s svetom.

Ko sem ugotavljal zakaj, sem na linuxu preveril s tcpdump, če forwarding deluje, in zgleda, da deluje.

Na Macu sicer nimam nastavljeno nič za gateway in DNS, sem pa poizkusil tudi vse možne številke za ta dva (192.168.0.1 in/ali Siol statičen IP).

Ali obstaja kakšna enostavna razlaga (na OSX se bolj malo spoznam) ali bi še kdo hotel več informacij, za vse bom zelo hvaležen, ker na netu samo govorijo o nekih problemih s starejšimi maci in LAN mrežno povezavo. Wireless na MacBOOKu deluje normalno.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.12.2007 19:05:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvo kar mi pade v oci je odsotnost DNSja. Kot drugo pa v winsih mislim da je potrebno nastaviti neki "bridge connection", in to tisto povezavo ki pride z routerja, da jo delis naprej na drugi racunalnik.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.11.2007
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.12.2007 11:15:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V Xp-jih moraš nastaviti internet sharing in bo delovalo.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.12.2007
Prispevkov: 4
Kraj: Koper/Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.12.2007 15:39:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za hitre odgovore!

ok nastavil sem tudi DNS (v obliki DNS providerja, v obliki 192.168.0.1 in v obliki ip naslova od providerja) - brez uspeha. Če dam DHCP mi najde nek levi ip, ki ne vem kaj sploh pomeni (torej ne standardnega 192.168.x.x ali pa ip od providerja).

Potem sem priključil direktno na modem in DHCP - nič. Šel do prijatelja, priklopil na t-2 modem, kamor se priključijo vse ostale mašine brez problema, MacBook pa ne.

Dejansko mi dela le preko wireless (v službi), wired pa deluje kot, da bi bilo nekaj narobe - se da kakorkoli to preveriti, ne vem sploh kam naj pogledam.

Nisem ravno neuk v povezovanju v mreže, ampak to bolj z winsi in linuxom, osX pa ravno ne (zato ne znam delat debuginga) - se malo učim uporabljat. Je že res, da preživim tudi brez tega, me pa jezi, da ne znam ugotoviti, kaj točno je narobe.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.12.2007
Prispevkov: 4
Kraj: Koper/Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.12.2007 15:41:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha

kadar sta povezana v mrežo, torej 192.168.0.1 in 192.168.0.2 se lahko pingata, vendar ne morem pingat ničesar izven 192.168.x.x (pingat ip, torej DNS tudi ne sme biti problem, kvečjemu gateway, ki sem ga tudi nastavil na vse možno).

Bridge connection bom sicer poizkusil, vendar glede na to, da ne dela niti na t-2 modemu, ne verjamem, da je problem tu.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani